هشدار هواوی به هند: بدون ما در ارائه خدمات نسل پنجم عقب می مانید

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، هواوی در این زمینه بیانیه ای صادر و تصریح کرده که ممنوع کردن مشارکت این شرکت در عرصه راه اندازی خدمات نسل پنجم در هند موجب خواهد شد تا هند بین دو تا سه سال از بقیه کشورها در زمینه بهره برداری از مزایای شبکه های نسل پنجم عقب بیفتد.

هشدار هواوی به هند: بدون ما در ارائه خدمات نسل پنجم عقب می مانید

هند هم اکنون در حال مذاکره با شرکت های مخابراتی مختلفی به منظور تصمیم گیری در مورد نحوه راه اندازی شبکه تلفن همراه نسل پنجم است. در این میان آمریکا از هند خواسته که هیچ مذاکره ای در این زمینه با هواوی انجام ندهد و این شرکت را از ابتدا از روند مذکور کنار بگذارد.

آمریکا این فشار را بر روی بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی دیگر نیز وارد کرده است. اما اکثر آنها این درخواست را رد کرده و برخی دیگر نیز با آن موافقت کرده اند.

در ماه جولای گذشته سفیر هند در چین به وزارت خارجه این کشور فراخوانده شد تا از نگرانی های چین در مورد دخالت آمریکا برای دور نگهداشتن هواوی از بازار هند مطلع شود. ظاهراً در این دیدار چین به هند هشدار داده که اگر هواوی را از بازار مخابراتی خود کنار بگذارد، مسائل جدی برای شرکت های هندی فعال در چین ایجاد خواهد شد.

در حال حاضر هواوی با سامسونگ و سونی اریکسون برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در بسیاری از نقاط جهان رقابت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 25 مهر 1398 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 380

به "هشدار هواوی به هند: بدون ما در ارائه خدمات نسل پنجم عقب می مانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواوی به هند: بدون ما در ارائه خدمات نسل پنجم عقب می مانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید