صالح: ارائه 100 هزار میلیارد تومان اموال دولت در بورس ، اموال و دارایی های راکد دولت شناسایی شدند

به گزارش هولی، رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان اموال راکد و غیر مولد شناسایی شده و باید سازو کاری برای واگذاری این ها داشته باشیم. داریم با سازمان بوس اوراق بهادار هماهنگ می کنیم تا بتوانیم این اموال را در بورس ارائه دهیم.

صالح: ارائه 100 هزار میلیارد تومان اموال دولت در بورس ، اموال و دارایی های راکد دولت شناسایی شدند

به گزارش هولی، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی در برنامه شو پنجره بگشا رادیو گفت و گو با بیان اینکه از ماموریت های سازمان خصوصی سازی واگذاری امور مدیریتی و سرمایه گذاری به بخش خصوصی است، اظهار کرد: اولین راه این کار توانمند سازی بخش خصوصی است و امور مالی و فراوریی را از اختیار دولت جدا کنیم و به بخش خصوصی واگذار کنیم و این احتیاجمند این است که بتوانیم از بخش خصوصی حمایت کنیم. این مهمترین اولویت ما است.

وی دومین راه را مولدسازی دارایی های غیر مولد دولت عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در دولت اموال راکد و ساختمان های زیادی و مراکز متفاوتی را داریم مثلا در بانک ها شعبه های زیادی را داریم که ممکن است با الکترونیکی کردن احتیاجی به این شعبات نباشد.

رئیس سازمان خصوصی سازی اضافه نمود: ما می توانیم این دارایی ها را مولد کنیم و از حالت راکدی که برای دولت هزینه دارد بیرون بیاوریم و در راستای مولد کردن آن اقدام کنیم. بخش خصوصی به اینها احتیاج دارد و باید برود سرمایه گذاری کند و در عوض ما مال و دارایی اضافه داریم و باید بتوانیم در قالب مشارکت و واگذاری ها این اموال به سمتی برویم که هم دولت و هم بخش خصوصی از این محل سود ببرد.

وی از اقدامات لازم برای عملی شدن این مهم را شناسایی اموال و دارایی های راکد اعلام کرد و گفت: بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده و باید سازو کاری برای واگذاری اینها داشته باشیم. داریم با سازمان بوس اوراق بهادار هماهنگ می کنیم تا بتوانیم این اموال را در بورس ارائه دهیم. ما باید در سازمان بورس یک تابلو برای زمین، مستغلات و دارایی ها درست کنیم و این کار را در قالب یک کار کاملا رقابتی واگذار کنیم.

صالح متذکر شد: اگر سرمایه گذار بخواهد در راستای فراوری یکسری دارایی را امروز ایجاد کند اولین کار باید به بانک مراجعه کند تا تسهیلات بگیرد. اما وقتی اموال و دارایی های راکد دولت شناسایی شدند این تسهیلات آماده است و ما دیگر به بانک ها فشار نمی آوریم.

وی توضیح داد: اگر کسی که می خواهد یک حرفه بخش خصوصی را راه بیندازد اولا اگر بخواهد تسهیلات بگیرد یک الی دو سال طول می کشد تا تسهیلات را بگیرد ما همه این اموال را با شرایط در اختیارش می گذاریم که در طول دو الی چهار سال از محل کارکردش بتواند اقساطش رابازپرداخت کند. این کار در فراوری تسهیل به وجود می آورد و می تواند یاری کند.

رئیس سازمان خصوصی سازی تاکید نمود: بخشی را در سازمان خصوصی سازی به همین منظور ایجاد کردیم. این کار برای اولین بار دارد انجام می گردد و مجلس در قانون بودجه اخیر به ما اجازه داده که بتوانیم ساز و کار این کار را تدوین کنیم و امیدواریم ظرف دو ماه اولیه سال این ساز و کار دیده گردد. ما این آمادگی را داریم تا هر دو هفته یکبار جوابگو باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 922

به "صالح: ارائه 100 هزار میلیارد تومان اموال دولت در بورس ، اموال و دارایی های راکد دولت شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالح: ارائه 100 هزار میلیارد تومان اموال دولت در بورس ، اموال و دارایی های راکد دولت شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید