آمریکایی ها دیگر ترویج دموکراسی را اولویت سیاست خارجی خود نمی دانند

به گزارش هولی، بر اساس یک نظرسنجی مربوط به مرکز پیو، تنها 20 درصد از آمریکایی ها حمایت از دموکراسی در کشورهای دیگر را یک اولویت ارشد سیاست خارجی آمریکا در نظر می گیرند و تازه آنها هم این امر را در انتهای 20 اولویت خود قرار داده اند.

آمریکایی ها دیگر ترویج دموکراسی را اولویت سیاست خارجی خود نمی دانند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز نظرسنجی پیو در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام داشت: تنها 20 درصد از بزرگسالان آمریکایی به این به عنوان یک هدف اصلی سیاست خارجی آمریکا استناد نموده و آن را در قعر لیست 20 عنوان مطرح شده در نظرسنجی قرار داده اند. در ادامه این بیانیه تصریح شد: تنها حدود یک چهارم از دموکراتها و مستقلهای دارای گرایش دموکرات (24 درصد) حمایت از دموکراسی در خارج را یک اولویت دانسته اند و حتی حمایت جمهوریخواهان و آنهایی که گرایش به جمهوریخواهان داشته اند کمتر بوده است (15 درصد).

مرکز نظرسنجی پیو متذکر شد که اشاعه دموکراسی یک عنوان محبوب نزد روسای جمهور آمریکا از هر دو حزب بوده و این مساله به زمان اعلامیه 1917 رئیس جمهور دموکرات وودرو ویلسون مبنی بر ورود آمریکا به جنگ دنیای اول برای آنکه دنیا را برای دموکراسی ایمن سازد برمیگردد. این بیانیه همچنین به طرز مشابهی حمایت از اشاعه دموکراسی را به جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور جمهوریخواه اسبق آمریکا، و جو بایدن، رئیس جمهور فعلی نسبت داد.

مرکز پیو از 2596 آمریکایی خواست برای یک گزارش درباره نگرشهای آنها در قبال سیاست خارجی از بین یک فهرست از 20 اولویت انتخاب نمایند. مسائلی که در بالای لیست قرار گرفتند شامل حمایت از مشاغل آمریکا (75 درصد)، کاستن از گسترش بیماری های عفونی (71 درصد) و محافظت از حملات تروریستی (71 درصد) می شدند.

طبق اعلام مرکز نظرسنجی پیو، همچنین در قعر فهرست مساله کاستن از مهاجرت قانونی (22 درصد) و یاری به پناهجویان فراری از خشونت (28 درصد) قرار داشتند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1526

به "آمریکایی ها دیگر ترویج دموکراسی را اولویت سیاست خارجی خود نمی دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها دیگر ترویج دموکراسی را اولویت سیاست خارجی خود نمی دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید