تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی در امتحانات خرداد 98

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود: سامانه تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی اکنون به شکل آزمایشی فعال است و درصدد هستیم که این سامانه در امتحانات خردادماه 98 به طور کامل در سطح کشور فعال گردد.

تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی در امتحانات خرداد 98

به گزارش خبرنگاران، عبدالرسول عمادی در گردهمایی روسای ادارات سنجش استان های سراسر کشور در باشگاه فرهنگیان تبریز با تاکید بر اینکه ارزیابی پیشرفت تحصیلی و تضمین کیفیت دو ماموریت اساسی مرکز سنجش است، گفت: ارتقاء آموزش باعث استانداردسازی و ارتقاء ارزشیابی خواهد شد.

وی اظهار کرد: طرح سوال، ارسال سوال،اجرا، تصحیح و اعلام نتایج 5 مرحله برگزاری امتحانات توسط اداره سنجش است.

وی اظهار داشت: سامانه امین برای فارغ التحصیلی، سامانه فاینال برای نگه داشت دقیق نمرات، سامانه تصحیح الکترونیکی اوراق و... جزو سامانه هایی است که در مرکز سنجش مورد استفاده قرار می گیرد.

عمادی ادامه داد: بر اساس نتایج تحلیل امتحانات نهایی باید سیاست و راهبردهای آموزش و پرورش اتخاذ و اجرایی گردد و امروز بعد از چهار سال نتایج تحلیل به تفکیک سطوح چهارگانه قابل مشاهده و ارائه است و این کار، فعالیت های سنجش را روش مند و دقیق تر خواهد نمود.

وی با یادآوری اینکه ارزیابی پیشرفت تحصیلی و تضمین کیفیت دو ماموریت اساسی مرکز سنجش است، توضیح داد: ارتقاء آموزش باعث استانداردسازی و ارتقاء ارزشیابی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارزشیابی نشان دهنده وضعیت و توفیقات سیستم است، ادامه داد: تحلیل نتایج امتحانات هر ساله کار مهمی است که انجام می گردد و در مرکز سنجش در سامانه فاینال اطلاعات جمع آوری و مورد تحلیل قرار می گیرد و این کار در سطح استان ها نیز باید انجام گردد.

گردهمایی دو روزه روسای ادارات سنجش آموزش و پرورش سراسر کشور طی روزهای شنبه و یکشنبه در تبریز جریان دارد. در این گردهمایی دو روزه در راستای برنامه های این مرکز در سال تحصیلی 98-97، ارائه راهکارهای مناسب در حوزه سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش و مسائل جاری بحث و تبادل نظر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی در امتحانات خرداد 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی در امتحانات خرداد 98"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید