خط و نشان کره شمالی برای آمریکا؛ بایدن مرتکب اشتباه بزرگی شد

به گزارش هولی، خبرنگاران : کره شمالی روز یکشنبه خاطرنشان کرد که جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده پس از آنکه برنامه هسته ای پیونگ یانگ را تهدیدی جدی خواند مرتکب اشتباه بزرگی شده و هشدار داد که ایالات متحده با بحرانی خارج از کنترل روبرو خواهد شد.

خط و نشان کره شمالی برای آمریکا؛ بایدن مرتکب اشتباه بزرگی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، کره شمالی روز یکشنبه اظهار داشت که جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده پس از آنکه برنامه هسته ای پیونگ یانگ را تهدیدی جدی خواند مرتکب اشتباه بزرگی شده و هشدار داد که ایالات متحده با بحرانی خارج از کنترل روبرو خواهد شد.

بنابر گزارش یونهاپ، وون جونگ گون مدیرکل امور آمریکا وزارت امور خارجه کره شمالی این اظهارات را پس از آن بیان نمود که بایدن هفته گذشته در اولین سخنرانی خود در کنگره متعهد شد که با متحدانش همکاری خواهد نمود تا تهدیدهای جدی از سوی کره شمالی را به وسیله دیپلماسی باز دارد.

این مقام کره شمالی اضافه نمود: مسلم است که رئیس اجرایی ایالات متحده با توجه با طرح این دیدگاه، اشتباه بزرگی مرتکب شده است. اکنون که سیاست جدید ایالات متحده در قبال کره شمالی روشن شده است، ما هم مجبور خواهیم شد اقدامات مربوطه را با شدت تمام به پیش ببریم در حالی که زمان برای آمریکا از دست می رود.

وون اظهار کرد: اگر قرار باشد آمریکا اینگونه به روابط با جمهوری دموکراتیک خلق کره بیاندیشد این کشور در آینده نزدیک با بحرانی بدتر و خارج از کنترل روبرو خواهد شد زیرا هنوز سیاست منسوخ شده جنگ سرد را حفظ نموده است.

وی اضافه نمود: دیپلماسی و بازدارندگی شدید که بایدن از آنها برای برطرف تهدیدهای کره شمال استفاده کرد یک تابلوی تبلیغاتی جعلی برای پوشاندن اقدامات خصمانه آن کشور و وسیله ای برای تهدید هسته ای کره شمالی است.

در بیانیه جداگانه ای، وزارت امور خارجه کره شمالی همچنین ایالات متحده را به دلیل انتقاد از سوابق حقوق بشری این کشور مورد انتقاد قرار داد و گفت که این به معنای توهین به کرامت رهبری عالی ما است.

وزارت خارجه کره شمالی این بیانیه را پس از انتشار سخنان سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده در هفته گذشته به مناسبت هفته آزادی کره شمالی منتشر کرد که در آن کره شمالی را یکی از سرکوبگرترین و توتالیترترین کشورها در دنیا خوانده بود.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین استدلال نموده بود پیونگ یانگ به بهانه جلوگیری از بیماری همه گیر کرونا کنترل مرزی خود را تشدید می نماید، اما در حقیقت این اقدام با هدف جلوگیری از فرار افراد بیشتر به خارج از کشور صورت می گیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1659

به "خط و نشان کره شمالی برای آمریکا؛ بایدن مرتکب اشتباه بزرگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط و نشان کره شمالی برای آمریکا؛ بایدن مرتکب اشتباه بزرگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید