چین: پکن همچنان خواستار حفظ و اجرای برجام است

به گزارش هولی، نماینده دائم چین در سازمان ملل اظهار کرد پکن با برخورد عینی، بی طرفانه و مسئولیت شناسانه، رایزنی ها در خصوص برجام را با طرف های مختلف حفظ نموده و به طور پیوسته برای دفاع و اجرای این توافقنامه بین المللی کوشش می نماید.

چین: پکن همچنان خواستار حفظ و اجرای برجام است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، رادیو بین المللی چین به نقل از ما جائو شو نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد اضافه کرد: چین همیشه از حل مساله هسته ای ایران به وسیله سیاسی و دیپلماتیک حمایت نموده و برای تقویت سیستم ضد گسترش هسته ای بین المللی و حفاظت از صلح و ثبات بین المللی و منطقه ای کوشش می نماید.

او با اشاره به اینکه برجام ثمره مهم چند جانبه گرایی می باشد اظهار کرد قرارداد هسته ای ایران نمونه موفقیت آمیز حل مسائل مهم بین المللی و منطقه ای به وسیله سیاسی و دیپلماتیک است.

به گفته وی برجام برای حفاظت از سیستم ضد گسترش هسته ای بین المللی و پیشبرد صلح و ثبات خاورمیانه نقش مهمی ایفا نموده و مورد استقبال جامعه بین المللی قرار گرفته است.

ما با تقدیر از کوشش های طرف های ذی ربط برای اجرای این توافقنامه از خروج آمریکا از برجام ابراز تاسف کرد.

نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد اضافه کرد: چین از طرف های مختلف می خواهد به وسیله گفت و گو و همکاری پایدار، مساله هسته ای ایران حل و فصل گردد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در 18 اردیبهشت به صورت یکجانبه از توافق بین المللی هسته ای ایران موسوم به برجام خارج شد اما روسیه، چین، اروپا و ایران اعلام کردند به این توافق وفادار خواهند ماند.

جمهوری اسلامی ایران تاکید نموده است شرط ماندن در این توافق، بهره مندی از منافع مالی است که با بازگشت تحریم های ثانویه آمریکا به خطر افتاده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 487

به "چین: پکن همچنان خواستار حفظ و اجرای برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: پکن همچنان خواستار حفظ و اجرای برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید