کره شمالی مذاکره کننده ارشد اتمی خود را اعدام کرد ، کیم یونگ چول، دست راست رهبر کره شمالی نیز به اردوگاه کار اجباری فرستاده شد

به گزارش هولی، کره شمالی فرستاده ویژه اتمی خود به ایالات متحده آمریکا برای راهنمایی نشست و مذاکره نافرجام کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در هانوی ویتنام را اعدام نموده است.

کره شمالی مذاکره کننده ارشد اتمی خود را اعدام کرد ، کیم یونگ چول، دست راست رهبر کره شمالی نیز به اردوگاه کار اجباری فرستاده شد

روزنامه چوسون ایلبو کره جنوبی روز آدینه 31 مه بدون ذکر نام و به نقل از یک منبع مطلع در کره شمالی نوشت: کیم هیوک چول به همراه چهار مدیر وزارت امور خارجه کره شمالی در فرودگاه میریم پیونگ یانگ در ماه مارس (اسفند-فروردین) گذشته اعدام شدند. این افراد متهم به جاسوسی برای ایالات متحده آمریکا شده بودند.

نشست هانوی، دومین نشست بین کیم جونگ اون و ترامپ که در تاریخ 8 و 9 اسفند سال گذشته برگزار گردید، بی ثمر بود و سران این دو کشور به توافقی نرسیدند. دلیل شکست مذاکرات تاکید ایالات متحده بر خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره بود اما کره شمالی خواهان لغو تحریم ها بود.

روزنامه چوسون ایلبو همچنین نوشته است که کیم یونگ چول که مرد دست راستی رهبر کره شمالی شناخته می شد و پیش از نشست هانوی همتای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بود به اردوگاه کار اجباری و بازآموزی در نزدیکی مرز چین فرستاده شده است.

از سوی دیگر طبق نوشته این رسانه کره جنوبی، مقام های کلیدی دیگر که با کیم یونگ چول همکاری می کردند پس از این نشست، در انظار عمومی دیده نشده اند.

روزنامه چوسون ایلبو همچنین نوشت که کیم جونگ هایه یکی از مقام های همکار با کیم یونگ چول و سین هایه یونگ مترجم نشست هانوی هم بازداشت شده اند و در اردوگاه زندانیان سیاسی نگهداری می شوند.

پیش از این، یک نماینده مجلس کره جنوبی در ماه آوریل به رویترز گفته بود که کیم یونگ چول از سمت کلیدی خود حذف شده است.

سخنگوی وزارت خانه وحدت در سئول حاضر به اظهار نظر درباره گزارش روزنامه چوسون ایلبو نشد. یک مقام کره جنوبی در کاخ ریاست جمهوری این کشور در سئول هم گفت در موضوعی که ابتدا باید صحت آن آنالیز گردد اظهار نظر کردن درست نیست.

منبع: یورونیوز

منبع: انتخاب
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 591

به "کره شمالی مذاکره کننده ارشد اتمی خود را اعدام کرد ، کیم یونگ چول، دست راست رهبر کره شمالی نیز به اردوگاه کار اجباری فرستاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی مذاکره کننده ارشد اتمی خود را اعدام کرد ، کیم یونگ چول، دست راست رهبر کره شمالی نیز به اردوگاه کار اجباری فرستاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید