پنج دروغی که مانع کاهش وزن می گردد

به گزارش هولی، خبرنگاران : یکی از دلایل اصلی اینکه با وجود کوشش برای کاهش وزن به چنین هدفی نمی رسیم روش غیر اصولی است و نه تنها شایعات و اطلاعات غلط در این زمینه در جهان بیداد می نماید، بلکه اطلاعات متناقض زیادی که در این باره وجود دارد همیشه افراد را گمراه می نماید.

پنج دروغی که مانع کاهش وزن می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران، شاید شما هم قبلا چندین روش برای از کم کردن وزن به ویژه چربی از اطراف شکم، ران و برخی نقاط دیگر را امتحان نموده باشید و ممکن است علی رغم کوشش خود برای کاهش وزن به وسیله ورزش و رژیم پیروز به انجام آن نشده اید یا پس از مدتی دوباره وزن اضافه نموده اید. اما چرا این اتفاق می افتد؟

یکی از دلایل اصلی این مسئله کوشش برای کاهش وزن به روش غیر اصولی است و نه تنها شایعات و اطلاعات غلط در این زمینه در جهان بیداد می نماید، بلکه اطلاعات متناقض زیادی که در این باره وجود دارد همیشه افراد را گمراه می نماید. در ادامه به چند دروغ عظیمی که نباید در فرایند کاهش وزن خود آنها را باور کنید، اشاره شده است.

دروغ 1: می توانید چربی یک ناحیه را هدف گرفت و تنها همان جا را لاغر کرد

لاغر کردن قسمت هایی از بدن توسط رژیم های خاص غذایی یا روش های دیگر یک دروغ عظیم است، در واقعیت میزان چربی سوزی به متابولیسم بدن و سطح کلی تناسب اندام شما بستگی دارد، به همین دلیل است که به جای لاغر کردن قسمت های خاصی از بدن تمرکز شما باید روی کاهش چربی در کل بدن باشد. تمرینات ورزشی بهترین راه برای از دست دادن چربی و رشد عضلات برای قدرت، استقامت و تناسب اندام است.

دروغ 2: برای لاغری باید چربی ها و کربوهیدرات ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

اسم چربی ها و کربوهیدرات ها بد در رفته چون مصرف زیاد چربی های اشباع، چربی های ترانس و کربوهیدرات های ساده با افزایش وزن، کلسترول بالا، چاقی و حتی بیماری های قلبی ارتباط دارد. اما چربی ها و کربوهیدرات ها نقش های دیگری هم دارند و برخی از آنها در کاهش وزن سالم نقش مهمی ایفا می نمایند.از جمله اسیدهای چرب اشباع نشده (MUFA) و اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFA) مانند امگا 3 و امگا 6 و کربوهیدرات های پیچیده مانند غلات کامل و منابع فیبر غذایی مانند میوه ها و سبزیجات که مصرف آنها برای سلامت لازم است.

دروغ 3: پیروی از یک رژیم خاص باعث می گردد لاغر شویم

بیشتر رژیم های غذایی علی رغم جذابیت و تایید افراد مشهور و وعده وعیدهای شیرین لاغری به شما قادر نیستند به شما یاری نمایند که طور پایدار و دائمی وزن خود را کم کنید. این موضوع دو دلیل اصلی دارد: اول اینکه فرایند رژیم غذایی به ندرت مفید یا متعادل است و شما احتمالاً به زودی آن را رها خواهید کرد و دوم اینکه بدن هرکسمتفاوت است و به این گونه رژیم ها واکنش متفاوتی نشان می دهد.

به جای پیروی از یک رژیم غذایی جدید و مرسوم، با یک متخصص تغذیه مشورت کنید و یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش چربی و متناسب با خود تهیه کنید.

دروغ 4: فقط باید مواد غذایی رژیمی و بدون چربی لاغر می شوید

هرگز به مواد غذایی که روی آنها عبارت رژیمی یا بدون چربی نوشته شده است، اعتماد نکنید به جای اعتماد کورکورانه به این برچسب ها فهرست مواد تشکیل دهنده و مغذی آن محصول که را بخوانید و ممکن است در این جدول چشمتان به مواد شیرین و فراورده های مصنوعی ای بخورد که همگی در افزایش وزن تاثیر گذارند. یادتان باشد خوردن غذای تازه ، فصلی و ساده پخته شده بهترین شرط شما در کاهش چربی مداوم است.

دروغ 5: ورزش کن و هرچه دلت خواست بخور

بدن شما برای انجام صحیح فعالیت ها از جمله ورزش به انرژی غذاها نیازمند است. به طور طبیعی، اگر غذای سالم نخورید، ورزش کردن یاری چندانی به شما نخواهد کرد. به یاد داشته باشید که کاهش وزن سالم فقط با ایجاد تعادل مناسب بین رژیم غذایی و ورزش ممکن است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1376

به "پنج دروغی که مانع کاهش وزن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج دروغی که مانع کاهش وزن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید