دلیریان: در کنار دیدگاه سرمربی، برگزاری انتخابی تیم ملی خیلی خوب است، تعویق المپیک برای کشتی آزاد بهتر شد

به گزارش هولی، پیشکسوت کشتی فرنگی کشورمان گفت: برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی، فوق العاده خوب است، اما در عین حال دیدگاه سرمربی هم اهمیت دارد.

دلیریان: در کنار دیدگاه سرمربی، برگزاری انتخابی تیم ملی خیلی خوب است، تعویق المپیک برای کشتی آزاد بهتر شد

محمد دلیریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به شرایط خودش در شرایط فعلی کشور گفت: دو روز آخر سال، مادرم فوت کرد و بعد از مراسم تدفین او، دیگر خانه نشین شدیم. در خانه مانده ایم، کتاب می خوانیم و تلویزیون می بینیم، اما نمی دانم چه سیاستی است که خیلی از مشاغل کار خود را آغاز نموده اند و قرنطینه رعایت نمی گردد. متأسفانه متروها، اتوبوس ها و خیابان ها شلوغ هستند.

وی افزود: فایده ای ندارد که عده ای رعایت نمایند و عده ای رعایت ننمایند، به این شکل حالاحالاها درگیر این بیماری خواهیم بود و نمی توانیم انتظار داشته باشیم که این دوره را تمام کنیم. البته عده ای از مردم هم مجبورند که سر کار بروند. آنها اگر سر کار نروند قسط، چک و خرج خانه شان می ماند. برخی هم که روزمزد هستند. دولت باید فکری اساسی بکند.

دلیریان در ادامه در خصوص تعویق بازی های المپیک 2020 توکیو گفت: فکر می کنم برای کشتی ما خوب شد. خصوصاً با توجه به جوان بودن تیم مان، شرایط برای کشتی آزاد بهتر شد، چون دو سه کشتی گیر آسیب دیده داشتند و حالا زمان برای بهبود این نفرات و آماده سازی شان وجود دارد. فرصت خوبی برای آماده کردن بچه هایی که قرار است سهمیه المپیک بگیرند، وجود خواهد داشت. البته باید امیدوار بود که زودتر دوره این ویروس تمام شده و بچه ها تمرین شان را از سر بگیرند. در کشتی خیلی سخت است که وقتی در اوج هستی، تمرین تعطیل گردد و اُفت کنی و بعد دوباره بخواهی به اوج برسی.

عضو سابق شورای فنی کشتی فرنگی درباره اینکه گفته شده پکیج انتخابی تیم ملی در حال نهایی شدن است، اعلام نمود: من همواره موافق برگزاری انتخابی تیم ملی هستم، البته در عین حال هم صد درصد نظرم این نیست که هر کسی در انتخابی اول می گردد، حتماً باید ملی پوش گردد. برخی از کشتی گیران در مسابقات داخلی خیلی خوب هستند، اما مسابقه برون مرزی شان خوب و قابل قبول نیست. یعنی سرمربی باید حق داشته باشد که در خصوص برخی نفرات، شاید مثلاً یک یا نهایتاً دو نفر، چنین دیدگاهی را داشته باشد.

وی ادامه داد: اصل برگزاری انتخابی تیم ملی، فوق العاده خوب است، چون باعث ایجاد انگیزه در بین پشتوانه ها می گردد. کشتی گیر باید بداند هر سال انتخابی برگزار می گردد و مسابقه ای هست که بتواند عیار و سطح آمادگی خودش را در آن محک بزند، اما نباید این طور باشد که وقتی اول شد، صد درصد خود را ملی پوش بداند.

دلیریان یادآور شد: اینکه شاید در هر تیم، یکی دو نفر براساس اول شدن در انتخابی تیم ملی ملی پوش نشوند، موضوعی اثبات شده است و بارها دیده ایم که کشتی گیر دوم یا سوم، در مسابقه رسمی بهتر از نفر اول بوده اند که البته در این خصوص هم چهار نفر عاقل می نشینند و نظر می دهند. نفس برگزاری انتخابی تیم ملی خیلی خوب است و قطعاً انگیزه را به کشتی ما باز می گرداند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 970

به "دلیریان: در کنار دیدگاه سرمربی، برگزاری انتخابی تیم ملی خیلی خوب است، تعویق المپیک برای کشتی آزاد بهتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیریان: در کنار دیدگاه سرمربی، برگزاری انتخابی تیم ملی خیلی خوب است، تعویق المپیک برای کشتی آزاد بهتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید