گامبی وزیر داستان استثنایی یک زن

به گزارش هولی، همه ما در زندگی سنگرهایی داریم که باید آنها را برای خود نگه داریم تا در مرز فروپاشی قرار نگیریم. سنگرهایی که اگر از دست بروند کنترل اوضاع نیز از دست می رود و آن جاست که می توان گفت به نقطه شکست می رسیم. شطرنج در زندگی بث، بازیگر اول سریال گامبی وزیر همین نقش را دارد. شطرنج سنگر اول و آخر او در زندگی است.

گامبی وزیر داستان استثنایی یک زن

در روزهای کرونا و وضعیتی که مشخص نیست تا چه زمانی در خانه خواهیم ماند و چه زمانی باید سر کار حضور داشت تماشا مینی سریال ها خالی از لطف نیست.

چرا باید The Queens Gambit را دید؟

داستان سریال The Queens Gambit داستان بازی شرنج نیست داستان یک زن است، زنی که شطرنج برایش تبدیل به سنگر مقاومت و معنای زندگی شده است. در سال های گذشته و رشد جنبش های فمنیستی مسائل زنان برای ساخت فیلم و داستان ها مورد توجه کارگردانان و نویسندگان بوده است. اما در چند سال اخیر شاهد ساخت سریال ها و فیلم های سینمایی با موضوع موضوع زنان بوده ایم.

سریال گامبی وزیر داستان ساده ای از تنهایی یک دختر کوچک، تا قهرمانی یک زن نابغه است. بث هارمون که آنا تیلور جوی نقش آن را بازی می کند، دختربچه ای است که در دهه 60 میلادی بعد از خودکشی مادرش به یتیم خانه فرستاده می شود و از همان کودکی به علت این که در پرورشگاه به بچه ها قرص های آرام بخش می دادند به آنها اعتیاد پیدا می کند و در بزرگسالی مصرف کننده می شود.

با این که در این سریال نشان داده می شود که کودکی برخاسته از یتیم خانه و شرایط زیسته ای که تقربیا محال است فردی در آن بتواند از طبقه خود خارج شود اما بث می تواند به عنوان یک استثنا زندگی اش تغییر دهد. اما آن چه آن را واقع بینانه می کند که هم زمان نشان می دهد این زن یک استثنا است و نمی توان آن را معیاری در نظر گرفت برای این که به این نتیجه رسید که هر فردی در جایگاه فرودست می تواند به مرتبه بث دست پیدا کند.

پربیننده ترین سریال نتفلیکس

نتفلیکس با انتشار آماری از استقبال فوق العاده بینندگانش از مینی سریال The Queens Gambit خبر داد و اعلام کرد که این سریال رکوردشکنی کرده است. نتفلیکس اعلام کرد که بیش از 62 میلیون مشترک این سرویس استریم سریال The Queens Gambit را در 28 روز اول انتشار آن تماشا کرده اند تا رکورد پر بیننده ترین مینی سریال دارای فیلمنامه این شبکه را بشکند. نتفلیکس همچنین چند آمار جالب دیگر نیز به اشتراک گذاشت که سریال The Queens Gambit در فهرست 10 برنامه پر بیننده نتفلیکس در 92 کشور و همچنین رتبه اول در 63 کشور قرار داشته است.

در این باره بخوانید:

معرفی سریال Barbarians: داستان بربرها

کرونا چهره صبور سینما را به خاک کشید

20 انیمیشن برتر 20 سال قرن 21ام که باید تماشا کنید

گامبی وزیر بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است که آن را والتر تویس در سال 1983 نوشته است. اقتباس های قبلی از رمان های تویس مثل بیلیاردباز و مردی که به زمین افتاد آن قدر پیروز بود که این رمانش مورد توجه قرار بگیرد.

این شانس که بتواند پربیننده ترین سریال سال اخیر برای که باشد به دست نت فلیکس و اسکات فرانک رسید. در این سریال آنیا تیلور-جوی، بیل کمپ، موزز اینگرام، کریستین سایدل، ربکا روت، کلوئی پیرری، آکمنجی اندیفورنین، ماریل هلر، هری ملینگ، پاتریک کندی، جیکوب فورچون لوید، توماس برودی سنگستر و مارچین دوروچینسکی بازی می کنند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1901

به "گامبی وزیر داستان استثنایی یک زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گامبی وزیر داستان استثنایی یک زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید