یک مدرس دانشگاه: فدراسیون همگانی باید سبک زندگی مردم را تغییر دهد

به گزارش هولی، حسین خطیبی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره نقش ورزش همگانی در تحرک مردم گفت: تحرک یکی از موضوعات بسیار مهم در جوامع امروزی است. سبک زندگی مردم تغییر نموده و آنها بیشتر در دفاتر کار پشت میزها می نشینند به همین دلیل دچار فقر حرکتی شده اند، یعنی میزان حرکت افراد در طول روز بسیار کمتر از آن چیزی است که باید به صورت استاندارد باشد.

یک مدرس دانشگاه: فدراسیون همگانی باید سبک زندگی مردم را تغییر دهد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

مدرس دانشگاه در ادامه تأکید کرد: فاصله افراد تا محل کار بیشتر شده به همین دلیل مردم مانند قدیم پیاده به محل کار نمی فرایند و از حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند، بنابراین رفتارهایی مانند نشستن بسیار بیشتر از حرکت، پیاده روی و حرکت های بدنی اتفاق می افتد.

وی اظهارداشت: همین باعث شده تا افراد عوارضی مانند اضافه وزن، اختلالات ستون فقرات که به دلیل کمبود ورزش، عضلات تضعیف می گردد پیدا نمایند. اینها زمینه ساز برای بیماری های قابل پیشگیری است. بسیاری از بیماری ها در اثر بی حرکتی و کم تحرکی رخ می دهند که در نهایت بروز این بیماری ها می تواند خطرآفرین باشد.

خطیبی تأکید کرد: فعالیت فقط این نیست که مردم به باشگاه ورزشی بفرایند، بلکه باید یاد بگیرند سبک زندگی خود را تغییر دهند. برای مثال بیشتر پیاده روی نمایند و از پله به جای آسانسور استفاده نمایند.

وی درباره نقش فدراسیون همگانی نیز گفت: بیشترین نقش فدراسیون، اطلاع رسانی، آگاهی رسانی و ترغیب است. مردم باید بسیاری از اطلاعات را از فدراسیون آموزش ببینند. بهترین مرجع نیز از لحاظ علمی برای یاری، فدراسیون است. پس فدراسیون ورزش های همگانی می تواند نقش ترغیبی و ترویجی داشته باشد. به نظر می رسد اقدامات خوبی در این زمینه شروع شده است اما برای اینکه بدانیم چقدر تأثیرگذار بوده باید آمار را در اختیار داشته باشیم.

خطیبی درباره کرونا و تعطیلی باشگاه ها نیز گفت: باشگاه ها مراکزی برای ترغیب و محلی برای ورزش هستند. جدا از بحث مسائل مالی که برای باشگاه ها به وجود آمده اما نکته این است که ورزش همگانی به یک فضای خاص احتیاج ندارد، بلکه همه افراد در همه زمان ها و مکان ها می توانند ورزش نمایند.

مدرس دانشگاه ادامه داد: یعنی فرد در هر لحظه که تصمیم بگیرد می تواند ورزش کند. از پله به جای آسانسور استفاده کند که این نقش بسیار مهمی در تحرک شما ایجاد خواهد نمود یا در محیط کار هر نیم ساعت یک بار بایستد و یا راه برود. حتی فرد می تواند به صورت ایستاده کارهایش را انجام دهد، اینها همه احتیاج به آموزش دارد، علیرغم اینکه باشگاه ها تعطیل هستند اما افراد می توانند سبک زندگی خود را تغییر دهند و فدراسیون ورزش های همگانی باید به مردم تغییر سبک زندگی را آموزش داده و راهکارهایی در این زمینه ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1178

به "یک مدرس دانشگاه: فدراسیون همگانی باید سبک زندگی مردم را تغییر دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مدرس دانشگاه: فدراسیون همگانی باید سبک زندگی مردم را تغییر دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید