قتل به&zwnj خاطر عشق به زن متاهل

به گزارش هولی، مردی که در پی عشق به یک زن متأهل، با همدستی دوستش شوهر زن را به قتل رسانده بود، به اتفاق سایر متهمان پای میز محاکمه رفت.

قتل به&zwnj خاطر عشق به زن متاهل

به گزارش ایلنا، تیرماه سال جاری راننده یک خودروی سواری، مأموران پلیس را از کشف جسد مرد جوانی در بزرگراهی اطراف تهران باخبر کرد و گفت: در حال رانندگی بودم که متوجه شدم مردی روی زمین افتاده است. توقف کردم و جلو رفتم، دیدم آن مرد خونین است و احتمال دادم که به قتل رسیده باشد. به همین دلیل پلیس را باخبر کردم.

با حضور مأموران در محل حادثه، جسد به دستور قضائی برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی فرستاده و در جریان تحقیقات تعیین شد جنازه متعلق به مردی 30 ساله به نام مهران است که با ضربات چاقو کشته شده است. به این ترتیب خانواده مهران مورد تحقیق نهاده شدند.

همسر 25 ساله او به نام پروانه گفت: شوهرم پیک موتوری است و شب ها هم نگهبان خوابگاه دختران بود. او آخرین بار با مرد جوانی قرار دیدار داشت. مهران آن شب از خانه بیرون رفت تا اینکه جسدش کشف شد. نمی دانم چه کسی با چه انگیزه ای او را به قتل رسانده است.

پلیس با ثبت این اظهارات، در آنالیز های بیشتر به رابطه پنهانی همسر مقتول با مردی به نام ماهان پی برد؛ بنابراین ماهان 29 ساله تحت تعقیب نهاده شد و در اسلامشهر بازداشت شد. این مرد وقتی مورد تحقیق نهاده شد، ابتدا مدعی شد از ماجرای قتل اطلاعی ندارد تا اینکه در بازپرسی های فنی به ارتکاب جنایت با همدستی یکی از دوستانش به نام سیاوش اعتراف کرد.

او در توضیح ماجرا گفت: مدتی قبل با پروانه در فضای مجازی آشنا شدم. او می گفت مجرد و در شبکه بازاریابی هرمی مشغول به کار است. همین باعث شد رابطه ما ادامه داشته باشد تا اینکه به او گفتم مواد مخدر گل مصرف می کنم. او اعتراضی نکرد و درباره مصرف گل از من سؤال کرد. این گذشت تا اینکه روزی با هم قرار گذاشتیم و حضوری همدیگر را دیدیم. آن قرار باعث شد به او علاقه مند شوم تا اینکه با خانواده ام درباره ازدواج با پروانه صحبت کردم.

متهم ادامه داد: خانواده ام مخالفتی نکردند تا اینکه روزی پروانه تماس گرفت و گفت درباره خودش دروغ گفته و متأهل است و دو فرزند دارد. از شنیدن این حرف شوکه شدم، به همین دلیل به دیدنش رفتم و با او دراین باره صحبت کردم که پروانه گفت شوهرش معتاد است و میخواهد از او جدا گردد. چند روزی که گذشت، پروانه به دیدنم آمد و پیشنهاد داد شوهرش را به قتل برسانیم. از آنجا که قصد داشتم با او ازدواج کنم این پیشنهاد را قبول کردم.

متهم درباره نحوه ارتکاب قتل گفت: آن روز طبق نقشه با شوهر پروانه تماس گرفتم و از او خواستم تا بسته ای را به محلی در نزدیکی کوره آجرپزی ببرد. سپس همراه دوستم، سیاوش، به آن محل رفتیم. وقتی مقتول به آنجا آمد، جلو رفتم و گفتم مأمور پلیس و از اقوام همسرش هستم. بعد با او صحبت کردم تا قانع گردد پروانه را طلاق بدهد؛ اما او قبول نکرد و کار به درگیری کشید. آنجا بود که با چاقو چند ضربه به او زدم. مقتول قصد فرار داشت که دوستم هم با چاقو چند ضربه زد. وقتی مقتول روی زمین افتاد، با سیاوش فرار کردیم.

با اقرار های متهم، دوستش نیز بازداشت شد. پس از اعتراف دو متهم، همسر مقتول بار دیگر مورد تحقیق نهاده شد. او گفت: متهم دروغ می گوید. او خودش طراح نقشه بوده است.

با درخواست قصاص از سوی اولیای دم، ماهان و سیاوش به اتهام مشارکت در قتل و زن جوان نیز به اتهام معاونت در قتل راهی زندان شدند و پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده، ابتدا نماینده دادستان در صندلی نهاده شد و خواهان صدور حکم قانونی برای هر سه متهم شد. در ادامه اولیای دم در صندلی نهاده شدند و خواهان صدور حکم قصاص شدند. پدر مقتول به عنوان قیم نوه اش هم درخواست صدور حکم قصاص کرد.

وقتی نوبت به متهمان رسید، در ابتدا ماهان در صندلی نهاده شد. او اتهام قتل را قبول کرد و گفت: قرار بر قتل نبود. همان طور که در بازپرسی ها گفتم، من عاشق پروانه شدم و وقتی فهمیدم او شوهر دارد، دیگر کار از کار گذشته بود؛ عاشقش شده بودم. قرار شد با شوهر پروانه صحبت کنم و از او بخواهم پروانه را طلاق بدهد. قرار بود خودم را پلیس معرفی کنم و بگویم می دانم اعتیاد دارد و اگر پروانه را طلاق ندهد، کاری می کنم زندانی گردد؛ اما مرد جوان قبول نکرد و کار به درگیری کشید. وقتی با هم درگیر شدیم، من او را زدم. پروانه از این موضوع خبر نداشت و در این باره دروغ نمی گوید.

سپس متهم دیگر پرونده که با ماهان همدست بود، در صندلی نهاده شد. او نیز اتهام را قبول کرد و گفت: من و دوستم با هم این ضربات را زدیم. اول ماهان ضربه ها را وارد کرد و بعد هم من به مقتول چند ضربه زدم.

وقتی نوبت به پروانه رسید، او اتهام معاونت در قتل را رد کرد و گفت: وقتی ازدواج کردم فهمیدم شوهرم مواد می کشد. او اعتیاد داشت و نسبت به من هم علاقه ای نشان نمی داد. بیشتر ساعات روز را بیرون از خانه بود. من با ماهان دوست شده بودم. قبول دارم اشتباه کردم که وارد این رابطه شدم، اما طراح نقشه قتل شوهرم نبودم. ماهان به من گفت با شوهرم تماس می گیرد و با او پشت کوره های آجرپزی قرار می گذارد تا با او درباره طلاق من صحبت کند و بگوید می داند او معتاد است. آن طور که ماهان به من گفته بود، قرار بود او با شوهرم تماس بگیرد و بگوید یک بسته دارد و از او بخواهد بسته را برایش به آدرسی ببرد. ماهان با شوهر من پشت کوره های آجرپزی قرار گذاشته بود. در واقع به بهانه اینکه باید بسته ای را جابه جا کند، او را به محل کشانده و بعد هم او را به قتل رسانده بود. من از این ماجرا اصلا خبر نداشتم و بعد از پیدا شدن جسد شوهرم فهمیدم او کشته شده است. من می خواستم طلاق بگیرم، اما هرگز راضی به مرگ پدر فرزندم نبودم. از هیچ چیز هم خبر نداشتم و فقط شماره همسرم را به ماهان دادم.

بعد از گفته های متهمان و وکلای آنها، قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1379

به "قتل به&zwnj خاطر عشق به زن متاهل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل به&zwnj خاطر عشق به زن متاهل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید