زمان برگزاری آزمون جبرانی اصلح دانشگاه فرهنگیان اعلام شد

به گزارش هولی، تهران (پانا) - مسئول برگزار کننده آزمون اصلح دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون جبرانی اصلح به صورت مجازی اطلاع داد.

زمان برگزاری آزمون جبرانی اصلح دانشگاه فرهنگیان اعلام شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان، از برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده 28 روز سه شنبه 12 اسفند ماه امسال به صورت مجازی اطلاع داد و توضیح داد: مهارت آموزانی که پودمان های آموزشی و سایر مؤلفه ها را با پیروزیت گذرانده باشند از نظر معاونت آموزشی مجاز به شرکت در آزمون کتبی هستند.

مسئول برگزار نماینده آزمون اصلح، از قبولی تعداد 529 نفر دیگر از مهارت آموزان شرکت نماینده در آزمون برگزار شده 21 آذر ماه گذشته سخن گفت و اضافه نمود: ارسال و دریافت نمرات جدید کارآموزی و مولفه فرهنگی این افراد تایید نماینده کسب حدنصاب نمره و قبولی در آزمون است.

کچوئیان، کسب حدنصاب نمرات و معدل پودمان های آموزشی را برای مهارت آموزان لازم و ضروری خواند و گفت: افرادی که پیروز به کسب حدنصاب لازم نمره 650 در مجموع 3 مولفه نشده اند می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، در مورد چگونگی برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده 28 گفت: مؤلفه کتبی جبرانی اصلح به صورت برخط و در محیط آزمون های الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان بر اساس پروتکل اختصاصی آزمون های مجازی مرکز سنجش دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی، برگزاری این آزمون را در رشته های مختلف شامل حدود 70 سؤال چندگزینه ای دانست و اضافه نمود: محتوای آزمون متشکل از محتوای پودمان های آموزشی یا محتوای الکترونیکی فراوری شده توسط دانشگاه برای پودمان های تحصیلی مبتنی بر برنامه درسی دوره یکساله مهارت آموزی و اسناد مرتبط هر رشته شامل کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش، کتاب های راهنمای معلم در رشته های آموزش ابتدایی و متوسطه و همچنین اسناد و آیین نامه های مربوط به سایر رشته های استخدامی است.

این مقام مسئول، با اشاره به برنامه درسی و مصوبات شورای دانشگاه فرآیند اصلح را مشتمل بر سه مؤلفه تدریس عملی، فرهنگی و کتبی دانست و اضافه نمود: مولفه کتبی دارای 450 امتیاز و تدریس عملی و مولفه فرهنگی نیز هر کدام به طور جداگانه برخوردار از 275 امتیاز است.

کچوئیان، شرط قبولی اصلح در مرحله جبرانی را پیروزیت آمیز گذراندن دوره­ ها و کسب 65 درصد نمره کل آزمون از مجموع سه مولفه اعلام نمود.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه امسال را شامل 70 سؤال و در چهار بخش تحلیل اخلاقی - تحولی، دانش موضوعی، دانش تربیتی و دانش تربیتی - موضوعی عنوان و یادآور شد: مؤلفه چندگزینه ای آزمون، همچون سال های گذشته طراحی شده است.

مسئول برگزار نماینده آزمون اصلح، توضیح داد: با توجه به شرایط آزمون جاری، مؤلفه عملکردی، به جای سؤالات تشریحی دارای سؤالات چندگزینه ای تحلیلی و سناریو محور خواهد بود.

وی، مجموع سؤالات در بخش تحلیل اخلاقی - تحولی را در قالب توانایی تحلیل موقعیت تربیتی، اخلاقی و حل تعارض اخلاقی با توجه به حقوق، تکالیف و اسناد تحولی بر مبنای دروس مشترک دوره مهارت آموزی 15 سؤال، شامل 10 سؤال چندگزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه و یک سناریوی بلند تربیتی با 5 سؤال موقعیت محور ذکر کرد و گفت: سؤالات در بخش دانش موضوعی نیز در قالب محتوای کتاب های درسی در رشته های آموزش ابتدایی و متوسطه با تأکید بر کتاب های درسی نونگاشت و یا برنامه درسی و آیین نامه های مرتبط با سایر رشته های استخدامی، شامل 20 سؤال چند گزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه طراحی شده است.

کچوئیان، در ادامه سؤالات در بخش دانش تربیتی را شامل دانش روانشناختی، آزمون سازی، فنون و روش های تدریس و کلاس درس از محتوای فراوری شده برای پودمان های دوره مهارت آموزی بیان کرد و اضافه نمود: تعداد سؤالات در این بخش شامل 10 سؤال چند گزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه است.

مسئول برگزار نماینده آزمون اصلح، تکیه بر دروس آموزشی دوره مهارت آموزی و محتوای کتاب های راهنمای معلم و یا اسناد مرتبط با رشته تخصصی، شامل سنجش توانایی طراحی و تحلیل برنامه کلاسی، توانایی طراحی و ارزیابی فرصت های یادگیری، توانایی طراحی و نقد سنجش یادگیری، طراحی تکالیف، تحلیل تدریس، برطرف بدفهمی و توانایی طراحی و نقد مدیریت کلاس به فراخور رشته تحصیلی را محور سؤالات آزمون جبرانی اصلح در بخش دانش تربیتی - موضوعی معرفی و گفت تعداد سؤالات در این بخش 25 سؤال، شامل 15 سؤال چندگزینه ای عادی و سناریو محور کوتاه و دو سناریوی بلند از موقعیت کلاسی و مدرسه ای مرتبط با رشته تحصیلی و 10 سؤال موقعیت محور است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، حدود 25 سؤال آزمون را از نوع چند گزینه ای عادی در سطوح شناختیِ دانش، درک و کاربرد دانست و توضیح داد: 30 سؤال آزمون در قالب سناریوهای کوتاه و 15 سؤال نیز در قالب سه سناریوی موقعیت محور بلند در سطوح شناختی بالاتر و مبتنی بر تحلیل، استدلال، تصمیم گیری و نقد ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول، خطاب به مهارت آموزان شرکت نماینده در آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه امسال با اعلام شماره تلفن های 87751248 و 87751408 - 021 تنها حوزه جوابگو به سؤالات را مرکز سنجش معاونت نظارت دانشگاه فرهنگیان دانست و تاکید نمود: اتخاذ هرگونه تصمیم و تغییر در راستای اجرای مؤلفه کتبی جبرانی اصلح به وسیله نشانی https://cfu.ac.ir/marzyabi اطلاع رسانی خواهد شد.

کچوئیان، در خاتمه نشانی اینترنتی اعلام شده را به عنوان مرجع رسمی اصلح برای کسب آگاهی مهارت آموزان از اطلاعیه های مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان معرفی و از مهارت آموزان خواست اخبار و اطلاعیه های مرتبط با آزمون جبرانی اصلح را به وسیله پرتال دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش و خبرگزاری های معتبر دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1512

به "زمان برگزاری آزمون جبرانی اصلح دانشگاه فرهنگیان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری آزمون جبرانی اصلح دانشگاه فرهنگیان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید