مسئولیت کنفرانس وحدت، کمک به خاتمه دادن بحران فکری و اخلاقی است

به گزارش هولی، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر کل جماعت اسلامی سراسر هند گفت: همه جریان ها و اندیشه ها اعم از ملی گرایی، جمهوریت، لیبرالیسم و مدافعان حقوق بشر و حقوق زنان بر نحوه مقابله با بیماری کرونا تمرکز کرده اند.

مسئولیت کنفرانس وحدت، کمک به خاتمه دادن بحران فکری و اخلاقی است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، ملک محتشم خان در سخنانی در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی گفت: امروز جهان اسلام و تمدن کنونی به اسیب دردناکی مبتلا هستند و همه جریان ها و اندیشه ها اعم از ملی گرایی، جمهوریت، لیبرالیسم و مدافعان حقوق بشر و حقوق زنان بر نحوه مقابله با این بیماری تمرکز کرده اند. این در حالی است که جهانی انسانیت امروز دچار بحران های فکری و اخلاقی شده است.

در چنین شرایطی برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی پیام آور این اصل است که ما باید پیام رسول گرامی (ص) را به گوش مردم جهان برسانیم، تا جهان از بحران فکری و اخلاقی نجات یابد، این؛ بزرگترین مسئولیت این کنفرانس بین المللی است.

ملک محتشم خان اضافه کرد: در حال حاضر جهان دچار شیوع همه گیر کرونا شده است و متخصصان بهداشت و درمان برای محفوظ ماندن از این همه گیری، تدابیری در پیش گرفته اند و ما باید طبق آن عمل کنیم.

اما کرونا ما را متوجه این مسئله کرده است که به رغم این همه پیشرفت های پزشکی، یک ویروس کوچک توانسته است جان همه را به خطر بیندازد و جهان را به چالش بکشاند که معنای آن این است که انسان ها باید جلوی قدرت و طاقت و بزرگی و کبریایی و عظمت خدا سرتسلیم خم نمایند و به سوی خالق خود حرکت نمایند.

وی با اشاره به اینکه این کنفرانس بین المللی وظیفه دارد جهانیان را آگاه کند و مشخص نماید که این ویروس چه تبعاتی دارد و انسان ها از نظر معنوی چگونه باید با آن رو به رو شوند؟ گفت: ما امروز می خواهیم با این کنفرانس به جهان اسلام، دولتمردان کشور های اسلامی، مسئولان و مردم این پیام را بدهیم که ما باید در بخش آموزش و پرورش امت اسلامی را رشد دهیم، تا مسلمانان در زمینه های صنعتی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان، صنعت دفاعی، تحقیق و پژوهش، رشد نمایند و به سایر کشور های جهان هم کمک نمایند. کنفرانس وحدت اسلامی باید محملی برای یافتن راه چاره های پیشرفت در این زمینه ها باشد.

ملک محتشم خان ادامه داد: ما می خواهیم بین همه انسان های جهان وحدت ایجاد شود، اما امتی که خواهان وحدت بین مسلمانان جهان است باید در درون خودش هم متحد باشد، تفاوت های نژادی و قومی نتوانسته است مسلمانان را از یکدیگر جدا کند، ما باید از اختلافات بگذریم و بالاتر از این موضوعات کار کنیم. مسلمانان باید طبق اصل وحدت و آموزه های قران و پیامبر (ص) از همه اختلافات و فرقه گرایی و تعصب دینی بالاتر فرایند، زیرا همین قدرت وحدت سبب میشود که همه اقوام عالم با هم متحد شوند.

وی اضافه کرد:ما باید از طریق این کنفرانس وحدت اسلامی برای برادران دینی قدم برداریم و جهت رشد جامعه اسلامی از ظرفیت های موجود استفاده بهینه کنیم. باید به مسئولان کشور ها و مردم مسلمان پیام دهیم که آن ها توانمند های بسکمک دارند و باید به طور همه جانبه با افراط گرایی مقابله نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1317

به "مسئولیت کنفرانس وحدت، کمک به خاتمه دادن بحران فکری و اخلاقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولیت کنفرانس وحدت، کمک به خاتمه دادن بحران فکری و اخلاقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید