اخبار سیاسی

خبرنگاران موانع جناحی افزایش فراوری نفت

تهران- خبرنگاران- یک تحلیلگر نفتی در گفت وگو با روزنامه همدلی گفت: با توجه به این که هزینه فراوری هر بشکه نفت در کشور ما کمتر از 7دلار نیست، بنابراین باید درصد بیشتری از محل فروش نفت در بازارهای جهانی به شرکت ملی نفت پرداخت گردد.

8 اسفند 1399

گزارش تصویری لحظات 24 ساعت اخیر در جهان

بخش دیگری از تصاویر برگزیده 24 ساعت اخیر را اینجا ببینید.

7 اسفند 1399

سفارت چین، گزارش آمریکا را رد کرد

سفارت چین در آمریکا گزارش اخیر وال استریت ژورنال را درباره اینکه پکن به دنبال نشستی در سطح مقامات بلندپایه برای کاهش تنش ها با آمریکاست، رد کرد.

5 اسفند 1399

توصیه های توئیتری محمدرضا عارف به جو بایدن

محمدرضا عارف، فعال سیاسی اصلاح طلب در رشته توئیتی درباره مهم ترین وظیفه بایدن نوشت: رئیس جمهور جدید آمریکا، کار سختی در پیش خواهد داشت تا بتواند اعتماد از دست رفته را در دنیا بدست آورد و نشان دهد سیاست های آمریکا از سیاست های تجاوزکارانه و زورگویانه...

3 اسفند 1399

خبرنگاران تونس و توقف انقلاب در نیمه راه

تهران - خبرنگاران - درست 10 سال پیش در همین روزها (1389/2011) بود که بهار عربی و یا همان انقلاب در کشورهای خاورمیانه و شاخ آفریقا از کشور تونس آغاز شد، رویدادی که سرنوشت شماری از دیکتاتورهای جهان همچون زین العابدین بن علی رییس جمهوری تونس و مردم این کشور را تغییر...

30 بهمن 1399

مشاوران کاخ سفید: احتمال استعفای ترامپ صفر است

خبرنگاران : مشاوران کاخ سفید به سی ان ان گفتند که احتمال استعفای رئیس جمهور آمریکا صفر بوده و وی فکر نمی کند که مرتکب اشتباهی شده است.

26 بهمن 1399

بخشش 7 میلیون دلار از دارایی های ایران را به قربانیان ادعایی تروریسم

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام نموده 7 میلیون دلار از دارایی های توقیف شده از ایرانیانی را که قصد دور زدن تحریم ها داشته اند به افرادی که قربانیان تروریسم خوانده شده اند اختصاص می دهد.

23 بهمن 1399

تحلیلی از شرایط حال تامین مالی در اقتصاد ایران

در این گزارش سعی شده ضمن بررسی شرایط فعلی نظام تامین اقتصادی در کشور، چالش های پیش روی نظام تامین اقتصادی بنگاه های اقتصادی از طریق بازار سرمایه معرفی گردد و در ادامه پیشنهاداتی در راستای بهبود فرآیند تامین اقتصادی در بازار سرمایه ارائه گردد.

22 بهمن 1399

ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری بیش از 12 هزار مصوبه برای برطرف نقص قوانین موجود داشته است

نشست خبری هیات رئیسه اتاق اصفهان و تشکل های مالی عضو شورای گفت وگوی این استان با اصحاب رسانه برگزار گردید. مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق اصفهان با اشاره به اینکه دلیل برگزاری این نشست، تشریح سازوکار شورای گفت وگوی استان است، گفت: شورای گفت وگوی دولت و بخش...

21 بهمن 1399

واکنش حزب اعتماد ملی به رد صلاحیت مهدی کروبی

خبرنگاران : حزب اعتماد ملی در واکنش به تصمیم کمیسیون ماده 10 احزاب مبنی بر ردصلاحیت 4 نفر از اعضای این تشکل سیاسی از جمله مهدی کروبی، دبیرکل محصور حزب اعتمادملی به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است.

17 بهمن 1399

اندیشکده روسی، جهان چند قطبی در مجموعه اوراسیای بزرگ

ساختار جهان به سرعت به یک چند قطبی تبدیل و ظرفیت ها بین چندین قدرت ملی توزیع می شود که با افزایش نفوذ بازیگرانی مانند ترکیه، ایران، هند، روسیه و چین همراه است.

14 بهمن 1399

انتقال سلاح های سنگین ارتش اتیوپی به مناطق مرزی با سودان، طرح تنش مرزی در نشست اتحادیه آفریقا

همزمان با بازدید فرمانده هان عالی رتبه ارتش سودان از مناطق مرزی این کشور با اتیوپی ، منابع خبری از انتقال سلاح های سنگین ارتش اتیوپی به مناطق مرزی با سودان خبر دادند

13 بهمن 1399

درگیری شدید مقامات امنیتی آمریکا

خبرنگاران : بعضی از منابع از وقوع اختلاف میان مدیر اطلاعات ملی دولت ترامپ و دیگر مقامات اطلاعاتی این کشور خبر دادند.

7 بهمن 1399

بیانیه وزرای خارجه عضو برجام؛ قطعنامه 2231 لازم الاجرا است

وزرای امور خارجه عضو برجام در بیانیه ای مشترک با تاکید بر اینکه قطعنامه 2231 همچنان لازم الاجراست، اعلام کردند: وزرا دورنمای بازگشت محتمل ایالات متحده به برجام را مورد توجه قرار دادند و بر آمادگی خود برای پرداختن به این موضوع با نگاهی مثبت و در یک تلاش...

7 بهمن 1399

خبرنگاران استاندار خراسان جنوبی: عادی انگاری به سلامت عمومی لطمه می زند

بیرجند - خبرنگاران - استاندار خراسان جنوبی گفت: عادی انگاری شرایط و نداشتن حساسیت لازم نسبت به رعایت ضوابط بهداشتی به سلامت عمومی لطمه می زند.

2 بهمن 1399

خبرنگاران نخست وزیر انگلیس: توافق با اتحادیه اروپا خیلی بعید است

لندن - خبرنگاران - نخست وزیر انگلیس عصر پنجشنبه در تماس تلفنی با اورسولا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا با اشاره به اندک زمان باقی مانده تا انتها دوره گذار خروج لندن از اتحادیه اروپا توضیح داد: احتمال دستیابی به توافق تجارت آزاد خیلی بعید است مگر آنکه...

30 دی 1399

شورای عالی مصالحه افغانستان: برای مردم محل مذاکرات با طالبان مهم نیست

درحالی که دولت افغانستان بر انتقال محل برگزاری مذاکرات با طالبان به داخل کشور تأکید دارد، شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که محل مذاکرات مهم نیست.

29 دی 1399

هوآوی برای اولین بار در لیست 10 برند با ارزش دنیا نهاده شد

در گزارش جدید منتشر شده با نام Global 500 2020 از سوی Brand Finance، شرکت هوآوی در صندلی سومین شرکت چینی لیست ارزشمندترین برندها، با ارزش 65.084 میلیارد دلار قرار گرفته، ارزشی که افزایش 4.5 درصدی را در مقایسه سال به سال نشان می دهد.

28 دی 1399

اظهارات امیر قطر و کویت و دیگر حاشیه های اجلاس شورای همکاری خلیج فارس

امیر کویت بیانیه به امضا رسیده در اجلاس امروز سران شورای همکاری خلیج فارس را که بند های آن فاش نشده است، در مورد توافق همبستگی دائمی میان اعضای این شورا دانست.

19 دی 1399

پرتاب آزمایشی موشک&zwnjهای بالستیک توسط روسیه

وزیر دفاع روسیه گفت، این کشور روز شنبه با شلیک آزمایشی 4 موشک بالستیک قاره پیما از موقعیت زیر آب در دریای اختسک، قدرت نظامی خود را به رخ کشیده است.

19 دی 1399
تعداد: (360)