ناظم الشریعه: کاش AFC زودتر جام ملت های آسیا را لغو می کرد، وقتی پول نیست، چه قراردادی ببندیم؟!

به گزارش هولی، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: بهتر بود کنفدراسیون فوتبال آسیا، زودتر جام ملت های فوتسال را در این قاره لغو می کرد.

ناظم الشریعه: کاش AFC زودتر جام ملت های آسیا را لغو می کرد، وقتی پول نیست، چه قراردادی ببندیم؟!

محمد ناظم الشریعه درباره لغو جام ملت های فوتسال آسیا در کویت، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: این مسابقات قرار بود در سال 2020 برگزار گردد که به دلیل شیوع کرونا عقب افتاد. AFC باید خیلی زودتر و با فاصله این کار را (لغو بازی ها) می کرد، نه اینکه بازی ها را هر دو ماه به تعویق بیندازد. بحث بودجه و اسپانسر مطرح شد، اما شرایط بازی ها باید زودتر معین تکلیف می شد تا تیم ها تکلیف خودشان را بدانند. عدم برگزاری مسابقات از لحاظ ورزشی خوب نیست، اما با شرایط سختی که به خاطر کرونا با آن روبرو بودیم، تصمیم خوبی گرفته شد.

رده بندی دنیای به تنهایی برای صعود به جام دنیای موثر نیست

وی با اشاره به سخت بودن پروتکل های بهداشتی جام ملت های آسیا گفت: تدارک پروتکل های بهداشتی، هزینه های سنگینی دارد و کسی زیر بار قبول این هزینه ها نرفته است. تنها قطر می تواند از پس این پروتکل ها بربیاید که این کشور در جام ملت های آسیا شرکت نمی کند. مسابقات به همین خاطر لغو و به سال 2022 موکول شد. این رقابت ها، مرحله مقدماتی جام دنیای لیتوانی بود و موارد دیگر برای انتخاب نمایندگان قاره آسیا برای جام دنیای در نظر گرفته می گردد. فقط رده بندی دنیای مهم نیست و معیارهایی چون ملاقاتهای محبت آمیز و فعالیت تیم ها اهمیت دارد. ما که مسئله ای از آن نداریم و سایر کشورها در این باره بحث دارند.

در سال هایی که قهرمان آسیا شدیم، بازی های تدارکاتی بسیار خوبی پشت سر گذاشتیم

سرمربی تیم ملی فوتسال درخصوص لغو ملاقاتهای تدارکاتی این تیم و اینکه تعویق یک ساله بازی ها به سود ایران شد، اعلام نمود: یکی از دلایلی که لغو جام ملت های آسیا را خوب می دانیم، همین موضوع است. خواستیم چند ملاقات تدارکاتی برگزار کنیم که نتوانستیم این کار را انجام دهیم. در سال های 2016 و 2018 که قهرمان آسیا شدیم، تمرینات منظم و چندین ملاقات تدارکاتی بسیار خوب با تیم های خوب اروپایی پشت سر گذاشتیم تا به هماهنگی رسیدیم. اکنون تیم های اروپایی را فراموش کردیم و فقط چند هفته پیش به مصاف ازبکستان رفتیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

شاید لیگ برتر فوتسال را پس از فیفادی اسفند ادامه دهیم

ناظم الشریعه در خصوص برنامه تیم ملی ایران در فیفادی بهمن و اسفند و نیز احتمال ادامه مسابقات لیگ برتر در این دو ماه مطرح کرد: باید شرایط فدراسیون فوتبال هم معین گردد، اما روز سه شنبه جلسه ای در فدراسیون فوتبال با اعضای کمیته فوتسال داریم. از قبل برای فیفادی برنامه ریزی کردیم و باید از آن استفاده کنیم. باید نشستی با مدیران سازمان لیگ جلسه بگذاریم و شاید لیگ برتر را پس از فیفادی اسفند ادامه دهیم.

نگران خداحافظی نسل طلایی فوتسال نیستیم

وی درباره احتمال لغو جام دنیای لیتوانی و اینکه نسل طلایی فوتسال ایران دیگر نمی تواند در بزرگترین رویداد فوتسالی دنیا به میدان برود، یادآور شد: کرونا در اروپا هم تبدیل به معضلی شده و شاید جام دنیای هم دستخوش تغییراتی گردد. باید بپذیریم که تیم باید تمرین کند و بازیکنان باید شرایط تمرینی خوبی داشته باشند. به خوبی پشتوانه سازی نموده ایم و از این بابت نگران نیستیم. بازیکنان جوانی چون مهدی کریمی، سعید عباسی و مسعود محمدی را آماده نموده ایم و آنها بسیار باارزش هستند. نسل طلایی اخلاق مدار و فنی داریم. بارها گفته ام بازیکنانی می توانند پیراهن تیم ملی را بپوشند که شرایط لازم را داشته باشند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

قرارداد ندارم، اما نداشتن قرارداد بدون پول فرقی نمی کند!

ناظم الشریعه درخصوص خاتمه قرارداد اعضای کادر فنی تیم ملی فوتسال به خبرنگاران گفت: قرارداد برخی از مربیان از جمله خودم به خاتمه رسیده و قرارداد برخی از آنها هم هنوز تمام نشده است. این اتفاق قبلاً هم اتفاق افتاده است. وقتی پول نیست، چه قراردادی ببندیم؟!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1451

به "ناظم الشریعه: کاش AFC زودتر جام ملت های آسیا را لغو می کرد، وقتی پول نیست، چه قراردادی ببندیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظم الشریعه: کاش AFC زودتر جام ملت های آسیا را لغو می کرد، وقتی پول نیست، چه قراردادی ببندیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید