کی روش: پرسیدن سوال سیاسی از بازیکنان من غیرمنصفانه است

به گزارش هولی، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل تیم ملی ولز اظهار کرد: بسیار عالی است که این موقعیت را ببینیم. برای ما فرصتی است که این نمایش زیبای فوتبال باشیم و از فوتبال لذت ببریم و حداکثر کوششمان را بکنیم و رویایمان را محقق کنیم. بازی اول ما مطلوب نبود و طبق انتظار ما نشد. برای ما بازی اصلی فردا آغاز می گردد. دو بازی دیگر و 6 امتیاز مانده و باید بجنگیم. این همه کاری است که انجام می دهیم. کوشش می کنیم فوتبال خوبی را انجام دهیم و خوشحالی را به ارمغان بیاوریم و شایسته این باشیم که به مرحله بعدی صعود کنیم. هدف ما این است. دو بازی در این جام جهانی داریم تا به مرحله بعد برسیم.

کی روش: پرسیدن سوال سیاسی از بازیکنان من غیرمنصفانه است

او درباره آخرین شرایط علیرضا بیرانوند و اینکه آیا او به بازی فردا می رسد یا خیر؟ گفت: خوشبختانه ایشان تست های مختلفی را انجام داده اند و امروز هم تست داد. تردیدی نیست که مسائل جدی ای برای او پیش آمده است، اما همه امور خوشبختانه در جهت مثبت حرکت می نماید و به همین دلیل شاد هستیم، اما به واسطه اینکه او در یک حادثه ای درگیر بود که مربوط به یک جور صدمه مغزی بود و به واسطه پرتکل پزشکی ضروری است احترام قائل شویم و هیچ راهی وجود ندارد که این پورتکل را دور بزنیم، برای همین او فردا بازی نمی نماید، اما برای با با آمریکا آماده خواهد بود.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: ما یک بازیکن داریم که جانشین او است. منظورم تیمی است که با همان تمرکز و نگرش بازی می نماید و امروز روز زیبایی برای من است و بسیار شاد هستم، چون به ریشه های خودمان برگشتیم و می توانیم بازی کنیم و از فوتبال لذت ببریم.

کی روش درباره اینکه خیلی چیز ها تغییر نموده اند، اما رسانه های غربی از فوتبالیتست های ایران سوال سیاسی می پرسند و شما گفتید همه می خواهند فوتبال بازی نمایند و آیا پرسیدن سوال سیاسی از بازیکنان ایران منصفانه است؟ گفت: موضوع منصفانه یا غیرمنصفانه نیست. رسانه ها اجازه پرسیدن سوالات خود را دارند. آن ها درک می نمایند سوالات صحیح چیست. ما هم حق داریم جواب صحیح را بدهیم. ما برای یکدیگر احترام قائل هستیم. این مسئله ای برای ما نیست که شما هر چه خواستید پرسید و در عین حال بسیار مهم است که به جواب ما احترام بگذارید. ما نمی خواهیم که اینطور مسائل مانع از فوتبال ما در زمان حاضر شود. این موضوع به ما برنمی شود. این موضوع به رئیس جمهور ما و فیفا برمی شود و به اخلاق فیفا بر می شود. هیچ مسئله ای نیست که رسانه های بین الملی سوالاتی را مطرح نمایند. ما آزادی مطبوعات را داریم و آزاد هستیم جوابی که می خواهیم را بدهیم.

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به اینکه او یک مربی خوب است، اما درباره بازی با انگلستان چه می گوید؟ گفت: بازی تمام شده است. موضع ما همواره یکی است و می خواهیم از چیزی که رخ داده است یاد بگیریم و این کار را با همدیگر یاد بگیریم و قدرتمندتر شویم و انرژی و علاقه بیشتری برای بازی بعدی داشته باشیم. این بخشی از زندگی ما است. هر بازی که بازی می کنیم وظیفه ما این است که یاد بگیریم و قوی تر برگردیم و این فرصت بزرگی برای ما است چرا که ولز بازیکنان خوبی دارد و کاپیتان ولز یعنی گرت بیل عالی است و ولز روحیه خوبی برای فوتبال دارد. می خواهند با طرفداران خود با تفریح و تفریح بازی نمایند و اتمسفر بهتری برای ما نیست و باید به محیطی که می شناسیم برگردیم و تفریح و تفریح داشته باشیم و از فوتبال لذت ببریم. امروز بسیار هیجان زده هستیم چرا که احساس می کنیم الان جو درست وجود دارد و بازیکنان ما آرام هستند و آماده هستند فردا بازی نمایند و از فوتبال لذت ببرند.

کی روش درباره اینکه امید مردم ایران به ساق پای بازیکنان است و در بازی با انگلیس هم بعد از اینکه مهدی طارمی دو گل زد، مردم شاد شدند و آیا این روند به شرایطی می رسد که ایران با پیروزی مقابل ولز دل مردم را شاد کند؟ گفت:همانطور که می دانید اگر به سوابق تاریخی ما نگاه کنید، اول از همه می بینید که بایستی درباره ولز صحبت کنیم. فکر نمی کنم درست باشد که اول درباره ایران صحبت کنیم. همانطور که گفتم، می خواهیم از چیز هایی که رخ داده است یاد می گیریم. گل هایی که خوردیم بیشتری از گل هایی است که در سه سال خوردیم. تیم ملی انگلیس خیلی خوب بود و ما به میزان حریف خود نبودیم. باید چیز هایی را یاد بگیریم و فکر می کنم چیز های خوبی یاد گرفتیم و این برترین مساله برای تمرین و آموزش است تا برای بازی با ولز آماده باشیم.

وی اضافه کرد: چیزی که مهم است، این است که بازی فردا نشان دهد ما تیم خوبی هستیم و تیم های خوبی بازی را می برند. تیم های عالی تیم هایی هستند که بعد از شکست و رو به رو شدن با چالش، بر می گردند. هیچ تیمی بی عیب و نقص نیست، ولی باید از چیز هایی که رخ داده است یاد بگیریم. مساله مهم روز بعد از بازی است. الان روز بعد است و الان برای بازی با ولز هیجان زده هستیم. آن ها را می شناسیم و ولز تیمی است یا علاقه زیاد و شخصتی های خوبی دارند. این مانند یک مهمانی فوتبال است و طرفداران زیادی دارند و به آن ها دیوار قرمز می گویند. ولزی ها جو خوبی را ایجاد می نمایند. امیدوارم فردا هم با این نمایش سروکار داشته باشیم. اطمینان دارم که بازیکنانم با شخصیتی بازی می نمایند که همواره داشتند و روحیه جنگنده داشتند و امیدوارم استحقاق پیروزی در بازی را داشته باشیم. این چیزی است که برای فردا اهمیت دارد. چیزی که دیروز رخ داده، فردا را رقم نمی زند و فقط باید یاد بگیریم.

کی روش در واکنش به اینکه با بازیکنان خوبی کار نموده و گرت بیل را چطور می بیند؟ گفت: بیل از برترین ها است. او از نظر شخصیتی هم رهبر تیمش در زمین فوتبال است و اصلا ثبات و مدیریت تیم به ایشان بستگی دارد. بیل بسیار بازیکن باهوشی است. من با او کار ننموده ام. علی رغم اینکه می خواستیم او را در گذشته بیاوریم و با ما کار کند، اما حرفه او گویای این است که چه بازیکنی است. بیل تصویر و وجهه تیم ولز است. این مساله نشان می دهد که چه شخصیت و روحیه ای دارد. باید مراقب او باشیم چرا که ر کارشان تداوم و علاقه وجود دارد و برای آن ها اینطور نیست که دقیقه اول یا دقیقه 90 باشد. بلکه بازی خود را می نمایند. ما هم آماده هستیم و امیدوارم فردا فوتبالی را که می توانیم انجام دهیم، اظهار کنیم و سورپرایزی برای تیم ولز داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به اینکه جام جهانی فرصتی برای معرفی فرهنگ و مردم هر کشوری است، اما این فرصت از ایران گرفته شده است و اگر کی روش بخواهد فرهنگ و مردم ایران را به جهان معرفی کند، چه می گوید؟ اظهار کرد: چیزی که می توانم بگویم این است که آن ها احترامی برای 3 هزار سال تاریخ ایران قائل نمی شوند. واقعا عجیب است که فرهنگ تاریخی و تاریخ و علم ایران را که می توان یاد گرفت، یاد نگیریم. چیز هایی که می توانیم یاد بگیریم عالی است. من یک اندازه در جهان سفر کردم و چیزی که می توانم درباره ایران بگویم، این است که دیدم مردم گریه می نمایند، می خندند، فوتبال را دوست دارند و بچه ها خود را به مدرسه می برند و بچه ها در ترافیک در مدرسه هستند. این چیزی است که درباره مردم ایران می توانم بگویم. مردم ایران کسانی هستند که تعلیم و تربیت دیده اند.

وی ادامه داد: این چیز ها را باید از سایر کشور ها هم بپرسید. اگر بخواهید واقعا مردم را ببینید، این است که ساده و تحصیل نموده هستند و باید این چیز ها را در نظر بگیریم. مردم ایران عاشق فوتبال هستند و می خواهند فوتبال بازی نمایند و کاری که وظیفه من است، این است که اطمینان حاصل کنم و برای اینکه آن ها شاد باشند. آن ها نباید تنها کسانی باشند که جوابگوی مسائل انسانی باشند که در همه جای جهان وجود دارد. فکر می کنم باید به آن ها احترام گذاشت.

کی روش گفت: باید از تیم های دیگر هم پرسید که درباره این مسائل چه فکری می نمایند. من بسیار هیجان زده هستم و علاقه بسیار زیادی دارم که فردا در بازی باشیم. برای اینکه می خواهم بازیکنانم به فوتبال برگردند و با همان علاقه و اشتیاق بازی نمایند. امروز تمرین می کردیم و بازیکنان بازی می کردند و بگذارید آن ها بازی نمایند و بازیکنانم می خواهند برای مردم ایران بازی نمایند. این مساله ساده است. بازیکنان تیم ملی دشمنان ورزش نیستند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 آذر 1401 بروزرسانی: 3 آذر 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2183

به "کی روش: پرسیدن سوال سیاسی از بازیکنان من غیرمنصفانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: پرسیدن سوال سیاسی از بازیکنان من غیرمنصفانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید