امکان تمدید بسته اینترنتی رایگان اساتید فراهم نیست

به گزارش هولی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اتمام زمان بسته های اینترنت رایگان اساتید دانشگاهی گفت: تمدید مدت زمان این بسته ها میسر نیست، اما پیگیر هستیم که منابعی را در قالب ارائه بسته های تازه تامین کنیم.

امکان تمدید بسته اینترنتی رایگان اساتید فراهم نیست

با شیوع کرونا در کشور و رواج آموزش آنلاین، یکی از دغدغه افرادی که با این مقوله در ارتباط بودند، از معلمان و اساتید تا دانش آموزان و دانشجویان، بحث هزینه بالای اینترنت و به همین دلیل وزارت ارتباطات اقدام به رایگان سازی سایت های آموزشی دانشگاه ها و اپلیکیشن شاد برای مدارس کرد. بعلاوه پس از آن وزارت ارتباطات از ارائه 120 گیگابایت اینترنت رایگان برای برای اساتید دانشگاه های کل کشور اطلاع داد.

با توجه به اینکه ارائه این بسته های رایگان اینترنت از آبان ماه به مدت شش ماه شروع شده بود، پیامکی برای اساتید ارسال شده مبنی بر اینکه مدت زمان شش ماهه بسته مورد نظر 14 اردیبهشت به اتمام می رسد و قابل تمدید نیست. در حالیکه بعضی از اساتید دانشگاهی اسم کردند حجم بسته اینترنتی آنها تمام نشده و درخواست تمدید این بسته ها تا خاتمه ترم را داشتند.

در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در گفت وگو با ایسنا، شرح داد: زمانی که یک بسته ای تعریف می گردد، دو مولفه اصلی دارد، حجم و زمان و متناسب با این دو مولفه قیمت گذاری می گردد. ما در مقطعی این بسته اینترنت رایگان اساتید به مقدار 120 گیگ و مدت شش ماه را برای اساتید دانشگاه ها فعال کردیم، که این بسته ها تا همان مقطع قیمت گذاری و منابعش تامین شده و در اختیار اپراتورها قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تمدید زمان بسته های اینترنتی به لحاظ اصول اولیه میسر نیست، گفت: اگر زمان بسته ای منقضی گردد، اینکه بخواهیم زمانش را تغییر دهیم و تمدید کنیم، با منطق قیمت گذاری بسته مغایر است. بنابراین تنها راهی که وجود دارد این است که یک بسته تازه تعریف گردد و اگر بخواهیم بسته تازهی تعریف کنیم، احتیاج به تامین منابع مورد نظر دارد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای اینکه بسته تازهی با هر حجم و زمانی تعریف گردد، باید منابعش تامین شده و تعاملی با اپراتورها شکل بگیرد و به وسیله اپراتورها تحت یک بسته تازه فعال گردد. بنابراین در حال حاضر پیگیری برای تامین منابع در دستور کار وزارت ارتباطات است و اگر به انتها برسد و این منابع تامین گردد، در قالب ارائه یک بسته تازه امکان پذیر خواهد بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1786

به "امکان تمدید بسته اینترنتی رایگان اساتید فراهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان تمدید بسته اینترنتی رایگان اساتید فراهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید