همکاری دومای روسیه با مجلس ایران در حوزه های مالی در اولویت برنامه ها قرار گیرد

به گزارش هولی، رئیس مجلس شورای اسلامی در ملاقات با سفیر فدراتیو روسیه در جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت همکاری های همه جانبه و به ویژه توسعه مناسبات مالی تأکید کرد.

همکاری دومای روسیه با مجلس ایران در حوزه های مالی در اولویت برنامه ها قرار گیرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش هولی، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر روسیه که بعد از ظهر امروز (دوشنبه) برگزار گردید، با قدردانی از موضع اصولی روسیه نسبت به ایران در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی اتمی گفت: بی تردید همکاری مجلسی دومای روسیه با مجلس شورای اسلامی در حوزه مباحث مالی با سرعت و دقت بیشتری تداوم یابد و این مهم در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

وی اضافه نمود: ادعاهای مطرح شده در قطعنامه آژانس قانونی نیست و روسیه نیز در این مورد موضع قاطعی داشت.

قالیباف در ادامه با اشاره به اهمیت تمرکز بر شرایط سوریه از رایزنی های مشترک ایران و روسیه ابراز خرسندی کرد و اضافه نمود: حل موضوع سوریه صرفا راه چاره سیاسی دارد و برگزاری نشست سه جانبه مجازی و یا حضوری سران ایران، روسیه و ترکیه به تحقق آن یاری موثری خواهد نمود.

رییس قوه مقننه همچنین بر ضرورت برگزاری نشست های بعدی کمیسیون عالی مشترک همکاری های دوما و مجلس شورای اسلامی و پیگیری مباحث مالی به وسیله کمیته های متعدد آن تأکید کرد.

در جریان این دیدار، سفیر روسیه پیغام تبریک روسای مجالس دوما و سنای این کشور را به قالیباف تقدیم کرد.

لوان جاگاریان همچنین ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: این افتخار بزرگی است که به عنوان اولین مهمان خارجی خدمت جنابعالی رسیدم و امیدوارم همچون گذشته در آینده نیز روابط دوجانبه بین کشور دوست ایران و روسیه بیش از پیش ارتقاء یابد که این به نفع هر دو کشور است و مجلس های ایران و روسیه نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی یادآور شد: ما همکاری دوجانبه بین دومای روسیه و مجلس شورای اسلامی را مهم می دانیم و امیدواریم در آینده این نوع همکاری ها ادامه داشته باشد.

سفیر روسیه در ایران با بیان اینکه ادعاهای ضد ایرانی مطرح شده در آژانس بین المللی اتمی و شورای حکام خلاف قانون بوده است، تأکید کرد: حمایت از ایران توسط روسیه و کشور دوست چین در این حوزه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1092

به "همکاری دومای روسیه با مجلس ایران در حوزه های مالی در اولویت برنامه ها قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری دومای روسیه با مجلس ایران در حوزه های مالی در اولویت برنامه ها قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید