رکوردشکنی خیره کننده ژاپنی ها ، انتقال داده با سرعت 402 ترابیت بر ثانیه

به گزارش هولی، مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن (NICT) با همکاری مؤسسات دیگر توانسته با کابل های فیبر نوری موجود به انتقال داده با سرعت 402 ترابیت برثانیه دست پیدا کند که رکورد جدیدی در این محسوب می گردد.

رکوردشکنی خیره کننده ژاپنی ها ، انتقال داده با سرعت 402 ترابیت بر ثانیه

به گزارش خبرنگاران ، NICT و شرکای آن در آزمایش خود سیستمی را با پهنای باند 37 هرتز توسعه داده اند که از 1505 کانال در طول 50 کیلومتر کابل فیبر نوری تشکیل شده است. آن ها برای دستیابی به سرعت بی سابقه 402 ترابیت برثانیه (معادل 402هزار گیگابیت بر ثانیه یا 402 میلیون مگابیت بر ثانیه) از شش نوع تقویت کننده و یک اکولایزر نوری یاری گرفته اند.

به نقل از دیجیاتو، هرچند تا ارائه اینترنت دارای سرعت ترابیتی به مصرف کنندگان فاصله زیادی وجود دارد اما نکته ای که باعث می گردد دستاورد دانشمندان ژاپنی چشمگیرتر گردد، آن است که این مهم با فناوری فیبر نوری موجود در دنیا به دست آمده است.

دستاورد پژوهشگران ژاپنی، بیش از 25 درصد سریع تر از رکورد قبلی (321 ترابیت برثانیه) است و بعلاوه پهنای باند قابل استفاده برای انتقال در این روش تا 35 درصد افزایش پیدا نموده است.

محققان باور دارند رویکرد آن ها می تواند وعده هایی را که در زمینه ارائه خدمات پرسرعت فراتر از 5G ارائه شده است، عملی کند. در واقع با استفاده از این تکنیک نو در سراسر شبکه های فیبر مستقر، ارائه دهندگان خدمات اینترنت می توانند سرعت انتقال داده و طول عمر زیرساخت هایشان را افزایش دهند.

البته می توان انتظار داشت استقرار این تکنیک در سرویس های موجود احتمالاً هزینه زیادی داشته باشد اما نتایج این تحقیق پتانسیل کامل فیبرهای نوری را به خوبی نشان می دهند.

5454

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 2328

به "رکوردشکنی خیره کننده ژاپنی ها ، انتقال داده با سرعت 402 ترابیت بر ثانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی خیره کننده ژاپنی ها ، انتقال داده با سرعت 402 ترابیت بر ثانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید