تراز تجاری کشور تا کنون 1.3 میلیارد دلار منفی است

به گزارش هولی، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در مورد تراز تجاری کشور در 8 ماه امسال، گفت: ارزش کل صادرات 27 میلیارد دلار است که 1.3 میلیارد دلار از واردات کمتر است.

تراز تجاری کشور تا کنون 1.3 میلیارد دلار منفی است

به گزارش گروه اقتصادی هولی، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، امروز در جمع اعضای اتاق بازرگانی تهران با اشاره به شرایط تراز تجاری کشور در 8 ماه امسال، گفت: به جای آن که تجارت هوشمند باشد، متاسفانه تحریم ها هوشمند شده و تروریسم اقتصادی علیه کشور فعال است، با این وجود در این مدت 22.1 میلیون تن واردات داشتیم که 14.6 میلیون تن ان کالای اساسی و 90 درصد مابقی کالا های واسطه ای است که برای تولید استفاده می شود یک و نیم درصد افزایش وزنی واردات داریم و ارزش کل واردات 28.3 میلیارد دلار بوده است.

رئیس کل گمرک تاکید کرد: در بحث تعهدات ارزی فکر می کنیم تا پایان سال 42 تا 43 میلیارد دلار نیاز به واردات باشد، همچنین در بخش صادرات 88 میلیون تومان صادرات وجود داشته که کالا هایی با ارزش افزوده پایین معدنی و پتروشیمی است، با این وجود چهار برابر وزنی واردات و صادرات وجود داشت و رشد 16.4 درصد مشاهده می شود.

وی ادامه داد: با وجود مسائل بین دستگاهی باید به بخش خصوصی دست مریزاد گفت: ارزش کل صادرات 27 میلیارد دلار است که 1.3 میلیارد دلار از واردات کمتر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 636

به "تراز تجاری کشور تا کنون 1.3 میلیارد دلار منفی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراز تجاری کشور تا کنون 1.3 میلیارد دلار منفی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید