استیلی: اقدام علی کریمی مسئولیت اجتماعی فوتبال است که آن را گم نموده ایم، مجمع باید جوابگوی انتخابش باشد

به گزارش هولی، حمید استیلی، سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران می گوید که مجمع فدراسیون فوتبال در قبال انتخابی که می نماید مسئولیت دارد و باید جوابگوی آن باشد.

استیلی: اقدام علی کریمی مسئولیت اجتماعی فوتبال است که آن را گم نموده ایم، مجمع باید جوابگوی انتخابش باشد

حمید استیلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره انتخابات پیش روی فدراسیون فوتبال با حضور چهار کاندیدا گفت: آن چیزی که اهمیت دارد، پیشبرد فوتبال است که امیدوارم این انتخابات فرصت خوبی برای یک انتخاب اصلح باشد. تمام کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال قابل احترام هستند، اما به نظرم حضور علی کریمی و مهدی مهدوی کیا در انتخابات، یاری بسیار زیادی به فوتبال ما خواهد نمود.

وی اضافه کرد: کریمی و مهدوی کیا عصاره فوتبال ما هستند که هر دو پتانسیل های بالایی دارند. هم از نظر فنی جزو بهترین ها بودند و هم از نظر صندلی بین المللی در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا شناخته شده هستند. وقتی آنها وارد یک مجمع بین المللی شوند، کسی نیست که شناختی از آنها نداشته باشد و همین مسئله نشان دهنده صندلی و مقام آنها در فوتبال است. همچنین ظرفیت بالای مالی در وجود آنها نهفته است که شما یک نمونه از آن را در مصاحبه اخیر کریمی می بینید.

بازیکن سابق تیم ملی و زننده گل قرن در جام دنیای 98 فرانسه گفت: فوتبال فقط بازی کردن و گل زدن نیست. فوتبال مسئولیت اجتماعی هم به دنبال دارد که شما ببینید علی کریمی چگونه با انجام یک مصاحبه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان دریافت کرد و آن را برای بچه ها محصل و برای امور خیریه هزینه کرد. این همان مسئولیت اجتماعی است که ما در فوتبال مان گم نموده ایم و با وجود افرادی مثل کریمی بار دیگر می توانیم آن را احیا کنیم. در کنار این موضوع ظرفیت کریمی برای انجام امور مالی در فوتبال معین شد که او توانایی این را دارد حتی با یک مصاحبه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان درآمدزایی کند.

استیلی با بیان اینکه بسیاری از نامزدهای انتخابات برنامه های غیر قابل اجرا ارائه می دهند، گفت: شما ببینید که در سال های اخیر کدامیک از برنامه ها یا وعده های انتخاباتی محقق شده است. اکنون هم مجمع فدراسیون فوتبال باید هوشیار باشد و ببیند توانایی نامزدها برای اجرای برنامه هایی که ارائه می دهند، چقدر است. مجمع در قبال انتخابی که انجام می دهد مسئولیت دارد و به همین دلیل معتقدم که آرا باید شفاف باشد و هر کسی به هر کاندیدایی رأی می دهد، باید اعلام کند تا معین گردد چه کسانی به کدام نامزدها رأی می دهند.

وی با بیان اینکه اگر در مجمع عضویت و حق رأی داشت انتخاب او علی کریمی بود، گفت: از آنهایی که قرار است به کریمی رأی بدهند، خواهش می کنم که اعلام نمایند به او رأی داده اند. بگذارید معین گردد چه کسانی به کدام نامزدها رأی می دهند و این اولین قدم در راه شفافیت در فوتبال است. شفافیت آن چیزی است که کریمی هم آن را دنبال می نماید و مطمئناً حضورش در فدراسیون فوتبال منجر به شفافیت و مبارزه با فسادهای مختلف خواهد شد. کریمی در کنار درآمدهای مالی، اعتبار بین المللی و ظرفیت بالای فنی، در مبارزه با فساد هم می تواند در پست ریاست فدراسیون فوتبال پیروز عمل کند.

سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران توضیح داد: علی کریمی و مهدی مهدوی کیا می توانند بار دیگر فوتبال ایران را احیا نمایند. جایی که تیم های پایه و آموزشگاه ها رها شده اند و کار کردن در آموزشگاه ها از سوی باشگاه ها به شعار تبدیل شده، با حضور آنها در فدراسیون می تواند دوباره رنگ واقعیت بگیرد. چرا باید فوتبال پایه را رها کنیم و حال و روز باشگاه ها به این شکل گردد که آموزشگاه های خود را تعطیل نمایند؟ چند باشگاه قدیمی در همین تهران که در فوتبال پایه هم مشغول بودند، تعطیل شدند؟ این حاصل مدیریتی ضعیف و رها کردن فوتبال پایه است.

استیلی تاکید نمود: برای تمام نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال احترام قائلم، اما به نظرم علی کریمی از میان آنها توانایی بیشتری برای اداره فوتبال دارد. برنامه های تئوری دردی از فوتبال ما دوا نمی نماید و افرادی که از مسائل فوتبال شناخت دارند و برای اجرای برنامه ها توانا هستند، باید امور فوتبال را در دست داشته باشند. همانطور که گفتم مجمع فدراسیون فوتبال در مقابل جامعه فوتبال باید جوابگو باشد و آنها وظیفه دارند کسی را انتخاب نمایند که بتواند از پس انجام کارها بر بیاید.

سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تا جایی که از برنامه های علی کریمی خبر دارم، او در زمینه داوران که یکی از مسائل امروز فوتبال ماست، سعی دارد در سریع ترین زمان ممکن تکنولوژی VAR را وارد فوتبال ایران کند. همچنین برنامه های زیربنایی و مهمی برای فوتبال بانوان دارد، چون آنها 50 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند و توسعه در فوتبال بانوان یکی از بخش های اصلی برنامه علی کریمی است که میخواهد با استفاده از افراد توانا این برنامه ها رو عملیاتی کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1554

به "استیلی: اقدام علی کریمی مسئولیت اجتماعی فوتبال است که آن را گم نموده ایم، مجمع باید جوابگوی انتخابش باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیلی: اقدام علی کریمی مسئولیت اجتماعی فوتبال است که آن را گم نموده ایم، مجمع باید جوابگوی انتخابش باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید