نخست وزیر ایرلند: جانسون برنامه ای واقع گرایانه برای توافق با اروپا ندارد

به گزارش هولی، نخست وزیر ایرلند جنوبی در دیدار با همتای بریتانیایی خود گفت جانسون برنامه ای جهت یافتن جایگزین برای امضای توافق برگزیت ندارد.

نخست وزیر ایرلند: جانسون برنامه ای واقع گرایانه برای توافق با اروپا ندارد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بوریس جانسون روز دوشنبه برای انجام مذاکراتی درباره برگزیت با همتای خود در جمهوری ایرلند، وارد دوبلین شد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، جانسون در کنفرانس خبری مشترک با لئو وردکار نخست وزیر جمهوری ایرلند گفت، اجرای برگزیت بدون رسیدن به توافق با بروکسل، خروجی بدی برای هردو طرف خواهد بود و به مثابه شکست در کشورداری است.

با این حال جانسون همچنان تأکید کرد کشورش به هر قیمتی در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) برگزیت را اجرایی می نماید و اگر این اتفاق نیفتد آسیبی ماندگار به دموکراسی وارد خواهد شد.

جانسون مدعی شد مقدار زمانی ایده آل برای رسیدن به توافق وجود دارد.

اما وردکار بریتانیا را به نداشتن برنامه ای واقع گرایانه جهت یافتن جایگزینی برای ترتیبات پشتیبان متهم کرد که این ضمانتی برای جلوگیری از بسته شدن مرزهای بین ایرلند شمالی و جنوبی محسوب می گردد.

وردکار در این کنفرانس خبری مشترک به جانسون هشدار داد: حذف ترتیبات پشتیبان به معنی عدم توافق خواهد بود. او گفت با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ماه اکتبر، مشکل چندانی حل نخواهد شد.

جانسون وعده داده است که در جلسه ماه اکتبر اتحادیه اروپا، توافقی درخصوص برگزیت حاصل خواهد شد. او در این کنفرانس خبری گفت: من خواستار یک توافق هستم. من یک توافق به دست خواهم آورد.

این در حالی است که امبر راد وزیر کار و امور بازنشستگی بریتانیا که روز یکشنبه از سمت خود کناره گیری کرد، گفت هیچ شواهدی مبنی بر این که جانسون کوشش قابل ملاحظه ای برای توافق با بروکسل در دستورکار داشته باشد وجود ندارد.

مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395 در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای سال جاری تکمیل گردد، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در مورد وضعیت رابطه سیاسی و مالی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

مجلس انگلیس با وجود هشدار جانسون در مورد برگزاری انتخابات زودهنگام، لایحه ای را تصویب کرد که از اقدام جانسون برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در 31 اکتبر (9 آبان) جلوگیری می نماید. حتی گروهی از هم حزبی های جانسون به این طرح رأی مثبت دادند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 334

به "نخست وزیر ایرلند: جانسون برنامه ای واقع گرایانه برای توافق با اروپا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ایرلند: جانسون برنامه ای واقع گرایانه برای توافق با اروپا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید