نظام آموزش ما فقط علم و عمل است

به گزارش هولی، رئیس سابق جهاد دانشگاهی گفت: نظام آموزش ما فقط علم و عمل است که باید در این رابطه استعدادیابی در نظام آموزشی انجام شود، در واقع باید عمل تلفیقی انجام شود و در کنار آموزش باید پژوهش و تحقیقات به معنای واقعی انجام شود.

نظام آموزش ما فقط علم و عمل است

محمد حسین یادگاری رئیس سابق جهاد دانشگاهی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی هولی با اشاره به اینکه نظام آموزش ما فقط علم و عمل است ، گفت: برای تغییر جهت حرکت و فعالیت های دانشگاه باید در مرحله اول ساختار آموزش و پرورش تغییر کند، به طوری که سطح دانش به دانش مهارت محور مورد بازنگری قرار گیرد و همچنین از سوی دیگر شرایط اقتصاد آموزش و پرورش ارتقا پیدا کند؛ چراکه امروزه در چند دهه اخیر کمتر به نظام آموزش و پرورش توجه شده است.

برای تغییر اساسی دانشگاه باید به سمت کارآفرینی برویم

وی افزود: باید برای تغییر اساسی در بخش های مختلف جامعه دانشگاه پژوهشی کنونی به دانشگاه کارآفرینی تبدیل شود که در این راه معضل اساسی به عقیده من نبود زیرساخت صحیح است که باید به صورت ریشه ای از آموزش و پرورش اصلاح شود که اگر این اتفاق نیفتد در ادامه جهت آموزش و پرورش، آموزش عالی و درنهایت دانشگاه نیز از جهت اصلی خارج شده و به نتایج مطلوب نخواهد رسید.

نقش دولت، دانشگاه، صنعت و رابطه آنها با مردم روشن شود

یادگاری شرح داد: تحول اقتصادی برای تحول اجتماعی دانشگاه باید برنامه داشته باشد. درواقع قوانین و مقررات و نقش هر کدام به طور مشخص باید مشخص شود. در حال حاضر حرکت دانشگاه ها اکنون بیراهه است؛ چراکه باید نقش دولت، دانشگاه، صنعت و رابطه آنها با مردم روشن شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1023

به "نظام آموزش ما فقط علم و عمل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام آموزش ما فقط علم و عمل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید