رفتارشناسی مخاطبان نوروزی سینماها، فروش روزهای اول واقعی نیست

به گزارش هولی، حسین کشاری مدیر سینما استقلال همزمان با شروع رسمی اکران فیلمهای ویژه نوروز 98 در تبادل نظر با خبرنگاران درباره فعالیت های این سینما در اکران نوروزی مطرح کرد: سینما استقلال در اکران نوروزی سرگروهی فیلم سینمایی غلامرضا تختی ساخته بهرام توکلی را برعهده دارد و با توجه به اینکه این فیلم در ژانر خاصی تولیدشده است، فکر می کنم نسبت به فیلم های کمدی در نظر گرفته شده برای این ایام، فروش کمتری داشته باشد چراکه مردم در ایام نوروز معمولاً به دنبال فیلم های کمدی هستند با این وجود امیدوارم این فیلم هم به فروش خوبی دست پیدا کند.

رفتارشناسی مخاطبان نوروزی سینماها، فروش روزهای اول واقعی نیست

وی با بیان اینکه از غلامرضا تختی در جریان برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر استقبال خوبی شده بود، اظهار کرد: باید ببینیم فروش این فیلم در اکران نوروزی چگونه خواهد بود البته ما هم همه کارهای مربوط به اکران را انجام داده ایم و منتظر پذیرایی از مردم هستیم ولی معمولاً فیلم ها در روزهای پایانی سال فروش چندانی نمی نمایند چون مردم در پی خرید و کارهای دیگر هستند به همین دلیل فیلم های نوروزی همواره از دوم و سوم نوروز فروش واقعی خود را نشان می دهند.

این سینمادار در ادامه توضیح داد: این نکته را هم باید عنوان کنم برخلاف اینکه این روزها افراد زیادی در خیابان ها دیده می شوند اما کسی به سینماها نمی آید به همین دلیل فروش واقعی آثار در این چند روز تعیین نمی گردد.

مدیر سینما استقلال معتقد است غلامرضا تختی مخاطبان خاص خود را در نوروز پیدا می نماید

کشاری شرح داد: ما می دانیم که فیلم هایی مثل رحمان 1400، متری شیش و نیم و حتی زندانی ها بفروش هستند اما ما هم باید سعی و تلاشمان را به کار ببندیم تا بتوانیم از این بازه زمانی بیشترین استفاده را ببریم. البته ما به دنبال این هستیم که بعد از روز سوم نوروز، تبلیغات بیشتری انجام دهیم تا مخاطبان بیشتری را جذب کنیم.

مدیر سینما استقلال عنوان نمود: ما دوست داشتیم در زمان اکران نوروزی، فیلم کمدی به نمایش بگذاریم ولی این تصمیم مدیران بود که غلامرضا تختی اکران گردد ضمن اینکه تجربه نشان داده است آثار کمدی در این بازه زمانی بهتر می فروشند.

وی اضافه کرد: برای مثال 2 سال پیش در سینمای ما گشت 2 به نمایش درآمد و در جریان اکران این فیلم دیدیم که از سانس ساعت 14 به بعد جمعیت زیادی به سالن های ما می آمدند و ما از این اتفاق لذت می بردیم. ضمن اینکه مردم هم با دل شاد از سالن ها بیرون می رفتند که برای ما راضی نماینده بود. البته بازهم باید تاکید کنم که غلامرضا تختی هم مخاطب خاص خود را دارد اما شاید چند روزی طول بکشد که مخاطبان خود را پیدا کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 167

به "رفتارشناسی مخاطبان نوروزی سینماها، فروش روزهای اول واقعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتارشناسی مخاطبان نوروزی سینماها، فروش روزهای اول واقعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید