داروهای لاغری چه وقت مرگ آور است؟

به گزارش هولی، داروهای لاغری تایید شده و معتبر باید به توصیه پزشکان مصرف و برای افرادی تجویز گردد که نمایه توده بدنی مصرف کننده بالاتر از 30 باشد، یعنی افراد باید در مرحله چاقی درجه 2 قرار داشته باشند و به بیماری خاصی هم مبتلا نباشند، در غیر اینصورت مرگ آور است.

داروهای لاغری چه وقت مرگ آور است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، عضو هیات مدیره انجمن تغذیه ایران گفت: تبلیغات گسترده و فریبنده سایت های تبلیغاتی و شبکه های ماهواره ای در حالی به مصرف چشمگیر انواع داروهای لاغری در کشور دامن زده که متخصصان با صراحت بر بی اثر بودن و عوارض خطرناک این داروها تاکید دارند و در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد مصرف نمایندگان هستیم.

ضیاء مظهری گفت: در حالیکه بدون رژیم غذایی مناسب و ورزش، کم کمتر وزن اثرگذار نیست و اغلب داروهای لاغری که از سوی مردم خودسرانه مصرف می شوند، کاهش آب بدن در کوتاه مدت را به دنبال دارند و از این رو مصرف نمایندگان تصور می نمایند که داروها اثر مطلوب به دنبال داشته بدون اینکه بدانند چگونه سلامتی خود را به بازی گرفته اند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: اغلب افراد چاق یا کسانی که نگران اضافه وزن هستند، بدون توجه به رعایت رژیم غذایی و ورزش مداوم به مصرف انواع مواد خوراکی و نوشیدنی ها می پردازند. بعد هم به جست وجوی راه های میانبر و کوتاه مدت برای کاهش وزن می پردازند. حال آن که علم پزشکی به روشنی ثابت نموده که اضافه وزن خزنده و آرام می آید و در صورت بی توجهی و سهل انگاری گزنده خارج می گردد.

مظهری تاکید نمود: مردم داروهای لاغری را از آرایشگاه ها، باشگاه های ورزشی، عطاری ها و سوپرمارکتها به خصوص سفارشات تلفنی و اینترنتی عرضه شده خریداری ننمایند زیرا داروها فقط بنابر ضرورتی و با تشخیص متخصص از داروخانه ها باید تهیه و مصرف گردد.

به گفته وی، در حال حاضر تعداد اندکی از قرص های لاغری موجود در بازار از سوی سازمان های معتبر تایید شده اند که مصرف آنها نیز برای مدت کوتاهی مجاز است، بیشتر داروهای مزبور نیز قرص های ضداشتها هستند که باید از سوی پزشکان و به مقدار لازم تجویز شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: huli.ir شناسه مطلب: 1192

به "داروهای لاغری چه وقت مرگ آور است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای لاغری چه وقت مرگ آور است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید