گواهی عدم سوءپیشینه الکترونیکی در کمتر از سه ساعت صادر خواهد شد خبرنگاران

به گزارش هولی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، از صدور گواهی الکترونیکی عدم سوءپیشینه در کمتر از 3 ساعت و با یک سوم هزینه سابق اطلاع داد.

گواهی عدم سوءپیشینه الکترونیکی در کمتر از سه ساعت صادر خواهد شد خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به اقدامات گسترده دادسرای تهران در راستای تحقق سند تحول قضائی اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف قوه قضائیه برای اجرایی شدن سند تحول قضائی و بهره گیری از سامانه های ارتباطی نوین با همکاری مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه اقدامات مؤثری در این حوزه اجرا شده است.

وی ادامه داد: یکی از این اقدامات صدور گواهی عدم سوءپیشینه برای اشخاص متقاضی در کمتر از سه ساعت و در ساعات اداری به وسیله مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی Adliran.ir است که بر این اساس برای متقاضیان، گواهی عدم سوپیشینه به سرعت صادر می گردد.

القاصی با بیان اینکه تسریع در صدور گواهی عدم سوءپیشینه یکی از مطالبات متقاضیان از دستگاه قضائی است؛ تاکید نمود: بر پایه این اقدام بر خلاف روش سنتی سابق که میانگین صدور گواهی حدود 10 روز طول می کشید در روش جدید علاوه بر کاهش زمان صدور گواهی عدم سوءپیشینه، هزینه آن نیز به یک سوم روش سابق کاهش یافته است.

وی با تاکید اینکه متقاضیان گواهی دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارد؛ بیان نمود: بسیاری از شهروندان و مراجعه نمایندگان از روش دسترسی جدید بی اطلاع هستند بنابراین از متقاضیان درخواست گواهی عدم سوءپیشینه تقاضا می گردد با مراجعه به سایت مذکور و انتخاب گزینه ثبت درخواست گواهی عدم سوءپیشینه نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1553

به "گواهی عدم سوءپیشینه الکترونیکی در کمتر از سه ساعت صادر خواهد شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گواهی عدم سوءپیشینه الکترونیکی در کمتر از سه ساعت صادر خواهد شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید