واکنش حزب اعتماد ملی به رد صلاحیت مهدی کروبی

به گزارش هولی، خبرنگاران : حزب اعتماد ملی در واکنش به تصمیم کمیسیون ماده 10 احزاب مبنی بر ردصلاحیت 4 نفر از اعضای این تشکل سیاسی از جمله مهدی کروبی، دبیرکل محصور حزب اعتمادملی به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است.

واکنش حزب اعتماد ملی به رد صلاحیت مهدی کروبی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه اعتماد، کمیسیون ماده 10 احزاب صلاحیت مهدی کروبی دبیرکل، اسماعیل گرامی مقدم سخنگو و رحیم ابوالحسنی رییس دفتر سیاسی و حسین کروبی ازجمله اعضای ارشد حزب اعتماد ملی را برای حضور در حزب این تشکل سیاسی رد کرده و حالا اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی اعتمادملی گفته درحالی کمیسیون ماده 10 به قانون احزاب استناد کرده که در قانون احزاب هیچ ماده ای مبنی بر اینکه اگر کسی دارای جرایم امنیتی باشد، نمی تواند به عضویت احزاب دربیاید، وجود ندارد.

گرامی مقدم گفته است: قانون احزاب در این مواقع در حقیقت برخلاف قوانین فرادستی خودش است یعنی در قانون مجازات اسلامی برای محکومین امنیتی، محدودیت هایی را ذکر کرده و مدت زمان گذاشته اند؛ ضمن اینکه برای سمت های بالا و کلیدی کشور جرایم امنیتی جزو جرایم موثر است و در بقیه جرایم عمومی هم بالاترین محرومیت ها 5 سال است. حتی به استناد به همه قانون احزاب، مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی هرگز حکم قضایی نداشته است.

درمورد بنده و رحیم ابوالحسنی و حسین کروبی هم از نظر محتوایی چون جرم ما سیاسی بوده، مشمول ماده قانون احزاب نمی شویم؛ چراکه محتوای پرونده های ما سیاسی است و جرم امنیتی تعاریف دیگری دارد. سخنگوی حزب اعتماد ملی گفته است: درخصوص بنده هم، قاضی درنهایت اشاعه، برای من 2 سال ممنوعیت از فعالیت های سیاسی را لحاظ کرد و آن 2 سال در سال 96 به اتمام رسیده است؛ لذا از این جهت ما معتقد هستیم که ماده ای که به آن استناد کردند، به ویژه درمورد مهدی کروبی همچنین ما چند نفر همچنان غیرقانونی است اما از نظر مجرای قانونی، حزب اعتماد ملی شکایت و اعتراض خود را به دیوان عدالت اداری و همچنین وزارت کشور تقدیم کرده است.

این چهره سیاسی اصلاح طلب همچنین گفته است: ما به دیوان عدالت اداری شکایت کردیم و اگر بخواهم تحلیلی روی آن بگذاریم این است که این رفتارها در حقیقت بستن و دوختن دهان منتقدان از سوی مخالفان سیاسی است. در واقع با این گونه تصمیمات به نوعی ضربه و آسیب به احزاب وارد می کند؛ متاسفانه نباید دستمزد حامیان این دولت را این گونه داد. در عین حال حسین کروبی نیز گفته که او و پدرش، مهدی کروبی در این باره شکایتی نکرده اند. گرامی مقدم نیز گفته هرچند آقایان کروبی شکایت شخصی انجام ندادند ولی حزب برای دفاع از اعضای شورای مرکزی این اقدام را انجام داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1435

به "واکنش حزب اعتماد ملی به رد صلاحیت مهدی کروبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حزب اعتماد ملی به رد صلاحیت مهدی کروبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید