اخبار سیاسی

رایزنی وزرای خارجه هند و گرجستان با ظریف

وزیر امور خارجه ایران با وزرای خارجه هند، گرجستان، سفیر و نماینده دائم نیجریه در سازمان ملل و رئیس مجمع عمومی در نیویورک دیدار و تبادل نظر کرد.

24 مهر 1398

امکان انصراف ایران از اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ، اروپایی ها تا پنجشنبه فرصت دارند

وزیر امورخارجه گفت: همانطور که رئیس جمهوری در نامه اولیه خود نوشت، در صورت اقدام اروپایی ها برای اجرای تعهدات برجامی، هنوز امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود دارد.

24 مهر 1398

تایلند 15 هزار نیروی نظامی در شهر بانکوک مستقر می نماید

خبرنگاران: مقام های تایلندی اعلام کردند قصد دارند به منظور جلوگیری از تعطیلی شهر بانکوک توسط مخالفان و معترضان بیش از 15 هزار نیروی نظامی را طی هفته آینده در این شهر مستقر نمایند.

23 مهر 1398

روابط تاریخی ایران و تایلند پشتوانه مناسبی برای تقویت روابط محبت آمیز است

خبرنگاران: رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند گفت: روابط تاریخی و خوب دو کشور در عرصه های مختلف پشتوانه مناسبی برای تقویت و توسعه ارتباطات دستانه در عرصه های گوناگون است.

22 مهر 1398

جلیقه ضد گلوله نخست وزیر کانادا (

این اقدام ترودو به دلیل دریافت سیگنال های امنیتی انجام شده است.

22 مهر 1398

دام سازمان سیا برای جمع آوری شماره موبایل ایرانی ها در آستانه انتخابات

خبرنگاران: سازمان جاسوسی آمریکا با یاری وزارت خارجه کانادا در کوشش هستند تا پیش از انتخابات به بهانه یک نظرسنجی تعدادی شماره تلفن همراه هموطنانمان را تهیه نموده تا در موقع مقتضی از آن در جهت مطامع خود سود جویند.

21 مهر 1398

یک عضو ارشد دیگر حزب محافظه کار انگلیس کناره گیری کرد

یکی از اعضای ارشد حزب محافظه کار انگلیس و وزیر سابق توسعه بین الملل کابینه این کشور، استعفای خود را گفت.

21 مهر 1398

معاون وزیر خارجه چین به ژنو می رود

خبرنگاران: خبرنگار شبکه خبری دولتی انگلستان اعلام نمود فردا (شنبه) معاون وزیر خارجه چین به ژنو خواهد آمد تا در مذاکرات ایران و گروه 1+5 شرکت کند.

20 مهر 1398

ربیعی: پول خط اعتباری اروپا باید در اختیار ما قرار بگیرد

سخنگوی دولت در خصوص خط اعتباری اروپا گفت:حساب یا خط اعتباری تفاوتی ندارد ما باید بتوانیم خرید خود را انجام دهیم و هر کالایی را هم که می خواهیم و مورد احتیاج ما است، تهیه کنیم. این پول باید در اختیار ما قرار گیرد تا با آن خرید کنیم.

19 مهر 1398

پیشنهاد برگزیتی جدید بریتانیا به اتحادیه اروپا درباره مرز ایرلند

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در صدد است بسته پیشنهادی جدیدی را درباره برگزیت به اتحادیه اروپا ارائه کند. این در حالی است که کمتر از 4 هفته تا مهلت معین شده برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است.

18 مهر 1398

تکلیف چینی ها بالاخره معین شد

فرصت برای چینی ها به خاتمه رسید و خاتمه همانطور که وزیر نفت گفته بود در مهر ماه تلکیف توسعه فاز 11 پارس جنوبی معین شد و زین پس مسوولیت این مهم به طور کامل به شرکت پتروپارس واگذار شد.

15 مهر 1398

هم قدمی اوباما با جمهوری خواستار آمریکا برای مهار قدرت مالی چین

به گزاش خبرنگاران به نقل از سی.ان.ان، مجلس سنای آمریکا شب گذشته به تصویب لایحه تسهیل و توسعه تجارت که از آن به لایحه تجارت سریع یا تجارت آزاد نیز یاد می گردد رای مثبت داد.

14 مهر 1398

نخست وزیر کانادا حاضر به عذرخواهی از عربستان نشد

نخست وزیر کانادا در اولین واکنش به بروز بحران در روابط کشورش با رژیم سعودی حاضر نشد از رژیم سعودی عذرخواهی کند و در عین حال اعلام نمود همچنان به دفاع از حقوق بشر ادامه خواهد داد.

14 مهر 1398

سقوط آزاد وال استریت پس از تهدید ترامپ به حذف شرکت های چینی

تهدید ترامپ به حذف شرکت های چینی از بورس های آمریکا باعث شد تا برای دومین هفته متوالی شاهد قرمز شدن شاخص های بورس آمریکا نسبت به ابتدای هفته باشیم.

13 مهر 1398

نخست وزیر ایرلند: جانسون برنامه ای واقع گرایانه برای توافق با اروپا ندارد

نخست وزیر ایرلند جنوبی در دیدار با همتای بریتانیایی خود گفت جانسون برنامه ای جهت یافتن جایگزین برای امضای توافق برگزیت ندارد.

13 مهر 1398

مرکل: آلمان خواستار باقی ماندن یونان در منطقه یورو است

خبرنگاران: صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه برلین خواستار باقی ماندن آلمان در منطقه یورو است تاکید نمود که باید از ورشکستگی فاجعه بار یونان جلوگیری به عمل آید.

12 مهر 1398

بوریس جانسون: ترجیح می دهم بمیرم تا برگزیت را به تأخیر بیندازم

نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه گفته ترجیح می دهد بمیرد تا اینکه خروج کشورش از اتحادیه اروپا را به تأخیر بیندازد.

11 مهر 1398

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بیشتر از خروج یونان به اقتصاد آلمان ضربه می زند

خبرنگاران: یافته های یک تحقیق تازه نشان می دهد که خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا بیشتر از خروج یونان از منطقه یورو به اقتصاد آلمان لطمه وارد خواهد نمود.

11 مهر 1398

مجله الکترونیکی، یک توصیه از یونان تا روسیه

خبرنگاران: درست در روزهایی که هوا بین روسیه و اروپا، پس است، یونان هم می گوید که اتحادیه اروپا با طرح های ریاضتی، بارانی از مسائل را بر سر آنها نازل نموده است.

10 مهر 1398

راهنمای گردشگری برای توریست چینی نداریم، تجارت با ویزای توریستی

به گزارش خبرنگاران، به دنبال مذاکرات میان مقامات ایرانی و چینی و سفر وزیر خارجه ایران به چین و گسترش تعاملات مالی و گردشگری دو کشور، نشست تخصصی ویژگی ها و فرصت های بزرگ گردشگری چین پیش از ظهر روز سه شنبه 23 آذرماه در سالن سبز محل دائمی نمایشگاه های بین...

10 مهر 1398
تعداد: (79)