هجمه مجدد بحرین به قطر، تشدید بحران میان منامه - دوحه

به گزارش هولی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، جمال الرویعی نماینده دائم بحرین در سازمان ملل متحد در جدیدترین مواضع خود بار دیگر به قطر هجمه بُرد. وی مقامات قطری را به عدم شفافیت متهم کرد.

هجمه مجدد بحرین به قطر، تشدید بحران میان منامه - دوحه

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

بر اساس این گزارش، این مقام بحرینی در سخنان خود تأکید کرد: رفتارهای قطر نشان می دهد که این کشور از شفافیت برخوردار نیست و اقداماتش با اصول حسن همجواری در تناقض است. الرویعی مجدداً مدعی شد که جنگنده های بحرینی حریم هوایی قطر را نقض نکردند.

وی در این خصوص ادعا کرد: اظهارات مقامات قطری مبنی بر نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده های بحرینی عاری از صحت است و هیچ قرابتی با حقیقت ندارد. پیشتر نیز وزارت خارجه بحرین با صدور بیانیه ای زیر بار نقض حریم هوایی قطر توسط جنگنده های بحرین نرفته بود.

اواخر هفته گذشته علیاء احمد بن سیف آل ثانی نماینده دائم قطر در سازمان ملل در دو نامه جداگانه به جری ماتجلا رئیس دوره ای شورای امنیت از آفریقای جنوبی و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت که 4 جنگنده بحرینی حریم هوایی قطر را بر فراز آب های منطقه ای قطر در روز چهارشنبه نهم دسامبر 2020 نقض نموده اند.

در این نامه آمده است: قطر مراتب محکومیت خود را از این اقدامات ابراز می دارد و آن را نقض حاکمیت و تمامیت منطقه ای و امنیت خود می داند. این اقدامات در تضاد آشکار با تعهدات بحرین به موجب قانون بین المللی است و اقدامی تنش زا است که دامنه تنش ها را در منطقه افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1367

به "هجمه مجدد بحرین به قطر، تشدید بحران میان منامه - دوحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجمه مجدد بحرین به قطر، تشدید بحران میان منامه - دوحه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید