کریمی: شاید اگر من سرمربی می ماندم تا فتح آسیا پیش می رفتیم، بدهی ها به خاطر ندانم کاری کادرفنی ایجاد شده است

به گزارش هولی، سرمربی تراکتور معتقد است اگر او در سرانجام فصل گذشته در این تیم می ماند، این تیم می توانست با شکست النصر حتی به قهرمانی آسیا برسد.

کریمی: شاید اگر من سرمربی می ماندم تا فتح آسیا پیش می رفتیم، بدهی ها به خاطر ندانم کاری کادرفنی ایجاد شده است

به گزارش خبرنگاران، فیروز کریمی در گفت و گو با رسانه باشگاه تراکتور گفت: تیم تراکتور در سال گذشته، اول به شر و عاقبت به خیر شد. با تمامی فراز و نشیب هایی که داشتیم، تیم در پایان فصل به مقام چهارم رسید و به نوعی سهمیه آسیایی را به شکل مشروط به دست آورد. اگرچه قسمت نشد که تراکتور به لیگ قهرمانان آسیا راه یابد، اما بچه ها تلاش خود را به کار گرفتند.

وی ادامه داد: از زمانی که من هدایت تراکتور را برعهده گرفتم، تمرینات شکل منظمی به خود گرفت و با دعای خیر مردم، بازی های خوبی انجام دادیم که مردم، مسئولان و طرفداران از عملکرد تیم راضی بودند. روز به روز، به اندازه آمادگی تیم اضافه شد و در آخرین مسابقه شاهد کسب یک پیروزی قاطع و شیرین بودیم که ترکتور را به رده چهارم هم رساند. نگاه و امید ما به فصل تازه است تا بتوانیم ویژگی تیم را روز به روز بهتر کنیم.

وی در پاسه به این سوال که با جایگاهی که در فصل گذشته به دست آمد، چه اندازه از معیار مدنظر شما تطابق داشت؟ گفت: در مقطعی که من هدایت تیم را برعهده گرفتم، بازی های سنگینی در پیش داشتیم و باید به مصاف تیم های بالانشین جدول می رفتیم. تیم های استقلال و پرسپولیس که رقیب اصلی تراکتور در سال های گذشته بودند، در بیرون از خانه با کم ترین بضاعت بازی کردیم و با دست خالی به میدان رفتیم. بسکمک از بازیکنان مان در آن بازی غایب بودند، اما پایاپای بازی کردیم و در سایر دیدارها توانستیم نتایج خوبی بگیریم. میانگین کسب دو امتیاز در هر بازی، برای هر تیمی نتیجه خوبی به تعداد میرود؛ مخصوصاً اگر آن تیم در پی خروج از بحران هم باشد. به نظر من، فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم.

سرمربی تراکتور در واکنش به این پرسش که امسال هم در آستانه دیدار مقابل النصر عربستان هدایت تیم را برعهده گرفت که تراکتور از هم پاشیده بود، توضیح داد: ما در بدترین زمان ممکن به دیدار آسیایی رفتیم. من پس از پایان فصل گذشته با صلاحدید مسئولان در کنار تیم نبودم و زمانی که به تیم اضافه شدم، بیشتر از پنج جلسه تمرین نتوانستیم برگزار کنیم. پیش از این دیدار، من گفتم که تراکتور از پیش بازنده نیست. مردم هم دیدند که حریف از دقیقه 80 به بعد، اقدام به وقت کشی کرد. در روزی که هیچ کدام از مهاجمان اصلی را نداشتیم و بسکمک از بازیکنان دیگر را از دست داده بودیم، یک فوتبال قابل قبول به نمایش گذاشتیم.

کریمی ادامه داد: با شرایط مناسبی از لیگ قهرمانان خداحافظی کردیم و امسال تلاش می کنیم تراکتور را بار دیگر به لیگ قهرمانان آسیا برسانیم و در این مسابقات هم سرافزار باشیم.

وی در مورد آغاز دیرهنگام تمرینات آماده سازی تراکتور توضیح داد: ما چاره ای نداشتیم. زمانی که آقای زنوزی با من صحبت کرد، قصد رفتن به یک مسافرت سه روزه را داشتم. تراکتور یک تیم محبوب است و همین علاقه من به این تیم، باعث شد حتی سه روز استراحت را هم نداشته باشم. حیف شد که ما تقریباً پنج هفته را از دست دادیم. شاید اگر من بودم، پنج هفته را از دست نمی دادیم و از جدایی برخی بازیکنان تاثیرگذار ممانعت به عمل می آوردم، شاید می توانستیم النصر را شکست بدهیم، به مراحل بعدی هم راه پیدا کنیم و تا فتح جام پیش برویم.

سرمربی تراکتور گفت: سایر تیم ها در هفته های گذشته تمرینات خود را آغاز کرده اند، اما از بین 15 بازیکن اصلی که در ما در فصل گذشته داشتیم، فقط یکی، دو نفر در تیم مانده اند. با این حال، تمرینات را با تمام قوا آغاز کردیم و سعی می کنیم شرایطی را مهیا کنیم که مورد قبول پرشورها باشد. طرفداران ما باید بدانند که روزهای بسیار سخت و مسئله ای در پیش داریم که کم برای تراکتور پیش آمده است. در این شرایط، همه باید دست به دست هم بدهیم تا از این روزهای سخت سربلند خارج شویم.

کریمی اضافه نمود: من و اعضای کادر فنی به تنهایی نمی توانیم از این مسائل تنهایی خارج شوم. همه باید دست به دست هم بدهیم و طرفداران حمایت کنند تا همه به بهترین شکل تراکتور را هدایت کنیم. هر نتیجه ای که به دست بیاید، متعلق به همه ماست. اگر بتوانیم این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم، مطمئن باشید که طبق وعده خداوند متعال، روزهای خوبی در پیش خواهیم داشت.

وی درباره اینکه خواسته مدیریت و هیئت مدیره باشگاه از او چیست؟ نام کرد: خواسته ها باید معقول و منطقی باشند. تیم های اصفهانی و کرمانی، فولاد و پرسپولیس و استقلال؛ رقیب های سرسختی برای ما هستند و حرف هایی برای گفتن خواهند داشت. سایر تیم ها هم دست و پا بسته نخواهند بود. دعای خیر طرفداران همیشه پشت تراکتور است که همیشه عاشقانه از تیم شان حمایت می کنند و خداوند هم طرفداران عاشقان است و مطمئناً به ما کمک خواهد کرد. پرشورها، با شعورها و مظلوم ها؛ لقب تراکتور و طرفدارانش است.

سرمربی تراکتور با بیان این موضوع که ما باید نام باشعور و مظلوم را هم به پرشور اضافه کنیم، ادامه داد: هر چقدر به این طرفداران لطف و عنایت گردد، کم است. آنها نشان داده اند که صادقانه پشت تیم هستند. ما به خاطر طرفداران تلاش مان را می کنیم و آنها هم باید با وجود هر فردی، فقط تیم را حمایت کنند تا فاصله ای بین دو طرف ایجاد نگردد.

(به تماس با مالک باشگاه اشاره کردید؛ این روزها بحث مالکیت باشگاه هم داغ است. در تماس با آقای زنوزی، صحبتی در این رابطه انجام داده اید)؟ کریمی در واکنش به این پرسش گفت: من حدود 15 سال با اشخاصی که به شکل خصوصی تیم داری می کنند همکاری داشتم. خرج صدها میلیارد تومان برای یک تیم، آن هم بدون عایدی کار سختی است. طرفداران باید صبوری به خرج بدهند. ما در حال جبران مافات برای گذشته ای هستیم که برای مان به ارث رسیده است. الان آقای زنوزی از جیب خودش در حال پرداخت بدهی هاست تا پنجره تراکتور باز گردد. رئیس هیئت فوتبال آذربایجان شرقی از رقمی در حدود 350 میلیارد تومان برای بدهی های تراکتور یاد کرده که رقم کوچکی به حساب نمی آید. این شوخی بردار نیست که یک فرد از جیب خودش این پول را پرداخت کند.

وی ادامه داد: طرفداران اشتباه نکنند و قدرشناس باشند. اگر آقای زنوزی نباشد، هیچ شخصی حتی پنج میلیارد هم برای تراکتور هزینه نخواهد کرد، چه برسد به 350 میلیارد. این خیلی سخت است که آقای زنوزی از جیب خودش برای تراکتور هزینه کند و ناسزا هم بشنود. طرفداران ما بسیار باشعور هستند و باید با این موضوع هم منطقی برخورد کنند.

سرمربی تراکتور اضافه نمود: این بدهی ها از نظر من به خاطر ندانم کاری کادر فنی حادث شده است. من در سال های گذشته با زنوزی کارکردم، ایشان اصلاً دخالتی در مسائل فنی ندارد و بر حسب خواسته کادر فنی، مبلغی را در اختیار باشگاه و کادر فنی قرار می دهد تا بر اساس آن اقدام به جذب بازیکن کند. زنوزی چه می داند استوکس چه کسی است. ایشان به خاطر اعتمادی که به مربیان سابق کرده، این بازیکنان را آورده و ماحصل آن هم باعث ایجاد بدهی های سنگین شده است.

کریمی گفت: این بدهی به هر حال باید پرداخت گردد، اما باید عزت تراکتور را هم حفظ کنیم. فوتبال، جایگاه مناسب و صرفه جویی خوب در جبران بدهی ها حاصل گردد و تراکتور به جایگاه اصلی خود برگردد. امسال بودجه ما محدود است؛ البته نه به شکلی که نتوانیم با هیچ بازیکنی وارد مذاکره شویم، اما نمی توانیم ده ها میلیارد تومان به یک بازیکن پیشنهاد بدهیم. در یک مقطع آقای زنوزی بهترین بازیکنان را برای تراکتور به خدمت گرفت و در این روزها که امکان صرف چنین بودجه هایی وجود ندارد، از ما خواسته صرفه جویی کنیم. ما هم باید این کار را انجام بدهیم، چون زنوزی در روزهایی که امکانش بوده، بیشترین هزینه را برای تراکتور انجام داده است. ما باید تیمی بسازیم که برای فصل آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

وی اضافه نمود: بازیکنانی که امسال جذب کردیم، بازیکنان بسیار با کیفیتی هستند. عده ای بین طرفداران ما رخنه انداخته اند که این بازیکنان دسته یکی هستند، اما مطمئن باشید که من به کیفیت بازیکنان بسیار حساس هستم. ما بازیکنان جوانی را به تراکتور می آوریم که در پایان فصل ده ها میلیارد تومان قیمت شان باشد و جایگاه مناسبی برای تراکتور به دست آورده اند. امیدوارم حمایت طرفداران هم فرصت سازندگی به باشگاه بدهد. مطمئن باشید که این نفرات با حساب و کتاب جذب تراکتور شده اند. بازیکنانی جوانی که در تیم حضور دارند، نیازمند حمایت هستند. اگر این اتفاق بیفتد، تیمی منسجم در دست خواهیم داشت. اگر کسی بین طرفداران رخنه کند و مشکل به وجود بیاورد، این تیم سخت به حالت اولیه خود برمی گردد. از طرفداران می خواهم که صبور و باهوش باشند.

وی توضیح داد: در فضای مجازی می گویند که یک بازیکن در راه تراکتور است که خیلی وقت پیش فوتبالش به اتمام رسیده. در حالی که ما نه با چنین بازیکنی ضحبت کردیم و نه از این قضیه خبر داریم. این همان رخنه ای است که از آن صحبت می کنم و طرفداران با دامن زدن به این حواشی بازیکنی را به ما تحمیل نکنند. طرفداران باید حواس شان باشد. اگر قرار باشد اتفاقی رخ بدهد، آن را از زبان من بشنوند. من حاضرم که با طرفداران در ارتباط باشم و مخلص آنها هم هستم. تنها خواهشی که از آنها دارم، این است که اجازه شکستن دل هیچ کسی را ندهند. ما به خاطر گرمی دل طرفداران تلاش می کنیم. من پیشنهاد داشتم و دارم، اما اگر به اینجا آمدم، به خاطر عزت، شعور، مظلومیت و پشت گرمی طرفداران است. طرفداران هم نگذارند که این پشت گرمی از بین برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1822

به "کریمی: شاید اگر من سرمربی می ماندم تا فتح آسیا پیش می رفتیم، بدهی ها به خاطر ندانم کاری کادرفنی ایجاد شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: شاید اگر من سرمربی می ماندم تا فتح آسیا پیش می رفتیم، بدهی ها به خاطر ندانم کاری کادرفنی ایجاد شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید