یک سوم مردم کانادا هیچ پس اندازی برای بازنشستگی خود ندارند!

به گزارش هولی، مجله مهر: براساس نظرسنجی جدید شرکت حسابداری BDO Canada Ltd، بیش از نیمی از کانادایی ها به شکل چک حقوق به چک حقوق (هشت شان گرو نه شان است) زندگی می نمایند و همچنین بیش از یک سوم از مردم این کشور هیچ پس اندازی بعد از بازنشستگی ندارند و همین عامل، فشار کار طولانی تر را بیشتر می نماید.

یک سوم مردم کانادا هیچ پس اندازی برای بازنشستگی خود ندارند!

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

نظرسنجی از چند هزار کانادایی نشان می دهد که یک چهارم پاسخ دهندگان بدهی های بسیار زیادی دارند. این نظرسنجی نشان می دهد که تعداد رو به افزایشی (57 درصد در مقابل 53 درصد در سال گذشته) بدهی کارت اعتباری دارند که یک سوم از آن ها نمی توانند این بدهی ها را پرداخت نمایند، همچنین 40 درصد مردم بدهکاری هایی بیش از 20 هزار دلار دارند که البته اینها غیر از بدهی های وام است.

این افزایش اضطراب در شرایطی اتفاق افتاده که نرخ تورم کانادا در حدود 2 درصد در سال است و بازارهای سهام بیش از یک دهه است که شرایط خوبی دارد. اما ترس از رکود در ماه های اخیر بیشتر شده و قیمت مسکن علی رغم قانون ساماندهی بازار در سال گذشته، در بیشتر کانادا سیر صعودی به خود گرفته است.

طبق این نظرسنجی 38 درصد از مردم این کشور در مقایسه با یک سوم سال گذشته پس انداز بازنشستگی ندارند، در حالی که تقریبا نیمی از آنها گفته اند که نمی توانند برای پس از کار پس انداز نمایند.

تعداد زیادی از کانادایی ها معتقدند که نسل های جوان برای رسیدن به اهداف خود باید بیشتر از همسران خود کار نمایند و همچنین گفته اند حتی اگر پس انداز نمایند، برای بازنشستگی خود به اندازه کافی نخواهند داشت؛ این پاسخ از 64 درصد در سال 2018 به 69 درصد در سال جاری افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 311

به "یک سوم مردم کانادا هیچ پس اندازی برای بازنشستگی خود ندارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم مردم کانادا هیچ پس اندازی برای بازنشستگی خود ندارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید