خبرنگاران استاندار همدان: عادی انگاری شرایط معضل اصلی همه گیری ویروس کرونا است

به گزارش هولی، همدان- خبرنگاران- استاندار همدان گفت: عادی انگاری شرایط در سطح جامعه و میان مردم به واقع معضل اصلی شیوع گسترده کرونا و همچنین از عوامل موثر در افزایش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از همه گیری این ویروس است.

خبرنگاران استاندار همدان: عادی انگاری شرایط معضل اصلی همه گیری ویروس کرونا است

به گزارش خبرنگاران، سیدسعید شاهرخی روز دوشنبه در جلسه اعضای ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا استان همدان، اضافه نمود: عادی انگاری موضوع همه گیری ویروس در شرایط فعلی مشکل اصلی برای کنترل و مهار کرونا در جامعه است و برای این مهم باید با اطلاع رسانی درست، به هنگام و موثر، حساسیت مردم نسبت به شرایط را با هدف افزایش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد افزایش داد.

وی با اشاره به شرایط قرمز کرونایی حاکم بر استان همدان، گفت: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا، تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت در سطح شهرستان های تابعه استان همدان هستند و مسولان امر باید به صورت مستمر و دقیق بر فرایند اجرای این مصوبات و همچنین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه نظارت نمایند.

وی توضیح داد: بازدیدهای میدانی از سطح شهر نشان می دهد که همراهی و همکاری مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین اجرای محدودیت های ابلاغ شده، بسیار خوب و قابل توجه است که لازم است با تدوارم این فرایند، زمینه بهبود شرایط و کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از همه گیری ویروس کرونا در استان را فراهم کنیم.

استاندار همدان اضافه نمود: طرح مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی بسیار جامع و کامل است به نحوی که ابعاد و بخش های مختلف و موردنظر برای حفظ سلامت و بهداشت عمومی جامعه را مدنظر قرار داده که البته تنها مشکل ما در استان همدان، حضور مردم در دورهمی های خانوادگی و عادی انگاری شرایط است.

شاهرخی گفت: درحال حاضر تنها واحدهای صنفی و خدماتی ضروری و تامین نماینده مایحتاج اصلی و موردنیاز مردم اجازه فعالیت دارند و به طور طبیعی تعطیل کردن این واحدها هم کمکی به بهبود شرایط نمی کند.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق حاشیه شهرها کمرنگ شده، تاکید نمود: باید حساسیت مردم نسبت به شرایط فعلی استان در موج چهارم همه گیری ویروس را بیشتر و خطرات ناشی از ابتلا به کرونا در این شرایط را به خوبی تبیین و تشریح کرد که برای تحقق این مهم باید از ظرفیت رسانه ها و همچنین فضای مجازی به نحو مطلوب استفاده کنیم.

استاندار همدان گفت: ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا نقش حمایتی و پشتیبانی در اجرای برنامه ها و مصوبات دارد، بنابراین در حوزه عمل، فرمانداران در صف مقدم مبارزه با این ویروس هستند که باید ضمن مدیریت امور بر فرایند اجرای مصوبات و محدودیت های ابلاغی به صورت مستمر و دقیق نظارت داشته باشند.

شاهرخی گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا و بروز بعضی مشکلاتی، دولت برای حمایت از بخش های مختلف به ویژه فراوری نمایندگان اقدامات مهم و اساسی را برنامه ریزی و اجرا کحرده که پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف از جمله این اقدامات است که البته اطلاع رسانی از خدمات و اقدامات حمایتی دولت برای جبران خسارت های ناشی از همه گیری ویروس کرونا نیز بسیار مهم و لازم است.

استاندار همدان همچنین با اشاره به اینکه استان دارای بیشترین آمار بستری و فوتی در پیک چهارم همه گیری ویروس کرونا است، گفت: تداوم شرایط کنونی با بی توجهی عمومی به اجرای شیوه نامه های بهداشتی موجب اعمال مقررات سختگیرانه تر و محدودیت های بیشتری طی روزهای آینده در استان خواهد شد.

شاهرخی توضیح داد: با وجود عملکرد خوب و موثر مردم در 14 ماه گذشته برای رعایت پروتکل های بهداشتی، اما درحال حاضر شرایط استان به لحاظ همه گیری ویروس کرونا بسیار بد و خطرناک است.

وی گفت: استان همدان در سه موج نخست کرونا دچار مشکلاتی شد اما هیچگاه در شرایط سخت فعلی با بیشترین آمار فوت و ابتلا قرار نداشت، ولی در پیک چهارم به علت افزایش چشمگیر ابتلا و مرگ و میر بیماران کرونایی در جمع هفت استان پرخطر کشور قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگاران، تمامی شهرستان های استان همدان در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند و طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این استان در موج چهارم شیوع کرونا بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در کشور دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1655

به "خبرنگاران استاندار همدان: عادی انگاری شرایط معضل اصلی همه گیری ویروس کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار همدان: عادی انگاری شرایط معضل اصلی همه گیری ویروس کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید