12 مدل ناخن و راهنمای انتخاب بهترین مدل بر اساس فرم انگشتان

به گزارش هولی، تا به حال پیش آمده است که بخواهید ناخن هایتان را درست کنید اما ندانید که کدام مدل ناخن مناسب انگشتان شماست؟ مدل هایی وجود دارند که شاید حتی اسم آن ها هم به گوشتان نخورده باشد و این موضوع ممکن است کار را سخت تر کند. به همین دلیل یک راهنمای انتخاب برای شما آماده کرده ایم تا بهترین مدل را برای خودتا انتخاب کنید و در خانه بتوانید درست کنید. با مجله خبرنگاران همراه باشید.

12 مدل ناخن و راهنمای انتخاب بهترین مدل بر اساس فرم انگشتان

قبل از اینکه موضوعمان را شروع کنیم، مهم است که بدانید که مدل های ناخن در مقاومت آن ها تأثیرگذار هستند. قانون ساده ای که باید به یاد داشته باشید این است که ناخن های کوتاه همیشه قوی تر هستند؛ هرچه قدر ناخن ها بلندتر شوند، شروع به ضعیف شدن می کنند. به همین دلیل است که مدل هایی مثل مدل دشنه ای یا تابوتی معمولا توسط ناخن مصنوعی ساپورت می شوند.

 • آموزش مرحله به مرحله مانیکور حرفه ای در خانه

1. ناخن گرد (Rounded Nails)

این مدل ناخن بهترین انتخاب برای کسانی است که به سادگی علاقه دارند. ناخن های گرد مانند ناخن طبیعی هستند؛ اما کمی برآمده تر. از آن جایی که از شکل گرد و اصلی ناخن خودتان پیروی می کنند، درست کردن این مدل ناخن ها بسیار آسان است. فقط کافی است ناخن هایتان را تا کمی بالاتر از گوشت انگشت کوتاه کنید و سپس توسط یک سوهان ناخن دور آن را گرد کنید. ناخن های گرد با یک لایه لاک پایه و لاک اکلیلی زیباتر می شوند. برای اضافه کردن به جذابیت آن ها می توانید از استیکرهای شکلی روی ناخنتان بچسبانید یا با قلموها روی آن ها طرح بیندازید. ناخن های گرد ظاهری خانمانه دارند و همین طور باعث بلندتر دیده شدن انگشت های شما می شوند.

2. ناخن مربعی (Square Nails)

ناخن های مربعی دخترخاله ناخن گرد محسوب می شوند! اگر مطمئن نیستید که این مدل ناخن مناسب شماست یا خیر، فقط کافی است که توسط یک سوهان گوشه های ناخنتان را صاف کنید تا ظاهر مربعی ایجاد کنید. ناخن های مربعی بهترین انتخاب برای کسانی هستند که انگشتان کشیده و لاغری دارند. مانند ناخن های گرد، ناخن های مربعی هم با لاک های ساده، اکلیلی یا طرح دار زیبا می شوند. همچنین طرح فرنچ یکی از پرطرفدارترین طرح ها برای این مدل ناخن است.

3. ناخن مربعی-گرد (Rounded Square Nails)

اگر به دنبال طرحی مابین گرد و مربعی هستید، مدل مربعی-گرد مناسب شماست. این مدل حالت کلاسیک تری دارد و اگر ناخن هایتان کمی بلند باشند بسیار جذاب خواهند بود. برای درست کردن این مدل ناخن کافی است گوشه های ناخن را مانند ناخن مربعی صاف و لبه های کناری ناخن را مانند ناخن گرد کمی هلال کنید. بهترین طرح برای این مدل ناخن فرنچ ساده یا فرنچ رنگی است که اتفاقا جز ترندهای امسال نیز می باشد.

4. ناخن بیضی (Oval Nails)

این مدل ناخن در قسمت بالا و سرش حالت نیم دایره دارد و به همین علت لازم است که ناخن شما کمی بلند باشد. برای این مدل، باید توسط یک سوهان گوشه های ناخنتان را به سمت بالا هلال کنید و حالت نیم دایره درست کنید. دقت داشته باشید که هر دو سمت ناخن را به طور مساوی گرد کنید. ناخن های بیضی با رنگ های پاستلی مثل آبی یا صورتی جذابیت بسیار زیادی دارند.

5. ناخن بیضی-مربعی (Squoval Nails)

ناخن های بیضی-مربعی بسیار خانمانه و جالب و در عین حال شیک هستند. همانند ناخن بیضی، برای این مدل هم لازم است که ناخن هایتان کمی بلند باشند تا بتوانید حالت مربعی را در آن نشان دهید. سپس توسط سوهان گوشه های ناخن را کمی گرد کنید. با این مدل ناخن طرح های متنوعی را می توانید به عنوان لاک یا طرح آن انتخاب کنید.

6. ناخن دشنه ای (Stiletto Nails)

ناخن های دشنه ای لبه دارترین و تیزترین مدل ناخن هستند. این مدل جذاب مناسب کسانی است که دوست دارند مورد توجه باشند. ناخن های استیلتو مانند پاشنه کفش استیلتو (کفش های پاشنه بلند که در سرانجام نازک می شوند) هستند. محبوب ترین طرح برای این مدل ناخن، لاک های اکلیلی است. برای ناخن های دشنه ای می توانید خلاقیت زیادی به خرج بدهید و طرح ها و شکل های زیادی را روی آن ها امتحان کنید.

7. ناخن دشنه ای-مربعی ( Squared Stiletto Nails)

این مدل یک پله بالاتر از ناخن دشنه ای و یک پله پایین تر از مدل بالرین/تابوتی است. برای این مدل کافی است ناخن هایتان را مانند مدل دشنه ای تیز کنید و در نهایت سر آن را خیلی کم صاف کنید. زمانی که این کار را کردید ناخن هایتان چیزی بین مدل بالرین و بادامی خواهند شد. این مدل برای لاک های برجسته و پررنگ مثل زرشکی، مشکی، سبز تیره و قهوه ای تیره گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

8. ناخن بالرین/تابوتی (Ballerina/Coffin)

این مدل درست مانند اسم خودش است. این ناخن از بغل شبیه به کفش باله وقتی که در حالت پوینت است دیده می شود و از بالا شبیه به یک تابوت دیده می شود. بهتر است برای تقویت ناخن هایتان در این مدل از محلول های استحکام ناخن استفاده کنید تا نشکند. برای این مدل باید ناخن بلند و تیز داشته باشید. سر ناخن باید کاملا صاف و گوشه هایش تیز باشد. در این مدل شما فضای زیادی برای طرح های مختلف دارید و می توانید خلاقیت زیادی به خرج دهید. محبوب ترین طرح ها برای این ناخن بالرینی رنگ های مات به همراه تزئیناتی مثل نگین و طراحی های دستی است.

9. ناخن بادامی (Almond Nails)

ناخن بادامی ظریف، خانمانه و زیبا است. شبیه به یک بادام، وقتی که ناخن کمی بلندتر از گوشت انگشت شما شود، به سمت وسط هلال می شود؛ اما تیز نیست. این مدل ناخن هم کوتاه و هم بلند زیبا می باشد و بهترین گزینه برای زمانی است که می خواهید انگشتانتان کشیده و لاغرتر به نظر برسند. لاک های ملایم و طرح های ساده مثل طرح های مینیمال برای این مدل ناخن بسیار مناسب هستند.

10. ناخن شیب دار (Edge Nails)

ناخن های شیب دار طرفداران کمتری نسبت به بقیه مدل ها دارند. از لحاظ تیز بودن، این مدل شبیه به مدل دشنه ای است. ویژگی این مدل این است که کناره های ناخن از ابتدا به سمت بالا می آیند و حالت برجستگی و شیب داری روی ناخن ایجاد می کنند. لاک های پررنگ و طراحی های جذاب برای ناخن های شیب دار بسیار مناسب هستند.

11. ناخن رژ لب شکل (Lipstick Nails)

ناخن رژ لبی از خاص ترین مدل ها در لیست انواع ناخن ها است. درست کردن ناخن به شکل رژ لب، کار بسیار ساده ای است؛ فقط کافی است سر ناخن را مانند رژ لب های جامد شیب دار کنید. اگر ناخن هایتان کمی بلندتر باشند، این مدل بهتر به چشم خواهد آمد. طرح های مینیمال و ساده روی این مدل ناخن بسیار جذاب خواهند شد.

12. ناخن ذوزنقه ای (Flare/Trapeze Nails)

ناخن های ذوزنقه ای به اسم ناخن های پای اردکی هم شناخته می شوند. ناخن ذوزنقه ای را با ناخن های عادی خودتان نمی توانید داشته باشید و اگر به این مدل علاقه دارید، باید روش های کاشت ناخن را امتحان کنید. طرح های فانتزی و رنگ های نئونی برای این مدل ناخن از محبوب ترین ها هستند.

چگونه بهترین مدل ناخن را انتخاب کنید؟

از آن جایی که مدل های بسیار زیادی وجود دارد، شاید انتخاب کردن بهترین مدل کمی سخت باشد. در ابتدا گفتیم که ناخن های کوتاه قوی تر هستند. از بین مدل هایی که معرفی کردیم، مدل مربعی-گرد محبوب ترین و معروف ترین است؛ زیرا به حالت طبیعی ناخن شبیه تر است و درست کردن آن آسان است. در ادامه به بررسی چند نکته ساده برای انتخاب بهترین مدل ناخن می پردازیم:

 • کوتیکول ناخنتان را با مدلی که دوست دارید تطبیق دهید. برای مثال اگر فرم و کوتیکول ناخن شما بادامی شکل هستند، بهترین مدل برای شما ناخن بادامی است.
 • اگر فرم ناخن هایتان کوتاه و پهن است، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که انگشتانتان را کشیده تر نشان دهد؛ مثل ناخن دشنه ای یا بادامی. همچنین سعی کنید مدل هایی مثل مدل مربعی را انتخاب نکنید.
 • اگر ناخن های شما به طور طبیعی بلند هستند، مدل های کلاسیک مانند مدل گرد برای دستان شما بسیار جذاب خواهند بود.
 • اگر به ناخن های کوتاه علاقه دارید، مدل های گرد، مربعی و مربعی-گرد انتخاب های شیک و جذاب برای شما خواهند بود.
 • اگر دوست دارید بلندی ناخن هایتان متوسط باشد، مدل های بیضی، مربعی-گرد، رژ لبی، گوشه دار، و ذوزنقه ای مناسب شما هستند.

اگر دوست دارید انگشتانتان لاغرتر به نظر برسند، مدل های زیر مناسب شما هستند:

 • مدل بیضی
 • مدل بیضی-مربعی
 • مدل بادامی
 • مدل دشنه ای یا دشنه ای-مربعی
 • مدل بالرین/تابوتی
 • مدل پیکان دار

اگر به طور طبیعی انگشتان کشیده ای دارید، مدل های زیر برای شما انتخاب های خوبی خواهند بود:

 • گرد
 • شیب دار
 • مربعی
 • مربعی-گرد

اگر انگشتان لاغر و کوتاهی دارید و فرم ناخن هایتان کوچک است، مدل های زیر را انتخاب کنید:

 • مدل بادامی
 • بیضی
 • گرد
 • مربعی-گرد

اگر انگشتان کوتاه و گوشتی دارید و می خواهید که کشیده تر دیده شوند، مدل های زیر مناسب شما هستند:

 • مدل بادامی
 • مدل بیضی
 • مدل گرد
 • مدل بالرین/تابوتی
 • مدل دشنه ای

اگر انگشتان کشیده اما گوشتی دارید، مدل هایی انتخاب کنید که انگشتانتان را لاغرتر نشان دهد:

 • مدل بیضی
 • مدل بادامی

حرف آخر

به یاد داشته باشید که همیشه مدلی را انتخاب کنید که زیبایی دستان شما را بیشتر کند؛ حتی اگر آن مدل جز ترندهای فشن نباشد. امیدواریم در این مقاله به شما کمک کرده باشیم تا راحت تر مدل دلخواهتان را انتخاب کنید.

منبع: Glowsy

منبع: دیجی استایل
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1712

به "12 مدل ناخن و راهنمای انتخاب بهترین مدل بر اساس فرم انگشتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 مدل ناخن و راهنمای انتخاب بهترین مدل بر اساس فرم انگشتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید