مسلمانان روهینگیا؛ ساکنان اردوگاه های مرگ تایلند

به گزارش هولی، خبرنگاران: ظلم و ستمی که به مسلمانان روهینگیا وارد می گردد نشان می دهد که وحشت از تجارت برده به تاریخ نپیوسته است و این واقعه تلخ در قایق های حامل بردگان در خلیج بنگال بار دیگر زنده شده است.

مسلمانان روهینگیا؛ ساکنان اردوگاه های مرگ تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از گلوبال پست، در سال 2015 میلادی، شاهد تجارت برده هستیم که این مساله دوران برده داری وحشیانه سال های 1700 میلادی در آمریکا را در اذهان زنده نموده است.

این بردگان، اسرای آفریقایی نیستند بلکه زنان و مردانی هستند که روهینگیایی نامیده می شوند، یک اقلیت مسلمان که از آپارتاید و نژادپرستی دولت میانمار فراری هستند.

مسلمانان روهینگیا به سادگی طعمه قاچاقچیان انسان می شوند، کسانی که به مسلمانان روهینگیا قول می دهند که در ازای دریافت تنها 100 دلار آنها را به مالزی منتقل نمایند ولی به جای انتقال به مالزی، در زندان های مخفی در تایلند گرفتار می شوند.

این سفر هفته ها طول می کشد. در زیر آتش آفتاب استوایی، این اسیران روهینگیایی با سخت ترین شرایط روبرو هستند. بسیاری از مسلمانان روهینگیایی در این سفر جان خود را از دست می دهند و کسانی هم که زنده می مانند، با زندگی سخت تری روبرو می شوند. مسلمانان روهینگیا به سواحل تایلند قاچاق شده و مجبور می شوند تا در اردوگاه هایی به شکل زندان در جنگل زندگی نمایند.

در این اردوگاه ها هر روز با شکنجه و ضرب و شتم روبرو هستند و این شکنجه ها تا زمانی ادامه پیدا می نماید که خانواده های آنها 2 هزار دلار برای آزادی شان بپردازند.

این اردوگاه های مرگ، و قایق هایی که آنها را منتقل می نماید، شاید مخوف ترین مکان ها در جنوب شرق آسیا باشد. یک مسلمان 23 ساله که 9 ماه پیش در یکی از این اردوگاه ها بوده در توصیف وضعیت آن می گوید: هر روز صبح و شب مورد ضرب و شتم قرار می گرفتیم. آنها ما را می زدند تا خانواده هایمان را متقاعد نمایند تا باج بپردازند. آنها ما را می زدند تا ضعیف شده و قادر به فرار نباشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 504

به "مسلمانان روهینگیا؛ ساکنان اردوگاه های مرگ تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسلمانان روهینگیا؛ ساکنان اردوگاه های مرگ تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید