آخرین شرایط بیمه بیکاری، بازرسان دیگر حق مراجعه به در منازل را ندارند

به گزارش هولی، معاون اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تا ابتدای اسفندماه سال گذشته 180 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری داشتیم گفت: طی سال گذشته بیش از 10 هزار میلیارد تومان برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری صرف شده است.

آخرین شرایط بیمه بیکاری، بازرسان دیگر حق مراجعه به در منازل را ندارند

محمد بایندریان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره آخرین شرایط برقراری بیمه بیکاری شرح داد و اظهار کرد: تا ابتدای اسفندماه سال گذشته حدود 180 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری داشتیم و از ابتدای سال بیش از 10 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت این مقرری هزینه شده است.

وی اضافه نمود: به روال عادی قبل از کرونا بازگشته ایم؛ کارفرمایان همکاری و نیروی کاری خود را حفظ کردند و اگر کارگرانی دو ، سه ماه بیکار بودند دوباره به سرکار برگشتند و شرایط از این حیث بهبود یافته است. خوشبختانه به روال قبل برگشته ایم. قبل از شیوع کرونا هم ماهانه 15 تا 16 هزار مورد برقرای بیمه بیکاری داشتیم که اکنون هم تقریبا همین آمار ثبت می گردد.

معاون اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی درباره ضوابط بازرسی ها نیز گفت: روال بازرسی مدتی است که تغییر نموده است. همکاران ما حق ندارند به در منازل مراجعه نمایند. همکاران ما در کارگزاری ها و شعب در صورتی می توانند بیمه بیکاری فردی را قطع نمایند که مستند به دلایل قانونی و تعیین باشد که فرد دوباره شاغل شده است.

بایندریان ادامه داد: روالی که قبلا وجود داشت و همکاران ما سخت گیری می کردند و تلفنی زنگ می زدند و یا به منازل مراجعه می کردند و اگر فرد حضور نداشت بیمه اش را قطع می کردند، اکنون دیگر وجود ندارد و این اقدام منع قانونی دارد. قطع بیمه بیکاری به این علت ممکن نیست و فقط با دلایل قانونی و مستند می توانند بیمه بیکاری را قطع نمایند و اگر خلاف آن انجام گردد برخورد می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2062

به "آخرین شرایط بیمه بیکاری، بازرسان دیگر حق مراجعه به در منازل را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بیمه بیکاری، بازرسان دیگر حق مراجعه به در منازل را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید