عمان خواهان افتتاح شعب بانک های خود در ایران شد

به گزارش هولی، رییس کل بانک مرکزی عمان با ارایه پیشنهاد افتتاح شعب بانک های عمانی در ایران گفت: بعضی از بانک ها در اولین فرصت با مکاتبه درخواست خود را به بانک مرکزی ایران ارسال خواهند کرد.

عمان خواهان افتتاح شعب بانک های خود در ایران شد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش هولی به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، رییس کل بانک مرکزی در دیدار با رییس بانک مرکزی عمان و مدیرعامل بانک مسقط گفت: حمایت های کشور عمان در زمان سخت تحریم را فراموش نمی کنیم و امیدواریم در شرایط فعلی این دوستی و همکاری ها مستحکم تر گردد و با برطرف بعضی موانع، ارتباطات بانکی دو کشور را تسهیل کنیم.

ولی اله سیف با بیان اینکه شرایط فعلی فرصت مناسبی برای گسترش همکاری هاست و با انتخاب بهترین شیوه حل مسائل سریعتر به نتیجه مطلوب خواهیم رسید اضافه نمود: کشور عمان همکاری های مناسبی با ایران داشته است و بانک مرکزی ایران با تاکیدات رییس جمهور ماموریت دارد روابط بانکی دو کشور را توسعه و گسترش دهد، به همین منظور ضروری است در جلسات مشترک به تفاهم های بشتری دست یابیم .

سیف ظرفیت های بانکی دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت : بانکداری ایران و عمان را نباید صرفاً در خدمات بانکی بین دو کشور محدود کرد بلکه با استفاده از این ظرفیت ها می توان خدمات بانکی منطقه ای ارایه گردد و امیدواریم ضمن تفاهمات دو کشور چشم انداز وسیع تری نیز مدنظر قرار گیرد.

رییس کل بانک مرکزی با برشمردن توسعه روابط بانکی بین المللی ایران از جمله کشورهای منطقه و اروپا توضیح داد: با کشورهای متعدد منطقه ای و اروپایی مذاکرات و دیدارهای صورت گرفته است و خوشبختانه طبق ضوابط بین المللی به دستاوردهای مهم و بزرگی نائل شده ایم و امیدواریم بانک مرکزی عمان نیز در این راستا زمینه گسترش ارتباطات بانکی را به بهترین شکل فراهم کند.

سیف با استقبال از افتتاح شعب بانک های عمانی در ایران تاکید نمود: مایلیم روابط بانکی بین بانک های تجاری دو کشور به وسیله ایجاد دفتر نمایندگی و یا شعب گسترش یابد.

در این نشست رییس کل بانک مرکزی عمان نیز ضمن ابراز خشنودی از سفر به ایران گفت: خوشبختانه این دیدارها در شرایط مناسب برطرف تحریم ها در حال اجرا است و طرفین با توجه به سابقه طولانی روابط تاریخی مصمم به گسترش روابط مالی و بانکی بیش از پیش هستند.

حمود بن سنگور آل زدجالی با اشاره به روابط بانکی ایران و عمان در گذشته اظهار داشت: از اینکه کشور عمان با یاری های خویش سهم کوچکی در تسهیل پشت سرگذاشتن شرایط سخت تحریم ها برای ایران ایفا نموده است بسیار خرسندیم و از روابط دو جانبه کاملاً استقبال می کنیم .

وی با ارایه پیشنهاد افتتاح شعب بانک های عمانی در ایران گفت: از جانب مقامات عالی رتبه عمانی ماموریت داریم زمینه افتتاح شعب بانک های عمانی را در ایران فراهم کنیم و امیدواریم با مساعدت های طرف ایرانی زمینه این همکاری فراهم گردد ، ضمن آنکه بدون تردید بعضی از بانک ها در اولین فرصت با مکاتبه درخواست خود را به بانک مرکزی ایران ارسال خواهند کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 436

به "عمان خواهان افتتاح شعب بانک های خود در ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان خواهان افتتاح شعب بانک های خود در ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید