سلامتی و پزشکی

کی روش: پرسیدن سوال سیاسی از بازیکنان من غیرمنصفانه است

کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل تیم ملی ولز اظهار کرد: بسیار عالی است که این موقعیت را ببینیم. برای ما فرصتی است که این نمایش زیبای فوتبال باشیم و از فوتبال لذت ببریم و حداکثر کوششمان را بکنیم و رویایمان را محقق کنیم. بازی اول ما مطلوب...

3 آذر 1401

هتل بی ستاره خاله جون همچنان محبوب ترین اقامتگاه!

خبرنگاران: تعداد سفرهای داخلی در سال 1400، بالغ بر 24 میلیون و 639 هزار سفر بوده که 42 درصد از آن، با اقامت شبانه و 58درصد بدون اقامت شبانه بوده است.مرکز آمار ایران گفت در سال گذشته 30 درصد خانوارها حداقل یک سفر داشته اند و در حالی که بیشتر سفرها با اقامت شبانه...

22 آبان 1401

عکس ، تصاویر خیره کننده از مجسمه های گران بها باستانی ایتالیا (تور ارزان ایتالیا)

دیجیاتو نوشت: با وجود این مجسمه ها، باستان شناسان ادعا می نمایند که نوعی هارمونی بین تمدن اتروسک و امپراتوری روم که با یکدیگر درگیر بوده اند وجود داشته است.

19 آبان 1401

نتایج کارآزمایی موفقیت آمیز دارویی برای مهار ژن شایع سرطان زا: به امید مهار ژن MYC

نتایج اولیه از آزمایش انسانی فاز 1/2 که در حال اجرا است، امیدوارکننده بوده و نشان می دهد که یک داروی نو با نام OMO-103 می تواند به طور ایمن و مؤثر عملکرد ژنی را مهار کند که باعث رشد بسیاری از اشکال رایج سرطان می گردد.

5 آبان 1401

آیا مشغولیت همیشگی یک مکانیسم مقابله ای است؟

همواره مشغول نگه داشتن خود سخت به نظر می رسد. در واقع بسیاری از افراد از بهانه سر شلوغ بودن یا مشغول نگه داشتن خود به عنوان یک مکانیسم مقابله ای و اجتناب از برخورد با احساساتشان استفاده می نمایند. این مساله می تواند به وسواسی تبدیل گردد که بیشتر از یاری...

29 مهر 1401

معمای تصویری مجذوب کننده؛ اشتباه موجود در پارک را شناسایی کنید!

تصویر آزمون شناسایی اشتباه پارک را با دقت نگاه کنید. در ابتدا آنچه را که در تصویر با واقعیت مطابقت ندارد پیدا کنید. به این چالش بپیوندید که بار ها و بار ها در شبکه های اجتماعی همرسانی شده است.

28 مهر 1401

نمایش دسته جمعی دلفین های یونس

تصاویر هوایی نشان می دهد که ده ها دلفین ریسو در خلیج والپارایزو واقع در شیلی، نمایش دسته جمعی را اجرا نموده اند.

25 مهر 1401

تولید بافت قابل پیوند از سلول های فوت شدگان

دکتر سید امیرحسین توکلی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس درباره محصول تولیدی این شرکت گفت: در این شرکت محصولات استخوانی آلوگرافت را از بافت اهدا کننده مرگ مغزی و فوت شدگان به بافت قابل پیوند تبدیل...

24 مهر 1401

افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان؛ مُسَکِن یا راه حل اساسی؟

با تصویب لایحه افزایش حقوق کارکنان دولت، حقوق کارکنان از 900 هزار تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش پیدا خواهد نمود؛ و حداقل حقوق دریافتی از 5 میلیون و 600 هزار تومان به 6 میلیون و 600 هزار تومان افزایش پیدا می نماید.

19 مهر 1401

آیا درمان سرطان با نیش زنبور صحت دارد؟

زهر زنبور عسل از رشد چندین سلول سرطانی از جمله سرطان خون، کلیه، ریه، کبد، پروستات، مثانه و سلول های سرطان سینه جلوگیری می نماید.

7 مهر 1401

از کابوس های شبانه در میانسالی تا ارتباط خوردن نمک زیاد با قند خون بالا

اخبار کلینیکی خبرنگاران را در این بسته مشاهده کنید.

5 مهر 1401

چگونه به دیگران بیاموزیم با احترام با ما رفتار نمایند؟

آیا می دانستید خودتان می توانید با معین مرزهای شفاف، معین انتظارهایتان، بیان احساساتتان و خروج از موقعیت هایی که برایتان غیرقابل قبول هستند معین کنید که دیگران چه رفتاری با شما داشته باشند؟

5 مهر 1401

پیشنهاد ایجاد پلیس فضای سبز برای حفاظت از درختان ، بانک اطلاعاتی درختان تشکیل گردد

رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد گفت: باید پلیس فضای سبز راه اندازی گردد تا از بروز تخلفات پیشگیری و آنها را گزارش دهد.

3 شهریور 1401

60 ژن نو مرتبط با اوتیسم کشف شد

دانشمند 60 ژن تازه اوتیسم کشف نموده اند که ممکن است سرنخ های مهمی در خصوص دلیل بروز این اختلال ارائه دهند.

2 شهریور 1401

زاپاتا رسما شاگرد مهدی رحمتی شد

بازیکن کلمبیایی با قراردادی رسمی به تیم آلومینیوم اراک پیوست.

20 مرداد 1401

با 10 آنتی بیوتیک طبیعی آشنا شوید

بقراط می گوید: بگذارید غذایتان، دارویتان و دارویتان غذایتان باشد. این موضوع در خصوص استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک های مصنوعی کاملاً صادق است؛ زیرا آنتی بیوتیک های طبیعی بسیاری در طبیعت وجود دارد.

17 مرداد 1401

سیستم جدیدی که با الهام از چشم انسان به تشخیص سرطان یاری می نماید!

دانشمندان دانشگاه کاردیف به تازگی یک سیستم پیشرفته هوش مصنوعی که دقتی بسیار نزدیک به بینایی انسان دارد را طراحی نموده اند. محققان می گویند این سیستم نو بر اساس مغز انسان و توانایی آن در تمایز بین بخش های مختلف یک تصویر کار می نماید و بسیار دقیق تر از روش...

1 مرداد 1401

ناسا پرونده ویژه ای برای بررسی حضور اشیاء ناشناس در آسمان زمین باز کرد

ناسا تحت برنامه ای که آن را پرخطر می داند، پرونده جدیدی را باز کرده است که طی آن تیمی از دانشمندان 9 ماه را صرف ارزیابی پدیده های هوایی ناشناس (UAP) که اغلب به عنوان یوفو مطرح می شوند، خواهند کرد تا این موضوع عجیب را از زاویه علم عمیق تر بررسی کنند.

25 تیر 1401

تست اعتماد به نفس، چقدر اعتماد به نفس دارید؟

همه دوست دارند اعتماد به نفس داشته باشند. برای اینکه اندازه اعتماد به نفس خود را بسنجید با ما همراه باشید.

15 تیر 1401

افزایش تعرفه های پزشکی صحت دارد؟

به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی ناصحی، ضمن تکذیب افزایش تعرفه های پزشکی، گفت: ویزیت پزشکان به صورت رسمی گران نشده است و هنوز تعرفه های سال 1401 هم اعلام نشده است.

13 تیر 1401
تعداد: (441)