عفو بین الملل از رویکرد اتحادیه اروپا پیرامون حقوق بشر انتقاد کرد

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، سازمان عفو بینالملل امروز چهارشنبه با انتشار گزارشی، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن را به کم کاری در حمایت و دفاع از مدافعان حقوق بشر در سراسر دنیا متهم کرد.

عفو بین الملل از رویکرد اتحادیه اروپا پیرامون حقوق بشر انتقاد کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

در گزارشی که تحت عنوان دفاع از مدافعان؟ منتشر شده است، این سازمان با انتقاد از رویه اروپا اعلام نموده است این اتحادیه در بعضی کشورها در برابر موارد نقض حقوق بشر بسیار سکوت نموده است؛ عملی که اغلب برای مدافعان حقوق بشر می تواند به معنای سرنوشتی میان آزادی و زندان یا مرگ و زندگی باشد.

عفو بین الملل با اشاره به مورد عربستان، سیاست اتحادیه اروپا را در مورد مدافعان حقوق بشر مبتنی بر استاندارد دوگانه دانسته و گفته است این اتحادیه مدافعان حقوق بشر در عربستان را نادیده می گیرد.

در ادامه این گزارش آمده است: اقدامات عمومی اتحادیه اروپا در مورد عربستان سعودی تقریبا محو و ناپدیداست، در حالیکه ابراز مخالفت در این کشور به شدت سرکوب می گردد. حفظ رابطه با پادشاهی عربستان بر دغدغه های مرتبط با حقوق بشر در این کشور ترجیح داده شده است.

عفو بین الملل در ادامه این گزارش از اتحادیه اروپا خواسته است سیاست و راهبردی واحدی را برای حمایت از افرادی که به دلیل دفاع از حقوق بشر در معرض تهدید قرار گرفته اند، وضع کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 397

به "عفو بین الملل از رویکرد اتحادیه اروپا پیرامون حقوق بشر انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفو بین الملل از رویکرد اتحادیه اروپا پیرامون حقوق بشر انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید