صنایع دستی

تشکیل کمیته کارگروه گردشگری دریایی با موضوع آب بندان ها در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در نشست هم اندیشی اجرای شیوه نامه گردشگری پیرامون منابع و تأسیسات آبی، خواهان ارائه راهکارهای قانونی برای حمایت از سرمایه گذاران شد.

24 آبان 1398

اشتغال 733 نفر با افتتاح پروژه های گردشگری در بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: با بهره برداری از پروژه های گردشگری استان، برای 733 نفر شغل ایجاد خواهد شد.

22 آبان 1398

اندونزی آماده صادرات و واردات کالا از بندر چابهار است

سفیر اندونزی در تهران گفت: به نمایندگی از سوی دولت اندونزی، آمادگی این کشور را برای همکاری با بندر چابهار در زمینه صادرات و واردات کالا اعلام می کنم.

18 آبان 1398

راهنمای خرید در بالی اندونزی

بالی، جزیره ای در کشور اندونزی و یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری جهان است. با راهنمای خرید در بالی، همراه خبرنگاران باشید.

4 آبان 1398

ثبت 4 میراث ناملموس آذربایجان غربی در فهرست آثار ملی

معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی از ثبت چهار اثر میراث ناملموس دیگر استان در فهرست میراث ناملموس کشور اطلاع داد.

24 مهر 1398

5 اثر میراث ناملموس استان گلستان ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ثبت پنج اثر میراث فرهنگی ناملموس استان در فهرست آثار ملی کشور اطلاع داد.

4 مهر 1398

مانور و همایش بزرگ ستاد خدمات سفرهای نوروزی خوزستان برگزار گردید

مانور و همایش بزرگ هماهنگی دستگاههای عضو ستاد خدمات اجرایی سفر خوزستان در اهواز برگزار گردید.

3 مهر 1398

دریای پارس، خلیج همواره ایرانی

به مناسبت 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با آنالیز سیر تاریخی خلیج همواره فارس و نقش آن در تبادلات فرهنگی، مالی، سیاسی و اجتماعی ایران و ملل مختلف از آخرین اقدامات و برنامه های آینده...

3 مهر 1398

یاری 2 میلیاردو 500 میلیون ریالی فعالان گردشگری استان قم به سیل زدگان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: در جشن مهر ورزی فعلان گردشگری قم به میزان 2میلیاردو 500میلیون ریال شامل کالا و پول نقد به سیل زدگان کشور یاری کردند.

2 مهر 1398

4هزار هکتار از جنگل فندقلو برای سرمایه گذاری گردشگری مطالعه می گردد

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از مطالعه 4هزار هکتاری منطقه نمونه جنگل فندقلو برای سرمایه گذاری گردشگری اطلاع داد.

1 مهر 1398

مناسب سازی تاسیسات گردشگری اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از نظارت ویژه بر روند مناسب سازی تاسیسات گردشگری این استان اطلاع داد.

31 شهریور 1398

شرح اداره کل میراث فرهنگی مازندران در مورد تغییر ماهیت زمین های کشاورزی به هتل

در پی انتشار گزارشی در خبرگزاری ایلنا، در تاریخ 29 مهرماه امسال با عنوان وفور انبوه سازان در مازندران/ تغییر ماهیت زمین های کشاورزی به هتل با هدف دلالی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، توضیحاتی را در مورد این گزارش ارائه کرد.

30 شهریور 1398

صحن میرداماد آستانه شاه نعمت الله ولی در ماهان مرمت می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: صحن میرداماد آستانه شاه نعمت الله ولی ماهان مرمت و بازسازی می گردد.

30 شهریور 1398

سومین نشست حقوق مالکیت فکری برگزار شد

معاون حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: تا زمانی که اختراع تبدیل به درآمد نشود، هیچ ارزشی ندارد، بنابراین ساخت، فروش و عرضه برای یک اختراع می تواند بار ارزشی اقتصادی خوبی به همراه داشته باشد.

29 شهریور 1398

به یاد کاردستی های کودکی!، تصاویر

صنایع دستی هنری باستانی که با دستهای انسانها هنر آفرینی می گردد و دارای مدلها ، سبک ها و شیوه های مختلف و گسترده ای است.

28 شهریور 1398

اولین تور آشناسازی گردشگری تجربه گرا در کرمانشاه برگزار می شود

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: برای اولین بار در کشور تور آشناسازی گردشگری تجربه گرا در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

28 شهریور 1398

برگزاری تور رایگان پایگاه میراث جهانی شوش برای دانش آموزان

به مناسبت هفته پژوهش، پایگاه میراث جهانی شوش تور رایگان آشنایی با مواریث فرهنگی و جاذبه های گردشگری شوش را برای دانش آموزان شوشی برگزار کرد.

26 شهریور 1398

نشست هم اندیشی فعالان حوزه گردشگری و دستگاه های دولتی در بندرعباس برگزار گردید

به مناسبت هفته گردشگری نشست هم اندیشی در حوزه گردشگری، با حضور معاون گردشگری و سرمایه گذاری، معاون توسعه مدیریت و مشارکت فعالان و تشکل های مردم نهاد حوزه گردشگری و جمعی از دستگاه های دولتی هرمزگان در هتل هرمز بندرعباس برگزار گردید.

25 شهریور 1398

نخستین بازارچه دائمی صنایع دستی ایلام افتتاح شد

نخستین بازارچه دائمی صنایع دستی شهر ایلام، عصر امروز چهارشنبه 2 آبان با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

25 شهریور 1398

برگزاری نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران و ترکیه در تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران و ترکیه را گامی موثر در ایجاد راستا جدید گردشگری منطقه ای در شمال غرب کشور بیان کرد.

24 شهریور 1398
تعداد: (24)