سازندگی در والیبال دختران مهم تر است تا قهرمانی

به گزارش هولی، سرمربی تیم نامی نو می گوید امیدوارم والیبال بانوان به روزهای خوبش برگردد و والیبالی ها فارغ از نتیجه و مقام دلسوزتر عمل نمایند.

سازندگی در والیبال دختران مهم تر است تا قهرمانی

راحله آرا سرمربی تیم والیبال بانوان نامی نو اصفهان در گفت وگو با هولی در مورد وضعیت لیگ برتر گفت: آرزو می کنم والیبال بانوان به روزهای خوبش برگردد، روزهایی که ما بازی می کردیم و 12 تا 14 تیم با انگیزه در لیگ حضور داشتند. بازیکن ها هم در تیم های مختلف تقسیم می شدند تا کار به اینجا نمی رسید که شیراز فکر کند بازیکن ندارد و تیمش را لیگ خارج کند. یکی از دلایلی که باعث شد وارد کار شوم و تحت هر شرایطی تا آخرین لحظه مقاومت کنم که تیم مان در لیگ بماند وضعیت والیبال مان است. آرزو می کنم که همه والیبالی ها دلسوزتر عمل نمایند، فقط به قهرمانی، مقام و نتیجه فکر ننمایند و به سازندگی بپردازند تا تیم های بیشتر و بهتری در لیگ داشته باشیم. والیبال ورزش اول دختران است و نباید شرایط بدی داشته باشد.

او با بیان اینکه حضور تنها پنج تیم در لیگ بانوان اتفاقی تلخ و ناگوار است، تاکید نمود: برای رسیدن تیم ملی به جایگاهی خوب و شایسته باید لیگ پویایی داشته باشیم. همه باید دست به دست هم بدهیم، دست از نتیجه گرایی برداریم و ضمن احترام به بازیکنان بزرگسال و زود خارج نکردن آنها از لیگ به بازیکنان جوان بپردازیم. اما اکنون اگر تیم ملی و امید نبود و باشگاه نامی نو هم از جوانان حمایت نمی کرد رسما دو یا سه تیم بیشتر تشکیل نمی شد.

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان نامی نو در مورد وضعیت تیمش پیش از آغاز لیگ گفت: به دلیل اینکه دعوت از باشگاه برای حضور در لیگ دیر رخ داد، تیممان آخرین لحظه بسته شد و چون ترجیح مان استفاده از بازیکنان بومی بود، کارمان را دیر با جوانان و نوجوانان ملی پوش بومی اصفهان آغاز کردیم بنابراین نمی توانم بگویم آمادگی لازم را داریم اما امیدوارم رفته رفته بهتر شویم.

او در پاسخ به این سوال که از پیکان به عنوان اولین حریفتان در لیگ برتر چه اندازه شناخت دارید، اظهار کرد: پیکان تیم روزمه دار و پر مهره ای است که سرمربیگری آن را فرد متشخص و کارکشته ای مثل شعبانیان برعهده دارد. اما تیم من در واقع تیم جوانان است به همین دلیل مجموعه مان را تشویق می کنم که به کوشش ها و مبارزه هایمان نمره بدهند.

آرا هدف حضور باشگاه نامی نو در لیگ را سازندگی دانست و گفت: با اهداف سازندگی وارد شدم و باشگاه را توجیه کردم که چون اصفهان پتانیسل زیادی دارد اجازه بدهند در زمینه سازندگی کار کنیم. اگر هدفمان قهرمانی بود باید بیشتر به جذب بازیکنان درجه اول می پرداختیم که این موضوع باعث دور شدن از اهداف شخصی خودم و باشگاه نامی نو می شد بنابراین اهداف مان را بلندمدت معین کردیم تا اقدامات ریشه ای در والیبال بانوان انجام دهیم.

سرمربی تیم والیبال بانوان نامی در پاسخ به این سوال که به نظرتان در لیگ چه عملکردی خواهید داشت، اعلام کرد: تیم ما با نشاط، با انگیزه و پر از جوان های آینده دار است که خیلی به معرفی این نیروهای جوان و باانگیزه به فدراسیون والیبال و تیم ملی علاقه دارم اما چون شناختی از سطح آمادگی تیم های دیگر ندارم باید جلوتر برویم تا ببینیم آنها به چه شکلی ظاهر می شوند.

تیم نامی نو با ترکیب شکوفه صفری، شبنم علیخانی، پوران زارع، زهرا بخشی، هانیه محتشمی، بهاره بهرامی نیا، نیلوفر یمینی سلطان، الهه موسوی، زهرا رضایی، زینب مدنی، فروغ سلحشور، غزل دهقان، پریا ریخته گران، پریا رئیسی و صبا خواجه افضل با سرمربیگری راحله آرا و مربیگری سمیرا ایمانی در لیگ حاضر می شود.

این تیم پنج شنبه (24 آبان) در اولین بازی خود به مصاف پیکان تهران می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 93

به "سازندگی در والیبال دختران مهم تر است تا قهرمانی" امتیاز دهید

1 کاربر به "سازندگی در والیبال دختران مهم تر است تا قهرمانی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازندگی در والیبال دختران مهم تر است تا قهرمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید