فروش تیگو 8 پرو به خاطر قیمتش ممنوع شد

به گزارش هولی، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ضمن تاکید بر مشخص قیمت فاقد توجیه های محاسباتی محصول تازه رونمایی شده مدیران خودرو (تیگو 8 پرو) که معادل یک میلیارد و 750 میلیون تومان قیمت گذاری شد، فروش این خودرو را ممنوع بیان نمود.

فروش تیگو 8 پرو به خاطر قیمتش ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران، شرکت خودروساز مدیران خودرو، شنبه هفته جاری (25 دی ماه) در مراسمی مجلل از محصول نو خود با نام تیگو 8 پرو (فونیکس Tiggo 8 Pro) رونمایی کرد؛ اما آنچه که در این مراسم همه را شوکه کرد، قیمت معین شده برای این محصول چینی بود.

از یک روز پس از مراسم رونمایی، فروش این کراس اوور مونتاژی هفت نفره با قیمت نامعقول و باورنکردنی یک میلیارد و 750 میلیون تومان (به همراه 7 سال یا 200 هزار کیلومتر گارانتی و 5 سال یا 10 نوبت سرویس دوره ای رایگان) از طریق نمایندگی های مجاز مدیران خودرو آغاز شد؛ هرچند که قیمت این محصول بسیار نامعقول معین شد اما گویی بوده اند افرادی جدا از سطح جامعه که فرصت را از دست ندادند؛ آنطور که شنیده می شود در روز اول فروش، 80 دستگاه از این خودرو یک میلیارد و 750 میلیونی فروخته شده است.

پس از آنکه قیمت این محصول مونتاژی نو امدین خودرو بازار خودرو کشور و فعالان و مردم را شوکه کرد، عباس تابش- رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان- فروش تیگو 8 را تا زمان بررسی و اعلام نظر پیرامون قیمت معین شده ممنوع گفت.

حسب بررسی های اولیه انجام شده برای تیگو 8 پرو معادل یک میلیارد و 750 میلیون تومان، فاقد توجیه های محاسباتی است و براین اساس تا انجام بررسی ها و اعلام نظر پیرامون قیمت این محصول، فروش و ایجاد تعهد و تحویل ممنوع اعلام شد.این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه خود خطاب به مدیرعامل شرکت مدیران خودرو اعلام کرده است که پیرو نامه شماره 370/400/46967 مورخ 1400/10/27 در ارتباط با ارائه اسناد و مدارک مرتبط با نحوه معین قیمت خودروی تیگو 8 پرو و نظر به اینکه حسب بررسی های اولیه انجام شده، معین قیمت انجام شده فاقد توجیه های محاسباتی است.

ضمن تسریع در ارسال مدارک خواسته شده، طی نامه مذکور و حذف تمامی اطلاعیه های فروش صادره از سوی شرکت اصلی و نمایندگی های فروش، از هرگونه فروش و ایجاد تعهد و تحویل خودروی تیگو 8 پرو با قیمت اعلامی آن شرکت تا زمان بررسی و اعلام نظر پیرامون این موضوع خودداری شود.

رونوشت این ابلاغیه برای وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی منابع ایران به جهت استحضار، عضو هیئت مدیره و معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای سرمایه ای، مدیرکل دفتر صنایع خودرو برای آگاهی و اقدام لازم، مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی و حوزه ریاست نیز ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2014

به "فروش تیگو 8 پرو به خاطر قیمتش ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش تیگو 8 پرو به خاطر قیمتش ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید