سال آینده آب گران می شود ، جزییات افزایش قیمت آب

به گزارش هولی، با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نیرو در سال آینده موظف است به ازای فروش هر مترمکعب آب شرب تا دو برابر بیش از الگوی مصرف 15 درصد و برای مشترکانی که بالاتر از دو برابر الگو، مصرف دارند به اندازه 35 درصد نرخ آبها را افزایش دهد.

سال آینده آب گران می شود ، جزییات افزایش قیمت آب

به گزارش خبرنگاران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت سوم امروز (شنبه) مجلس، بخش درآمدی لایحه بودجه 1402 کل کشور را بررسی کرده و بند الف و بند ب تبصره 6 لایحه بودجه را به تصویب رساندند.

بر اساس بند الف تبصره 6 لایحه بودجه 1402؛ الف- وزارت نیرو از طریق شرکتهای آب و فاضلاب استانی سراسر کشور مکلف است علاوه بر نرخ آب بها به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب بالاتر از الگوی مصرف تا دو برابر بیش از الگو پانزده درصد (15%) نرخ آب بها را افزایش دهد و از مشترکانی که بیش از دو برابر الگو مصرف کرده اند به ازای هر متر مکعب مازاد، سی و پنج درصد (35%) نرخ را افزایش و از آنان دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند. وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود.

بر اساس بخش درآمدی بند ب تبصره 6 لایحه بودجه؛ درآمدهای وصولی مرتبط به این بند به ردیف درآمدی شماره 110516 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه داری کل کشور، عوارض سهم شهرداری ها و دهیاری ها و سهم وزارت آموزش و پرورش و ورزش و جوانان حسب مورد به حساب مربوط واریز می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1401 بروزرسانی: 7 اسفند 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2229

به "سال آینده آب گران می شود ، جزییات افزایش قیمت آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال آینده آب گران می شود ، جزییات افزایش قیمت آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید