خاجی: تصمیم گیرنده نهایی در خصوص سرنوشت یمن مردم این کشور هستند

به گزارش هولی، تهران (پانا) - مشاور ارشد وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه تصمیم گیرنده نهایی در خصوص سرنوشت یمن مردم این کشور هستند، برطرف محاصره ظالمانه را مقدمه حل و فصل سیاسی بحران یمن بیان کرد.

خاجی: تصمیم گیرنده نهایی در خصوص سرنوشت یمن مردم این کشور هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که به تهران سفر نموده است با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی ملاقات و پیرامون مسائل و ابعاد مختلف بحران یمن و آخرین تحولات به بحث و گفت وگو پرداخت.

در این ملاقات علی اصغر خاجی با اشاره به اینکه تصمیم گیرنده نهایی در خصوص سرنوشت یمن مردم این کشور هستند، برطرف محاصره ظالمانه را مقدمه حل و فصل سیاسی بحران یمن بیان کرد.

بی اعتمادی حلقه مفقوده پیشرفت مذاکرات یمن است

وی با ارزبابی نقش سازمان ملل در بحران یمن، بی اعتمادی ایجاد شده را حلقه مفقوده پیشرفت مذاکرات دانست و تاکید نمود: بازسازی اعتماد باید با اقدامات عملی به ویژه در زمینه امور بشردوستانه همراه باشد.

خاجی در عین حال حمایت جمهوری اسلامی ایران را از هرگونه کوشش عادلانه سازمان ملل برای حل بحران یمن خاطرنشان کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز با تائید این موضوع که مردم یمن تصمیم گیرندگان نهایی خواهند بود، نقش کشورهای منطقه را برای حمایت از فرایند صلح بسیار مهم ارزیابی کرد و در این زمینه حمایت جمهوری اسلامی ایران را مهم دانست.

گروندبرگ تاکید نمود: اکنون در مرحله ارزیابی نقطه نظرات مختلف است و درصدد است نگرانی گروه های مختلف یمن را در برنامه های آینده خود در نظر بگیرد و در عین حال اولویت های کوتاه مدت خود را در چارچوب اهداف بلندمدت به پیش ببرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1905

به "خاجی: تصمیم گیرنده نهایی در خصوص سرنوشت یمن مردم این کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاجی: تصمیم گیرنده نهایی در خصوص سرنوشت یمن مردم این کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید