واکنش استرالیا و آمریکا به تغییر در نظام انتخاباتی هنگ کنگ

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نشریه استاندارد، ماریس پاین (Marise Payn) وزیر امور خارجه استرالیا امروز آدینه با نقض منشور ملل متحد در لزوم پرهیز از دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل در واکنش به تغییرات پکن در نظام انتخاباتی هنگ کنگ ادعا کرد: تغییرات در سیستم انتخاباتی هنگ کنگ تضعیف کننده نهادهای دموکراتیک این دولت شهر است! مهم است که مردم هنگ کنگ کانال هایی را برای بیان آزادی های بنیادی و سیاسی خود داشته باشند.

واکنش استرالیا و آمریکا به تغییر در نظام انتخاباتی هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز در این خصوص ادعا کرد که این تغییرات به حمله به دموکراسی و حمله مستقیم به خودمختاری در این منطقه است!

کنگره ملی خلق در جلسه دیروز پنجشنبه خود با تصویب لایحه ارسالی دولت این کشور زمینه را برای بازنگری نظام انتخاباتی هنگ کنگ فراهم کرد.

این لایحه با 2895 رأی موافق، صفر رأی مخالف و یک رای ممتنع به تصویب رسید.

این رأی گیری در نشست موسوم به دو اجلاس انجام شد که نمایندگان کنگره ملی خلق همراه با اعضای نهاد موسوم به کنفرانس سیاسی خلق چین در آن شرکت داشتند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تصویب قانون جدید انتخابات هنگ کنگ در کنگره چین، گفت: به تصمیم حاکمیتی چین احترام می گذاریم. منطقه ویژه اداری هنگ کنگ بخشی از تمامیت ارضی چین است، لذا امور مربوط به آن، امور داخلی چین محسوب می گردد. چین در طی این سال ها نشان داده به خوبی به اصل یک کشور- دو سیستم در هنگ کنگ پایبند است. قانونگذاری کنگره خلق چین در خصوص سیستم انتخاباتی، از اختیارات این نهاد در راستای اصل یک کشور - دو سیستم است. لذا طبیعی است هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی چین که از جمله می تواند موجب تضعیف ثبات هنگ کنگ گردد مردود است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1582

به "واکنش استرالیا و آمریکا به تغییر در نظام انتخاباتی هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش استرالیا و آمریکا به تغییر در نظام انتخاباتی هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید