زالو درمانی بر چه بیماری هایی موثر است؟

به گزارش هولی، خبرنگاران/مازندران متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل با تاکید بر اینکه زالو درمانی یکی از درمان های طبیعی است که در طول تاریخ مورد توجه بشر نهاده شد، گفت: زالو درمانی بر درمان بیماری های مختلفی همچون آرتروز و یا اعمالی مانند پیوند پوست موثر است.

زالو درمانی بر چه بیماری هایی موثر است؟

مرتضی مجاهدی در جمع هولی با بیان اینکه زالو درمانی یکی از درمان های طبیعی است که در طول تاریخ مورد توجه بشر بوده و مکاتب طبی مختلف از این روش در درمان برخی از بیماری ها استفاده می کردند، اظهار کرد: در سال های اخیر محافل علمی و مراکز تحقیقاتی کشورهای مختلف خصوصاً کشورهای اروپایی توجه ویژه ای به این روش طبیعی نموده اند و در بخش های مختلف خصوصا بخش های جراحی بیمارستان های این کشورها از این روش استفاده می گردد.

وی با اشاره به اینکه مقالات فراوانی در خصوص اثر بخشی این روش طبیعی در درمان برخی از بیماری ها در مجلات معتبر پزشکی چاپ شده است که برخی از آنها در سایت مزاج قابل دسترسی است، گفت: یکی از پرکاربردترین موارد زالو درمانی استفاده در جراحی های پیوند پوست است.

متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه زالو درمانی در پیشگیری از رد شدن پیوند و اصلاح شرایط عروقی پیوندهای مذکور بسیار موثر است، اعلام کرد: کاربرد دیگر زالو درمانی یاری به درمان و کاهش درد و بهبود حرکت مفصلی در بیماران مبتلا به آرتروز است.

وی به همین دلیل استفاده از زالو درمانی در بیماری های پوستی از جمله اگزما و آکنه را از کاربردهای دیگر این روش نام برد و گفت: زالو درمانی به درمان و تسریع بهبود زخم های مزمن به خصوص زخم های پای دیابتی یاری می نماید.

مجاهدی اعلام کرد: مقالات قابل توجهی در زمینه هر کدام از مواردگفته شده در مجلات معتبر پزشکی توسط مراکز تحقیقاتی سراسر جهان چاپ شده است.

وی اضافه نمود: البته زالو درمانی مانند هر روش پزشکی دیگر در حین اثر بخشی ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد که اگر توسط پزشک متخصص با رعایت ضوابط علمی انجام گردد این عوارض به حداقل خواهد رسید.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل توضیح داد: تعداد جلسات زالو درمانی، در هر جلسه و اقدامات قبل و بعد از زالو درمانی مواردی هستند که باید توسط پزشک معالج تنظیم گردد.

وی با اشاره به اینکه افراد سودجو با نام طبیب و حکیم و غیره بدون هیچگونه اطلاعات علمی و با سوء استفاده از علایق مردم به این روش اقدام به زالو درمانی می کنند، گفت: متاسفانه در موارد زیادی بیماران با عوارض پیش بینی نشده ای روبرو می شوند و مسئولیت هرگونه عارضه و خطرات جسمی و جانی به عهده فرد مراجعه کننده به این افراد شیاد و سودجو است.

مجاهدی توضیح داد: توصیه می گردد متقاضیان که نشانی و اطلاعات مربوط به سلامتکده های طب ایرانی و متخصصین طب ایرانی سراسر کشور را از سایت های معتبر مانند سایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، انجمن علمی طب سنتی، دانشکده های طب ایرانی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و همچنین سایت مزاج دریافت کنند.

این متخصص طب ایرانی اضافه نمود: در سایت مزاج اطلاعات متخصصین فعال در مراکز مختلف درمانی سراسر کشور درج شده است و قابل دسترسی است، پژوهشگران علاقه مند هم می توانند جهت مطالعه مقالات چاپ شده در مجلات معتبر به قسمت مقالات سایت مزاج مراجعه کنند و مقالات مورد نظر خود را دریافت و مطالعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1077

به "زالو درمانی بر چه بیماری هایی موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالو درمانی بر چه بیماری هایی موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید