مناطق سیل زده 4 استان از پرداخت هزینه گاز مصرفی معاف شدند

به گزارش هولی، هیئت دولت با معافیت مشترکان خانگی و تجاری مناطق سیل زده استان های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان از پرداخت هزینه گاز مصرفی به مدت یک ماه تا 45 روز موافقت کرد.

مناطق سیل زده 4 استان از پرداخت هزینه گاز مصرفی معاف شدند

به گزارش هولی، در نشست هیئت دولت، امروز (چهارشنبه، هشتم خردادماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهوری، آئین نامه اجرایی انتشار اوراق اقتصادی اسلامی در سال 98 تصویب شد. با تصویب این آئین نامه شرکت های دولتی می توانند تا سقف 45 هزار میلیارد ریال اوراق اقتصادی اسلامی ریالی برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، اقتصادی و زیست محیطی خود که به تصویب شورای اقتصاد می رسد، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود توسط خود منتشر کنند.

به منظور سرمایه گذاری در طرح های نفت و گاز با اولویت میدان های مشترک وزارت نفت و طرح های زیربنایی و توسعه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو، به وزارتخانه های یادشده اجازه داده می شود از طریق شرکت های تابع ذی ربط و با تصویب شورای اقتصاد، اوراق اقتصادی اسلامی (ریالی یا ارزی) در سقف 35 هزار میلیارد ریال منتشر کنند و بازپرداخت اصل و سود این اوراق را توسط شرکت های مذکور از محل افزایش تولید همان میدان ها (برای طرح های وزارت نفت) و عایدات طرح (برای طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو) تضمین کنند.

دولت می تواند برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال 1398 تا معادل 50 هزار میلیارد ریال اوراق اقتصادی اسلامی ریالی بر اساس مقررات موضوعه منتشر کند. اصل و سود و هزینه های مترتب بر انتشار این اوراق در بودجه های سنواتی کل کشور پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 212

به "مناطق سیل زده 4 استان از پرداخت هزینه گاز مصرفی معاف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناطق سیل زده 4 استان از پرداخت هزینه گاز مصرفی معاف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید