سلامتی و پزشکی

جزئیات همکاری گروه های جهادی دانشگاه آزاد با سامانه 4030

مدیرکل دفتر توسعه خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی درخصوص همکاری گروه های جهادی دانشگاه آزاد با سامانه 4030 ارائه کرد.

17 تیر 1399

ترکیه: وارد مرحله ای جدید در مبارزه با کرونا شده ایم

دولت ترکیه دو ماه پس از تشخیص کرونا در این کشور ضمن اعلام تحت کنترل دریافت شیوع این ویروس، خاطرنشان کرد که ترکیه وارد مرحله جدیدی از نبرد با کرونا شده است.

14 تیر 1399

خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:آمریکا برای مجازات چین جدی است

نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی کاخ سفید، اظهارات رئیس جمهوری این کشور با ارزیابی جامعه اطلاعاتی آن را درباره منشا ویروس کرونا در تطابق دانست و گفت ترامپ برای تصمیم گیری درباره مجازات چین بسیار جدی است.

9 تیر 1399

بازگشت بحران در گیلان؛ افزایش 700 بیمار فقط در دو روز، آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافت

دکتر محمدحسین قربانی در تبادل نظر با شبکه استانی باران با اشاره به ورود مسافران به گیلان اظهار کرد: با عادی شدن تردد ها و حضور مسافران در گیلان، احتمال شیوع موج دوم کرونا در استان بیش از پیش وجود دارد.

8 تیر 1399

دانشگاه کلمبیا با فراوری ژل ضد باکتریایی با کرونا مقابله می نماید

گروهی از اساتید دانشگاه ملی کلمبیا تصمیم گرفتند به نبرد با بیماری کووید 19 بپیوندند و به همین دلیل ژل ضد باکتریایی فراوری نمایند.

4 تیر 1399

خبرنگاران امکان ایجاد ظرفیت 40 هزار تست آزمایشگاهی کرونا در کشور وجود دارد

زنجان - خبرنگاران - رییس انستیتوپاستور ایران گفت: با اقدامات انجام شده شمار آزمایش کرونا از 200 نمونه در روز اکنون به 15 هزار نمونه رسیده است که همین شبکه می تواند به راحتی قدرت خود را سه برابر افزایش دهد حتی توان انجام 30 تا 40 هزار آزمایش در روز وجود دارد....

1 تیر 1399

مهلت ارسال آثار به کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران تمدید شد

مهلت ارسال آثار به کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران با موضوع تصویر دنیا پس از کرونا تا 15 اردیبهشت ماه 1399 تمدید شد.

30 خرداد 1399

یونس محمود: قطر برای میزبانی از یک جام استثنایی آماده است

کاپیتان تیم قهرمان آسیا در جام ملت های 2007 معتقد است با وجود شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا، قطر برای میزبانی از یک جام استثنایی در سال 2022 آماده است.

29 خرداد 1399

برزیل و فاجعه کرونا

عمیق تر شدن فاجعه گسترش کرونا در برزیل، یادآور تراژدی همه گیری آنفلوانزای اسپانیایی سال 1918 میلادی در این کشور آمریکای لاتین است؛ کشوری که حالا پس از آمریکا رتبه دوم میزان مرگ و میر و ابتلا در اثر کرونا را در سطح دنیا به خود اختصاص داده است.

28 خرداد 1399

زن ایتالیایی، رکورددار طولانی ترین زمان ابتلا به کرونا

آزمایش کرونای زن 23 ساله ایتالیایی با گذشت 60 روز قرنطینه و تحت درمان بودن همچنان مثبت است.

26 خرداد 1399

وزیر جدید جهاد کشاورزی به مساله مدیریت خاک توجه بیشتری کند

21 دفتر انجمن علمی دانشجویی علوم خاک سراسر کشور در نامه ای به خاوازی، وزیر جدید جهاد کشاورزی نکاتی را در خصوص شرایط مدیریت خاک در کشور متذکر شدند.

26 خرداد 1399

ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی جهان معرفی شدند!

ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی جهانخیلی از افرادی که در حال تحصیل هستند و یا تحصیلات عالیه خود را به اتمام رسانده اند در پی این مسئله اند که برای پیشرفت بیشتر و فراوری علم، ادامه تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند. با توجه به این که بسیاری...

24 خرداد 1399

ریزش خانوار ها به دهک های پایین

سال 1399 از همان آغاز، بار اقتصادی سنگینی را به دوش می کشید. بار تحریم و فشار اقتصادی ناشی از آن در یک سو و پتک سنگین کرونا بر درآمد های خانوار به ویژه اقشار ضعیف تر در سوی دیگر. از همان ابتدای این بیماری موجی شکل گرفت که صاحبان سرمایه با اقشار کم درآمد جامعه...

23 خرداد 1399

مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا به 30 هزار تن رسید

بنا بر گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس که عامل بیماری کووید-19 است، در ایالات متحده از مرز 30 هزار تن گذشت.

21 خرداد 1399

جاسوس انگلیسی چین را به پنهان کاری در مورد کرونا متهم کرد

رییس پیشین سرویس جاسوسی برون مرزی انگلیس (ام .آی.6) در اظهارنظری همسو با مقام های آمریکایی، چین را به پنهان کاری و عدم صداقت درباره کرونا (کووید-19) متهم کرد و افزود که این کشور از بحران به وجود آمده شانه خالی می نماید.

20 خرداد 1399

سنایی: آلمان تفاوت کرونا با بیماری های واگیردار گذشته را درک کرد

یک استاد دانشگاه گفت: این برای اولین بار است که شیوع یک ویروس غیر از تلفات انسانی تبعات زیادی بر شئون مختلف زندگی بشر گذاشته است.

18 خرداد 1399

ترددها در تهران نگران کننده است ، بستری شدن 500 کرونایی جدید در تهران ، 100 نفر در بخش های ویژه بستری شدند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از پذیرش حدود 500 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه در 24 ساعت گذشته خبر داد.

17 خرداد 1399

اعتصاب بخش عمومی یونان پروازها و خدمات دولتی را مختل می نماید

کارکنان بخش دولتی یونان قصد دارند امروز پنج شنبه در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی و مالیاتی که از سوی وام دهندگان بین المللی درخواست شده، اعتصاب نمایند.

15 خرداد 1399

لزوم کاربردی شدن انتها نامه های دانشجویان در حوزه سلامت، ارائه 30 پیشنهاد علمی به وزارت علوم برای حمایت از فناوری های نوین

رئیس دانشکده علوم و فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: در این دانشکده 9 گروه آموزشی دایر است که با توجه به ماهیت علوم پزشکی بودن دانشگاه ، همه گرایش ها ظرفیت دارند که در حوزه معضلات بهداشتی و سلامت جامعه یکپارچگی موضوع داشته باشند...

14 خرداد 1399

دلیریان: در کنار دیدگاه سرمربی، برگزاری انتخابی تیم ملی خیلی خوب است، تعویق المپیک برای کشتی آزاد بهتر شد

پیشکسوت کشتی فرنگی کشورمان گفت: برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی، فوق العاده خوب است، اما در عین حال دیدگاه سرمربی هم اهمیت دارد.

13 خرداد 1399
تعداد: (190)