کل درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی وصول شده است

به گزارش هولی، جواد اوجی گفت: کل درآمد حاصل از فروش نفت، میعانات گازی و محصولات پتروشیمی وصول شده است.

کل درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی وصول شده است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، جواد اوجی درباره چگونگی استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در وزارت نفت اظهار کرد: وزارت نفت برای استفاده از این ظرفیت در حوزه کاری خود و در بحث بهینه سازی مصرف سوخت، افزایش تولید به ویژه در عرصه های کم بازده، زنجیره صنایع تکمیلی پتروشیمی، جمع آوری گاز های مشعل و از همه مهمتر ادوات مورد نیاز صنعت نفت که وارداتی است، فراخوان داده است.

* استفاده از توان دانش بنیان ها برای افزایش بهره وری در صنعت نفت

ویزر نفت ادامه داد: 150 شرکت از میان همه شرکت های دانش بنیان تعیین شدند و دوستان مراحل نهایی بررسی را طی می کنند که این شرکت ها به استان ها معرفی و از تسهیلات وام های کم بهره و تسهیل چتر وزارت نفت برخوردار می شوند.

وی شرح داد: از توان این شرکت های دانش بنیان در حوزه های اشاره شده و برای افزایش بهره وری در حوزه صنعت نفت، کاهش هزینه ها و اشتغال آفرینی استفاده می شود.

اوجی در بخش دیگری با ارائه شرحی به اظهارات خود مبنی بر اختصاص 80 میلیارد دلار یارانه و گزارش سازمان جهانی انرژی از اختصاص 25 میلیارد دلار یارانه در ایران، گفت: این قیاس با توجه به مقدار اتلاف انرژی در کشور انجام شد.

وی ادامه داد: نرخ هر متر مکعب گازی که به مردم ارائه می شود، زیر یک سنت است در حالی که در بازار های جهانی تا 400 سنت هم خرید و فروش می شود. به همین دلیل اگر این را با قیمت های جهانی ارزش گذاری کنیم، می بینیم که عمده محصولات ما خارج از الگوی مصرف در کشور، مصرف می شود.

وزیر نفت همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا جمهوری اسلامی درآمد ارزی حاصل از سوخت های صادراتی را با توجه به تحریم ها در اختیار می گیرد یا خیر، اظهار کرد: هر چه نفت و میعانات محصولات پتروشیمی که فروختیم همه را زمان سر رسید وصول کردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2096

به "کل درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی وصول شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کل درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی وصول شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید