ترامپ: تست گیری موجب افزایش ابتلا به کرونا شد!

به گزارش هولی، ایرنا نوشت: رییس جمهوری آمریکا آمار بالای ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ومیر ناشی از این ویروس در این کشور را ناشی از تست گیری پرشمار و پیشرفته دانست.

ترامپ: تست گیری موجب افزایش ابتلا به کرونا شد!

به گزارش هولی، ترامپ در توئیترش نوشت: تست گیری کرونا ما بسیار بیشتر و پیشرفته تر از هر کشور دیگری است، ما کاری بسیار عالی در این زمینه انجام داده ایم و به همین خاطر موارد ابتلای بیشتری را نشان می دهد. اگر تست نمی گرفتیم یا آزمایش هایمان ضعیف بود، تقریبا هیچ مورد ابتلایی گزارش نمی شد. تست گیری یک شمشیر دو لبه است؛ ما را ضعیف نشان می دهد، اما خوب است که آن را داریم!

رییس جمهوری آمریکا پیشتر نیز در اظهاراتی مشابه آمار پایین تر دیگر کشورها را به دلیل شمار پایین آزمایش های صورت گرفته دانسته و گفته بود: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا بیشتر است زیرا ما آزمایش بیشتری انجام می دهیم. اگر ما در هند و چین تست کرونا را افزایش دهیم، آمار کرونا در این کشورها از آمریکا فراتر خواهد رفت.

ترامپ که از سوی احزاب مختلف سیاسی آمریکا به دلیل سو مدیریت بحران کرونا مورد انتقاد شدید قرار گرفته است، در موارد مختلف آمار اعلام شده کرونا در سایر کشورها را غیر واقعی دانسته است.

وی در چندین مورد اعلام نموده چین از اعلام واقعی آمار کرونا خودداری می نماید و کسی آمار رسمی این بیماری در چین را باور نمی نماید.

اگرچه چین در چند روز گذشته، تعداد بسیاری کمی از ابتلا به ویروس کرونا را اعلام نموده است، اما هند روزانه بالای 8 هزار مورد به کرونا و همچنین آمریکا حدود 20 هزار مورد ابتلا به این ویروس را گزارش نموده اند.

شمار مبتلایان به کووید19 در سراسر دنیا در حالی از 8 میلیون نفر فراتر رفته که آمریکا با بیش از 2 میلیون و 166 هزار مبتلا و بیش از 117 هزار فوت ناشی از ابتلا به کرونا بالاترین آمار را چه از لحاظ ابتلا و چه از لحاظ مرگ ومیر در دنیا دارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1080

به "ترامپ: تست گیری موجب افزایش ابتلا به کرونا شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تست گیری موجب افزایش ابتلا به کرونا شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید