حاجی میرزایی: ورزش ساعت فراغت نیست، بلکه کلاس یادگیرى است

به گزارش هولی، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با مطرح کردن این موضوع که ورزش ساعت فراغت نیست، بلکه کلاس یادگیرى است، گفت ورزش دانش آموزی تمرین کارگروهی، جامعه پذیری و تسهیل گر فرآیند یادگیری است.

حاجی میرزایی: ورزش ساعت فراغت نیست، بلکه کلاس یادگیرى است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاح دهکده ورزش دانش آموزی در تبریز، ضمن تبریک مبعث پیامبر اکرم گفت: پیامبر یک معلم بود که براى تربیت انسان ها در سخت ترین موقعیت ها نهاده شد و این شرافت و افتخار عظیمى است که ما معلمان ادامه دهنده راه پیامبران در امر تعلیم و تربیت هستیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جامعه با آگاهى رونق پیدا می نماید و نقطه آغاز زندگى است، گفت: مدرسه و خانه دو کانون مهم فهمیدن هستند، نخستین بارقه های فهم در خانه ظهور و در مدرسه قوام پیدا می نماید.

وی اضافه نمود: همه کسانی که در ساخت مدرسه سهیم هستند در حقیقت در ساخت جامعه و آینده و همه مظاهر سازندگى و پیشرفت در کشور سهیم هستند .

حاجی میرزایی تاکید نمود: سلامت و تربیت جسمی همانند تربیت روانی، اجتماعى ، اخلاقی ، سیاسی و مالی یک وزن دارد و بخشی از فرایند تربیت است .

وزیر آموزش و پرورش با مطرح کردن این موضوع که ورزش ساعت فراغت نیست، ورزش کلاس یادگیرى است، گفت: یادگیری هایی که در پرتو ورزش انجام می گردد عمیق تر از یادگیرى تئورى است .

وی توضیح داد: ورزش با تجربیات مهمی چون کارگروهی و جامعه پذیری همراه است و زمینه ساز تسهیل یادگیرى در ارکان دیگر است .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با اجرای طرح کوچ ،توده بدنی 13 میلیون و 300 هزار دانش آموز اندازه گرفته شده است و حدود 30 درصد دانش آموزان چاق هستند یا اضافه وزن دارند، گفت: بسیاری از بیمارى ها تحت تاثیر چاقی افزایش پیدا می نماید .

حاجی میرزایی اضافه نمود: تنها موردى که دانش آموزان را تهدید میکند کرونا نیست و ما باید تعادل هوشمند بین ملاحظاتی که از نظر کرونا دانش آموزان را تهدید میکند و سایر آسیب های دیگر ایجاد کنیم.

وی اضافه نمود: در شاد زنگی بنام ورزش صبحگاهى داریم که دانش آموزان هر روز با مراجعه به آن می توانند روز خود را با ورزش آغاز نمایند.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: هیچ افتتاحی جذاب تر از افتتاح واحد آموزشی نیست چرا که افتتاح مدرسه یعنی آینده سازی و گامی عظیم براى عدالت و به ویژه عدالت آموزشى است.

حاجی میرزایی در سرانجام گفت: نقش خیرین در توسعه فضاهای آموزشی نقش برجسته ای است و قطعا از کوشش خیرین حمایت و تقدیر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1536

به "حاجی میرزایی: ورزش ساعت فراغت نیست، بلکه کلاس یادگیرى است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: ورزش ساعت فراغت نیست، بلکه کلاس یادگیرى است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید