پلیس به جمع موزه داران اضافه می گردد؟

به گزارش هولی، فرمانده انتظامی تهران عظیم آخرین شرایط ایجاد موزه پلیس را تشریح کرد.

پلیس به جمع موزه داران اضافه می گردد؟

ایسنا: پیشنهاد تشکیل موزه برای پلیس بارها مطرح شده و دستکم از حدود سه سال پیش این پیشنهاد از سوی شورای شهر تهران نیز مطرح شد. در این پیشنهاد احمد مسجد جامعی به نیروی انتظامی پیشنهاد کرد تا عمارت کلاه فرنگی که داخل مجموعه پلیس آگاهی در خیابان وحدت اسلامی نهاده شده است، بازسازی و بازسازی شده و به موزه پلیس تبدیل گردد.

این پیشنهاد مورد موافقت اولیه پلیس نیز نهاده شد و همان زمان، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران عظیم هم در مصاحبه ای ضمن بیان اینکه پلیس مخالفتی با تبدیل عمارت کلاه فرنگی به موزه ندارد و حتی از آن استقبال هم نموده و گفته بود: با این پیشنهاد مخالفتی نداریم؛ چرا که علاوه بر عمارت کلاه فرنگی، سردر پلیس آگاهی نیز از بناهای تاریخی است که البته متأسفانه آن مجموعه در حال تخریب است و ضروری است برای ماندگاری این میراث گرانبها فکر جدی گردد و از همین رو ما نه تنها با این پیشنهاد مخالفتی نداریم، بلکه از آن استقبال هم می کنیم.

استقبال پلیس از ایجاد موزه ای به نام نیروی انتظامی از آن جهت حائز اهمیت است که این نیرو به عنوان یکی از گسترده ترین سازمان ها در کشور که بیش از یک قرن مسئولیت تامین و نظم و امنیت کشور را داراست، فضایی برای نمایش تاریخچه و دستاوردهایش ندارد. این درحالیست که بسیاری از سازمان ها با قدمت و گستردگی به مراتب کمتری از نیروی انتظامی نسبت به ایجاد موزه ای برای خود اقدام نموده اند.

سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت درباره آخرین شرایط ایجاد موزه پلیس که بنا بود در عمارت کلاه فرنگی ایجاد گردد، گفت: ما این موضوع را دنبال می کنیم و اتفاقا خوب است تا فضایی فراهم گردد که مردم دستاوردها و پیشرفت های پلیس را طی سال ها مشاهده نمایند.

فرمانده انتظامی تهران عظیم با بیان اینکه ستاد ناجا هم پیگیر این موضوع است، گفت: ایجاد موزه ای برای پلیس در دستور کار نهاده شده است و امیدوارم بزودی اقدامات بیشتری در خصوص آن انجام گردد. همانطور که گفتم ما این موضوع را پیگیری می کنیم.

عمارت کلاه فرنگی جزو ساختمان های قدیمی در مجموعه پلیس آگاهی تهران عظیم است. این مجموعه در دورانی که رضاخان فرماندهی نظامی بود، ساخته شد و بعدها در اختیار ژاندامری نهاده شد، اما پس از تشکیل پلیس، به مرکز پلیس آگاهی تهران عظیم تبدیل شد. قدمت این ساختمان به اواخر دوره قاجار می رسد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1687

به "پلیس به جمع موزه داران اضافه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس به جمع موزه داران اضافه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید